Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

@BBimam ovaj model 13E1 ali ne svetli tako lepo crvenoi ima zatvorenu anoduhttp://www.passion-tube.com/Ancien-PT/Tube%20813/view.php_fichiers/13E1%2520-3%2520small.jpgsvojevremeno sam merio (pre jedno 10godina triodni spoj)uzas koliko se to debelo cudo greje kao babushka...Ali definitivno "normalno svetli" smo malo jace...RS1003 stvarno fantasticno izgleda sa tim crvenim svetlom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni se dopada kako ovo svetli ali (ne znam zašto) ne bih imao hrabrosti da spojim sa mojim zvučnicima... Da li je toliko opasno koliko se priča? Da li grešim?

Da ne kažete da sam lenj, upravo čitam http://www.diyaudio.rs/topic/1927-diy-atmasphere-m60-otl-lampas-pojacalo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Одај предпојачивач се дуго вртео на КП. Цена му је стално падала, и кад је после више месеци дошао на 180 (можда и 170, не сећам се), пао договор о циганској трговини - трампа. Нешто за нешто, па како ко прође. Ја сам био навукао неких справа у прошлих пар година, али сад више немам простор у ком би то држао. Тако сам задњих пар месеци само продавао. Имам једну фалинку, кад се навадим да нешто продам, мооорам да продам па пошто пото. Погађате да онда екстра добро пролазим у тој трговини. Овај пут сам чак и добро прошао, али сам за рисивер који сам дао за овај преамп дао Каранове звучне каблове (које сам покушавао да продам бар годину дана). А сад, после жешћег увода, ево и справе -

J.C.Verdier - CONTROL

post-606-0-94455300-1353159690_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Култни грамофон г-дина Вердиеа сам видео у "Стерео"-у осамдесет и осме, чини ми се. Шокирао ме приступ и изглед, али га никад нисам ни видео ни чуо. Као ни његове цевне појачиваче. Овај преамп ми се допао одмах на први поглед, минимализам, мала кутија (гвожђе, 3кг), пасивни преамп, али са могућности активног рада. Уз пре је стигао и исправљач, за активни режим. Пробао сам га на активним Грундиг кутијама (оне су прошли викенд одпутовале у Немачку) - одлично, а са укљученом струјом страхота. Искрено говорећи, ја нисам ни знао да Грундиг може тако ЈАКО и жестоко да праши.

Један потенциометар је прекидао, и ја контактирам Г-дина Вердијеа да ми каже које да купим потове, да их заменим оригиналима. Иначе, преамп је 93-е коштао 1300 марона, а то им је био и најјефтинији производ који су направили . Ево одговора (обожавам овог човека) :

Dear Mr Manojlovic,

Those potentiometers have nothing special.

The same can be found everywhere in all electronic shops.

Nevertheless, if you don't find them - that seems impossible - I will send them to you.

Best regards.

J.C.VERDIER

Онда ја отворим кутију и ... ни трага од неких егзотичних решења или елемената.

Ево слика са горње и доње стране. Сликао сам у великој резолуцији, али сад само смањујем. Најлуђе је то , што ово СТВАРНО ради посао. СаХ ће ми средити оне несретне СЕТ-ове, па ћемо онда видети. Преамп је и купљен за њих.

post-606-0-96696900-1353160178_thumb.jpg

post-606-0-10337500-1353160369_thumb.jpg

post-606-0-82225400-1353161601_thumb.jpg

post-606-0-95497500-1353161612_thumb.jpg

post-606-0-72000900-1353161662_thumb.jpg

post-606-0-70463900-1353161672_thumb.jpg

post-606-0-40717400-1353161837_thumb.jpg

post-606-0-78816100-1353161845_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OT: Nevezano za temu, ali da za slike: pronađi negde ACDSee verziju 3.1 i onda umesto resize opcije na ovako male formate, koristi podešavanje na cca 65% kompresije i slika širine cca 1000 pixela će biti manje od ovde postignutih 80-ak kb a biće itekako oštra i čista za gledanje. Na ovim malo većim monitorima izgleda strašno sitno a mi matorci slabo vidimo... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni se dopada kako ovo svetli ali (ne znam zašto) ne bih imao hrabrosti da spojim sa mojim zvučnicima... Da li je toliko opasno koliko se priča? Da li grešim?Da ne kažete da sam lenj, upravo čitam http://www.diyaudio....pas-pojacalo...

