Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

Zeleo bih da kazem da nije sve u ceni tj novcu, Da li si ti nekada video Rega gramofon uzivo. Ako jesi znas o cemu pricam ako nisi reci cu ti ja,,,,to je najobicnija daska i to cak ne ni od punog drveta,(i to im bilo skupo da uloze) mislim da ima daleko kvalitetnijih gramofona doduse SH  za slicne, manje ili vece novce. Rucka vredi realno 150e mada je i to mnogo ako se uzme u obzir da moze Jelaciceva rucka da se nabavi za slicne novce a svemirski brod je za Regu, ili SME 309 za slicne itd. Sto se tice glave za taj rang gramofona pa cak i nesto veci je ok ali ona je ovde samo trecina objekta koji se prodaje, 

Ja ponekad pomislim da je Rega namerno pravila svoje gramofone tako da bi ismejavala sve hifiste  po sistem eto vam koiko ste glupi kad cete i za ovo da date pare. Milsim moze da se ne slaze ko hoce al od kombinacije MDF i plastican podtanjir i stakleni tanjir ja msilim da je gore .....pa mozda samo isto to ali MK 2 ili 3 ili 4 ili ,,,,,

just my two cents

ps

Mislim da ne bude da pricam a nisam slusao ili bolje reci video . Ja isao u Pancevo pre jedno 10 godina ili tako nekako da vidim jedan da kupim, ono pet zvezdica u HI fi choicu , veruj mi da posle do Beograda nazad nisam mogao da prestanem da se smejem a tad bila i veca cena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

video sam rega gramofone, naravno...meni se sviđaju :)

ja na tu dasku sa tanjirom gledam kao na minimalizam koji dobro svira što je za mene umeće

ne znam, teško je reći...izvor u zvuku jednog sistema učestvuje sa jedva 10ak % pa tako i gramofon

nemam ja neki sistem koji dupe pomera pa sad da čujem neku svemirsku razliku između rege 1,2,3 i nekih tehniksa, lina, kuzme i šta ti ga ja znam čega

skroman sistem i pripadajući gramofon koji nije kršina iz kontejnera, to je to

mene ovde više zanima koliko će ovo da radi, a ne da za par meseci moram da menjam glavu, iglu...i tako to

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam vise hteo da kazem da je naravno po mom misljenju bolje dati te iste ili manje pare za neki drugi gramofon,. Nisam hteo da zalazim u ostalo od toga sto si naveo. Trazio si misljene ja sam ga dao i malo prosirio na Rega gramofone kao firmu i nista vise. Ostalo o sistemu, skromnosti i td je siroka tema a i nisam zeleo da je zapocnem, Ja jednostavno mislim da svakom kupovinom nekog proizvoda se tom proizvodu daje plus i neki dalji zivot proizvodnje a mislim da to Rega gramofon nije zasluzio, naravno po mom mislijenju. Bilo koji Technics gramofon cak i onaj od 20e  ima da je nadsvira i da duze traje bez obzira sto vec ima milion godina a za 100e mozes da kupis svasta. 

Po meni nemoj shvatiti to licno ili neko ko ima ovaj gramofon je kao da si sacuvao poklopac od kutije kada ti je zena kupila cipele i na to stavio neki motorcic za avioncice (modele) i to zoves ne gramofonom nego ulta gramofonom za siroke narodne mase a realno se prodaje pamet da se setis da te ceo gramofon kosta 15e da se napravi ali je taj poklopac od kutije za cipele isto tako dokaz koliko je gramofon kao sprava mocna jer moze i od toga se napravi :) tj da super svira (sad krece lavina ljubitelja digitalije.) 

Inace ako ti ne valja zvuk na izvoru sigurno nece biti bolji na zvucnicima to znas i ti tako da tih 10% pada u vodu odmah , mislim cim se odledi Dunav :) .

Zaboravio sam nesto. a to je izbor boja kod tih gramofona, moja je zena htela zelen a kuma beo, vise joj se slagao uz komodu. Ne zameri za salu sa dosta istine , ko razume shvati ce.

Sto se tebe tice ako ga uzmes uzivaces u carima vinila i postati moj "brat po oruzju" (gramofonu kao izvoru) a to je najbitnije, Svaki gramofon je dobar gramofon na kraju krajeva i nijedna kuca ne treba da bude bez njega . Sto se tice koliko ce te sluziti glava pa vidi, moze 5 godina a moze i 5 dana to niko ne moze da  ti kaze (jedan vinjak vise i ode sve u tri lepe,,,, naravno da se salim pu pu ). Ako postanes vlasnik cestitam a moje misljenje ostavljam za mene jer tezim necem drugom pa mi je i misljenje drugacije a napolju -10 pa pisanija dobro dodje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa nema tu puno nauke, to je kopija WTA rucke (pogledaj na netu) bar prva izvedba druga da kazem MK 2 je isti princip potpuno ali je dizajnerski resena drugacije . Ima toga po Beogradu ponekad da se nadje na prodaju ove MK 1 su od 80 do 150e a MK 2 je obicno oko 250e polovna mada je covek kod koga su ostale neke rucke iza Jelacica meni bar trazio 600e ali eto to je nova MK 2.

