Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

provericu Prophet...imam i basove i aktivnu skretnicu ali rekoh, ti basovi nisu ''klasicni''@BTV: mislim da ce ipak prvo biti probana neka Hi-Eff varijanta...sa onim Sonidom ili nekom drugom 12"...Probacu da nadjem i taj projekat sa Seasom samo mi je malo greota gusiti EMT...ako se ne varam, ima preko 95db...

U svakom slucaju vredelo bi ih izmeriti, hvala na odgovoru.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja samo dve kutije od Iskrinih 100W ceve razglas ampovaidealno za old school cases za Babelfish SIT2 monoblokovei kompljet 15V elkovi za malu Hiragumada tu malu Hiragu nikad necu praviti ........ al' tako se kompljet zove :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

malo je greota gusiti EMT...ako se ne varam, ima preko 95db...

zavisi koji si dobioali pod realnim uslovima dosta tesko, i ovaj od 99db su se zalili da su ga izmerili realno na manje od 94dbzato ih i nema puno po hi-eff sistemima (sem ako nije kod tog drajvera radjena kompenzacija kroz aktivni kanal), tu su RAAL i beyma mnogo cescijel to tvoje ovo:http://www.parts-exp...tnumber=264-600
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bogami, vidim sta se sprema.....pa igla, pa glava...bacila te seka u trosak samo tako :buehehe:

Nemam nijednu ploču od Metallice, ali ako je suditi po albumima koji su ripani sa ploče mogu reći da je njihova produkcija na vinilu kudikamo bolja nego ona na CD-u.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za magnete :) Ostaje mi da nadjem jos diode koje ce ici paralelno kalemu inverzno polarisane i naravno bakarni flah za kalem. Paralelno trazim Gausmetar da mozemo i da izmerimo sta smo napravili. Ipak zbog cene projekta ovo ce da ide veoma polako.

Al će se magneti... ...sem ako ne praviš rail gun :hmmm:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odem iz radoznalosti danas kod komsije da cujem Cabasse full range iz '70-e i toliko sam se prijatno iznenadio da sam morao da ih pazarim. Zvuk sirok, neposredan, ziv, jako precizan i cist ali bez trunke shout-a i bez, sto bi Vladac rekao, "brasnjavih" visokih. Takodje neuobicajeno za ovu felu driver-a, prezentacija ostaje precizna i jasna i kod kompleksnije, orkestarske, muzike.

Konstrukcija kutije je "kompresija s rupom", znaci otvor nema tunel, nego je u pitanju tek "rupa" na prednjem panelu. Bass naravno, nema ekstenziju i volumen kao 12"-15" kompresija (al' opet, sta ima? ;) ) ali je ton cist, brz i definisan.

Sve u svemu, iznenadjujuce zabavan zvucnik - obzirom na stabilan 8-omski modul impedanse i solidnu osetljivost (92.5dB/W/m), idealno za zabavu sa pojacalcima u A klasi od nekoliko Watt-i ...

http://www.cabasse-f... ZEF 121 GB.pdf

post-20-0-00285700-1349885846_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hey Sipi druze ! Pre svega moje iskrene cestitke za kupovinu tih zvucnika ! BTW , velim ja odavno da bez` kompresije` nema tog preciznog zvuka basa ! Jedino sto bih ti predlozio jeste da probas zapusiti tu rupu na prednjoj ploci sa nekim omanjim sundjerom ,tako da ne gubi kompresiju nimalo ili tek onoliko kolko ti procenis da je najbolje . Pozdrav !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Banat, odma' sam probao da zamandalim rupicu i razlika je minimalna (doduse, nisam ih ni "lozio" mnogo). Interesantno je koliko su dobro ocuvani - reljefno platno sa maske je kao novo, kabineti su bez ogrebotine, membrane i vesanja su kao iz radnje - kako je to tako opstalo 40-ak godina, pojma nemam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:thumbsup:Je li da su stare funjare fora? Iznenadiš se kad ti pokažu što je to nestalo iz glazbe tokom godina usavršavanja. Sličan efekt kao kad se pojavio Dolby. Oduzeli su šum, dobili nešto što je u opisu bolje.... i sa šumom je nestala i muzika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima i toga :) Mada me stare stvari generalno odbijaju, ne mogu se odreci realna postignuca bez obzira na epohu, a ove kutijice uzeh bash zato sto zvuce kako nisam ocekivao (u odnosu na prethodna iskustva sa nekim starudijama) ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima i toga :) Mada me stare stvari generalno odbijaju, ne mogu se odreci realna postignuca bez obzira na epohu, a ove kutijice uzeh bash zato sto zvuce kako nisam ocekivao (u odnosu na prethodna iskustva sa nekim starudijama) ;)

Dobar proizvod je dobar proizvod bez obzira na godinu izrade ili primjenjenu tehniku. Nemoj misliti da ikoga hoću uvjeriti da su razvoj i istraživanje nepotrbni ili uzaludni. Samo potvrđujem što si i sam napisao i što sam iz svog iskustva shvatio - novo ne mora biti bolje. (a niti staro samo zato što je staro ;) )
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

DruzeNeka moja iskustva govore da sto se vise ` kompresija ` nabija snagom iz pojacala bass zadrzava svoju preciznost reprodukcije do neke vrshne mere , preko toga pocinje da izoblicava naglo , za razliku od raznih otvorenih tipova kutija gde to izoblicinje bassa ide cini mi se nekako linearno sa porastom ulozene snage .Sto se tice ocuvanosti tih kutija cenim da su bile u posedu obicno kod nekih starijih ljudi , tako da nisu nikada bile forsirane , nego su koriscene onako meraklijski !Na primer, pre neki dan sam rasturao neke stare drvene Philips TV koji su napravljeni negde pocetkom 70` , gde sam unutra pronasao ugradjene neke vrlo interesantne zvucne kutije , odlicno su ocuvane i isto tako zvuce odlicno !, gonjenih sa tek nekih do pola wati snage iz pojacala pune mi sobu zaista lepim zvukom , zakljucujem da su ti stari Philipsovi inzinjeri dosta drzali do kvaliteta zvuka iz tih TV , isto kao sto su drzali i do kvaliteta slike .Slicice od tih kutijica cu zalepim sutra ovde cim se razdani .Pozdrav !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
×
×
  • Kreiraj novo...