Ја сам читао до цене уређаја,а онда ми је нешто позлило.Или ја свој рад,(не)знање,бацам у ветар или је неко превише безобразан?Што се тиче прикључења,ако је све исправно-није проблем,али бих ја то тестирао на неким жилавим изахтевним кутијама па тек онда на твојим.А звучећу бабушку коју можеш безбедно пробати имаш пуно ближе-Маринковој Бари
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ја сам читао до цене уређаја,а онда ми је нешто позлило.Или ја свој рад,(не)знање,бацам у ветар или је неко превише безобразан?Што се тиче прикључења,ако је све исправно-није проблем,али бих ја то тестирао на неким жилавим изахтевним кутијама па тек онда на твојим.А звучећу бабушку коју можеш безбедно пробати имаш пуно ближе-Маринковој Бари

Žao mi je, nisam 'teo...Koliko znam moji zvučnjaci bi trebalo da imaju trafo u sebi... Da li to menja perception of danger?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма не треба да се извињаваш Жиле ти,оглас ме иритира, не твој упит...Сад ја нисам сигуран шта ти имаш у звучнику,те зато ти не могу рећи ни ДА, као ни НЕ,има неко ваљда ко може да одговори може ли цеваш на тај звучник. :BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Култни грамофон г-дина Вердиеа сам видео у "Стерео"-у осамдесет и осме, чини ми се. Шокирао ме приступ и изглед, али га никад нисам ни видео ни чуо. Као ни његове цевне појачиваче. Овај преамп ми се допао одмах на први поглед, минимализам, мала кутија (гвожђе, 3кг), пасивни преамп, али са могућности активног рада. Уз пре је стигао и исправљач, за активни режим. Пробао сам га на активним Грундиг кутијама (оне су прошли викенд одпутовале у Немачку) - одлично, а са укљученом струјом страхота. Искрено говорећи, ја нисам ни знао да Грундиг може тако ЈАКО и жестоко да праши.

Један потенциометар је прекидао, и ја контактирам Г-дина Вердијеа да ми каже које да купим потове, да их заменим оригиналима. Иначе, преамп је 93-е коштао 1300 марона, а то им је био и најјефтинији производ који су направили . Ево одговора (обожавам овог човека) :

Dear Mr Manojlovic,

Those potentiometers have nothing special.

The same can be found everywhere in all electronic shops.

Nevertheless, if you don't find them - that seems impossible - I will send them to you.

Best regards.

J.C.VERDIER

Онда ја отворим кутију и ... ни трага од неких егзотичних решења или елемената.

Ево слика са горње и доње стране. Сликао сам у великој резолуцији, али сад само смањујем. Најлуђе је то , што ово СТВАРНО ради посао. СаХ ће ми средити оне несретне СЕТ-ове, па ћемо онда видети. Преамп је и купљен за њих.

lepo ti je eric napisao, to je najobicniji najbazicniji pasivni regulator glasnoce - potenciometar u velikoj kutiji, cini mi se baferom koji moze a ne mora da se koristi.

nego, kada si vec ponosni vlasnik verdierove sprave, ne znam da li znas da je jedna solidna sprava ove manufakture projektovana i napravljena u beogradu. u pitanju jedan od prvih, mozda cak i prvi pojacivac koji je izasao pod markom JC verdier, uradio ga je nebojsa maricic (koji je zajedno sa miletom dabicem i americkim partnerom danas jedna trecina teresonica). mislim da je uradjen sa 6L6 ali me ne drzi za rec, isto tako mislim da je to ovo

http://www.jcverdier.com/ADSL/Ampli220.html

video sam ga uzivo kod nebojse, stoji mu u racku ali ga ne slusa - ima bolje sprave u sistemu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма не треба да се извињаваш Жиле ти,оглас ме иритира, не твој упит...

