Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Kad nabavim Tann, javljam   :)    

 

šala   (na moj račun naravno)

 

nego, jel imaš varijantu da sačuvaš za sebe te konzervativne?   :)

Imam deciju sobu.Pare su iluzija,sta sam dobrih stvari prodao iz dosade i nikad vise nisam naisao na njih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego negde vidim postavljene na niske stalke a negde u visini ociju? Mislim na Tannoy,sta je pravilno?
 Ako ti se ne svidi kako rade kako je Zen predložio :D :D probaj ih staviti tako da ti je VT (u ovom slučaju centar drivera) u visini uha ili tek par cm višlje od toga.Zatim zakretanjem zvučnika oko okomite osi (toe in - toe out) osluškuj kad će ti zvučati potaman.Pokušaj da ti ne stoje cijelim dnom na podlozi - šiljci ili ako nemaš bilo što drugo čime ćeš smanjiti površinu nalijeganja.Ovo što sam napisao ne vrijedi za isključivo Tannoye, nego je to neka opća uputa za postavljanje većine vrsta kutija. 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Ako ti se ne svidi kako rade kako je Zen predložio :D :D probaj ih staviti tako da ti je VT (u ovom slučaju centar drivera) u visini uha ili tek par cm višlje od toga.Zatim zakretanjem zvučnika oko okomite osi (toe in - toe out) osluškuj kad će ti zvučati potaman.Pokušaj da ti ne stoje cijelim dnom na podlozi - šiljci ili ako nemaš bilo što drugo čime ćeš smanjiti površinu nalijeganja.Ovo što sam napisao ne vrijedi za isključivo Tannoye, nego je to neka opća uputa za postavljanje većine vrsta kutija. 

Hvala ,vidi se da si fin,iz dobre kuce.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Takve iste kutije sam nabavio pre tri god.  i mogu ti reći da sam se prijatno iznenadio...taj visokotonac je čudo!

 

Akustični instrumenti neverovatno zvuče na tim zvučnicima, kao monitori su.

 

edit: pogledaj pažljivije kalote basova, fin materijal...vidi se magnet kroz njih, perverzija   :)

Duzan sam bio da se javim posle slusanja,i jos uvek ne mogu da verujem iz cega izlazi ovoliko muzike.Sad mi Tannoy ne izgledaju toliko ekstra kao kad sam ih povezao prvi put.Lepo rece Zero da ce ovo da bude turnir:) I sta sad treba da znace sve one teorije o silnom setings-u i brdu ulozenih para,kad ove sper plocice i 6.5 incha basic pise po vazduhu.U cemu je fora?Kad se otvori kutija ,unutra nema nicega:)

post-1130-0-95848500-1402011138_thumb.jp

post-1130-0-49188800-1402011156_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

150e sa ganc novom glavom.

Zašto baš ovaj? Zato što je perfektno očuvan i kupljen je od poznatog prodavca.

A zašto baš ovaj model? Od ranije imam odlična iskustva sa Technics DD gramofonima, a posebno onim kod kojih je vrtilica kvarcno kontrolisana. Ovaj model je odličan zato što ima i subšasiju (za razliku od npr. "starijeg brata" Q2) i prilično je masivan, što meni odgovara pošto će stajati na polici na kojoj je i TV (jbga, kompromis).

Na kraju, i cena je relativno korektna, pogotovo za ovako dobro očuvan primerak.

Jedino bih bio zadovoljniji da je u pitanju crni primerak, ali i ovako se ne žalim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

150e sa ganc novom glavom.

Zašto baš ovaj? Zato što je perfektno očuvan i kupljen je od poznatog prodavca.

A zašto baš ovaj model? Od ranije imam odlična iskustva sa Technics DD gramofonima, a posebno onim kod kojih je vrtilica kvarcno kontrolisana. Ovaj model je odličan zato što ima i subšasiju (za razliku od npr. "starijeg brata" Q2) i prilično je masivan, što meni odgovara pošto će stajati na polici na kojoj je i TV (jbga, kompromis).

Na kraju, i cena je relativno korektna, pogotovo za ovako dobro očuvan primerak.

Jedino bih bio zadovoljniji da je u pitanju crni primerak, ali i ovako se ne žalim.

Ako je perfektno ocuvan, onda OK!  :)

 

Nisam znao da SL-Q202 ima subsasiju na oprugama. Super. :oke:

 

Sa druge strane, SL-Q2 ima isti motor kao SL-1200Mk2, kao i rucicu (sa izuzetkom promenljive VTA).

 

SL-Q202:

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...SL-Q2:

 

 

Postavljena slika

 

 

 

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3809 x 2

 

Skandinavska veza , prihajalo ZM-u na rados' i igrariju

 

daklem - iz Danske , organizovano is Swe (zna se koj' tamo ) , preko Hu (zna se koj' tamo ) presvercano u Su , odatle SuperFino predato mojoj slovackoj vezi .....

 

malo li je upetljanih ....... :rofl:

 

 

post-2-0-30880500-1402097055_thumb.jpg

post-2-0-48197800-1402097056_thumb.jpg

post-2-0-34142500-1402097057_thumb.jpg

post-2-0-51962700-1402097058_thumb.jpg

post-2-0-11325600-1402097060_thumb.jpg

post-2-0-71523400-1402097061_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja sam nešto gledao u SL-Q2 ali sam se ipak odlučio za SL-150/1500, prvo, treba mi (kvalitetna) baza a ne kompletna sprava, na SL-150/1500 se ručica jednostavno stavlja ili skida dok kod ovih koji imaju polu ili full automatiku podloga/osnova za ručicu nije deo koji se može odstraniti bez devastiranja baze...

Čisto zarad usporedbe jednog i drugog, kupio sam i jedan SoundLab (cheap SL-1210 knock-off ) za 1499 dinara :D  Ručica je već bila kulturno odstranjena (demontirana), poklopac nije ni bio predmet ponude, mada sam ga dobio bez šarki i tako... Još nisam sve poslagao na gomilu ali ću, verujem uskoro imati celu gamu raznih DD zarad direktne usporedbe šta dobiješ za koliko para i koliko se dobija/gubi na soničnom nivou sa raznim izvedbama...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3809 x 2 Skandinavska veza , prihajalo ZM-u na rados' i igrariju daklem - iz Danske , organizovano is Swe (zna se koj' tamo ) , preko Hu (zna se koj' tamo ) presvercano u Su , odatle SuperFino predato mojoj slovackoj vezi ..... malo li je upetljanih ....... :rofl:

Ko je to jos u Swe? :o
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3809 x 2

 

Skandinavska veza , prihajalo ZM-u na rados' i igrariju

 

daklem - iz Danske , organizovano is Swe (zna se koj' tamo ) , preko Hu (zna se koj' tamo ) presvercano u Su , odatle SuperFino predato mojoj slovackoj vezi .....

 

malo li je upetljanih ....... :rofl:

 

Tann u svaku prostoriju, i to u OB :)

 

imam i ja novih skalamerija, služe za zvučno tretiranje (svih) prostorija :)

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...