Ma znam, šalio sam se...Ne verujem ni da će taj amp otići za onu prvu ponuđenu cenu...Nekako me svrbe prsti... A znam da ne bi trebalo...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni se dopada kako ovo svetli ali (ne znam zašto) ne bih imao hrabrosti da spojim sa mojim zvučnicima... Da li je toliko opasno koliko se priča? Da li grešim?Da ne kažete da sam lenj, upravo čitam http://www.diyaudio....pas-pojacalo...

Hey Zile !Taj Graff i nije tako los ako imas zvucnike sa bar minimalno 16ohma , jos bolje od 32 ohma , sa svime ispod toga je gubljenje vremena i skupe struje .Ipak ako te interesuje kupovina toga mislim da je mnogo presoljena cena za tog polovnjaka , imam i negde njegov service manual sve zajedno sa citkom schemom , intersantno je kod tog Graff-a da je od ulaza do izlaza DC kuplovan . Pozdrav !
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitanja uoptenog type-a:@stein: imaju li moji (bivši Tvoji) zvučnici trafo u sebi?@all da li bi to spaslo iste od trouble u slučaju OTL-a?i usmerena:@BANAT Ne, moji zvučnici idu do 4Ohm-a... Electrostatic... Hvala na ponudi al' meni to baš i nije štivo kojim (dovoljno dobro) vladam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zile Elektro statici idu lepo sa OTL jer krivulja impedanse ESL -ova odgovara vecini OTL 100 % . Malo mi nije jasno zasto deklarises tvoje ESL na 4 ohma ?, verovatno da je tako uboden izvod tamo na primaru na tom step-up trafou , btw , taj step up trafo i jeste neka preventiva da se slucajno ne desi nesto nepozeljno ESL-u ako u Graff-u nesto krene naopako .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

lepo ti je eric napisao, to je najobicniji najbazicniji pasivni regulator glasnoce - potenciometar u velikoj kutiji, cini mi se baferom koji moze a ne mora da se koristi.nego, kada si vec ponosni vlasnik verdierove sprave, ne znam da li znas da je jedna solidna sprava ove manufakture projektovana i napravljena u beogradu. u pitanju jedan od prvih, mozda cak i prvi pojacivac koji je izasao pod markom JC verdier, uradio ga je nebojsa maricic (koji je zajedno sa miletom dabicem i americkim partnerom danas jedna trecina teresonica). mislim da je uradjen sa 6L6 ali me ne drzi za rec, isto tako mislim da je to ovohttp://www.jcverdier...L/Ampli220.htmlvideo sam ga uzivo kod nebojse, stoji mu u racku ali ga ne slusa - ima bolje sprave u sistemu.

Кад се сад нисам шлогиро !Хвала за ову информацију, никад ми не би пало на памет.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZileElektro statici idu lepo sa OTL jer krivulja impedanse ESL -ova odgovara vecini OTL 100 % .Malo mi nije jasno zasto deklarises tvoje ESL na 4 ohma ?, verovatno da je tako uboden izvod tamo na primaru na tom step-up trafou , btw , taj step up trafo i jeste neka preventiva da se slucajno ne desi nesto nepozeljno ESL-u ako u Graff-u nesto krene naopako .

Tako mi je dato kao ispis krive za impedance, kod niskih pada tamo gde sam naveo, ne mogu sada da tražim taj graphic...Nemam pristup tim trafoima te ne znam kakve izvode i imaju... Možda Stein-ika pomogne... On je pismeniji od mene...Za mene je sve to http://www.24sata.hr/zanimljivosti/hrabri-ronilac-53-kupao-se-s-anakondom-dugom-8-metara-289599 ...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZileAko postoji neka mogucnost da se kod tih ESL popne ta najniza impedansa bar na 8 ohma onda je to recimo skoro pa OK kao najniza impedansa ESLzvucnika za tog relativno slabog Graff-a .Treba videti u ESL uputstvu za upotrebu da li postoji nacin na step-up trafou da se to uradi , jer ja licno ne znam ni koji model ESL imas !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...