Nema neki konkretan sajt jer je to kopija brendirane rucke (Well tempered Arm). Da ne opisujem kako funkcionise imas sve na netu o WTA ruckama. Kopija je bila interesantna jer dobijes potpuno istu rucku za daleko manje novca a MK2 je da kazem original dizajn i jedinstven ali je princip apsolutno isti.

To mozes da napravis ali onda pravi ovu poslednju izvedbu sa golf lopticom (WTA tonearm preko googleta majke svih nas :) ).

ovo je prva verzija

tonearm%20the%20well%20tempered_zpsiwyrf

a ovo ti preporucujem da napravis (ti ili majstori koje nadjes)

The-Well-Tempered-NOVA_zps0c301za8.jpg

Ako nadjem slike ( jer sam imao peh sa diskom) negde MK 2  postovacu da vidis i nju 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala za info, sa WTA (obadvije verzije) sam dobro upoznat ali nisam znao za Jeličićevu (ili Jelačićevu, ne znam šta je ispravno) varijantu. Svakako bi me interesiralo vidjeti i MK2 verziju, tek da vidim dizajnersko viđenje autora. Meni su to interesantne stvari.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stradi je u pravu ali samo donekle, sve je tacno da je to daska od iverice i stakleni tanjir (zavisi koja verzija itd)

ali kao i sa svim rega proizvodima - to dobro svira i tu se zavrsava svaka prica. i svira bolje od ovih raznih vulgaris thorensa za koje se traze bezumne pare na KP, nadam se da se niko ne masi za budjelar.

dalje, rucke su stvar ukusa, ja WTA i klonove ne bih pipao ni sa motkom za mlacenje oraha a kamoli da bi ziveo u sobi sa necim sto ima recimo lopticu za golf potopljenu u silikonsko ulje. to treba da se zove WTF (what the fuck) and ne WTA.

ko je probao da na to namontira glavu i da nasteluje vitalne parametre ni pakao mu nece tesko pasti (ovde zamislite batu stojkovica kako to izgovara)

to sto je rega 250 slabija rucka ne znaci da je losa, naprotiv, to je super rucka za te pare, ako se pazljivo odabere glava koja ne mora puno da kosta, a moze, svirace izvanredno. inace jedna od  osnova za razne svemirske vidove prodavanja muda za bubrege, apgrejde, mitchell techno arm, origin live i slicno sto sve kosta u funtama blize cetiri cifre. rucka ima visak plastike po sebi, manjak inoxa i mesing umesto toga ali kao sto sam rekao - svira. ima cvrste lezajeve, rigidna je i do jaja se bori sa energijom koju MC glave sibaju u konstrukciju rucke a ko ima muda moze slobodno u nju da stavi i MC glavu 10x skuplju od nje same. ako mogu da uporedim sa fudbalom, nije lajonel mesi ali jeste bastijan svajnstajger. daje mnogo vise nego sto kosta.

pored solidnog zvuka, ta rucka ima odmoriste, lift i generalno funkcionalnost koju WTA klon nikada nece imati. postoje granice do koji se moze tolerisati to i takvo ludjenje, strune, golf loptice, ulje (ili magneti kod sredera), svako od nas moze da se igra ponekad u zivotu ali kad se jednom iz tog sveta vratis u svet normalnih rucki, nema povratka.

ako ti se svidja, kupuj i ne obaziri se sta se ovde pise.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa Schroeder je normalna rucka problem je samo sto kosta nenormalne novce ali je rucka vise nego normalna a i izuzetno zahvalna za stelovanje jer moze sve zivo da se nasteluje, pa ne bi bila jedina na svetu koja skoro da nema da se kupi polovna a to govori sve, Sad sta kome smeta ili vise prija to je druga stvar a inace WTA i Schroeder su vasionama daleko jedna od druge u svakom pogledu.. Schroeder rucke imaju idealno resenje a to je da arm band ima minimalan dodir sa telom rucke (samo konac) a druga stvar su lageri a kod SChroedera nema trenja jer je vazduh izmedju magneta  a u WTA je ulje a kod drugih rucki kuglicni lezajevi i taj isti magnet je drzi cvrsce u osovini okretanja bolje od bilo kog drugog tipa lagera,  uostalom tu smo temu toliko puta raglabali da nema potrebe da se ponavljamo. Schroeder je vrh a WTA ni blizu toga, mislim i Reed, Tri planar i tako te rucke znaci extra kvaliteta takodje  su poklekle u direktnim testovima sa Schroederom sto ima da se procita na mnogo mesta (ja imao prilike i da cujem sam)  ali da ostajem pri tome da je WTA daleko bolja i bolje zvuceca rucka od Rege to ostaje po meni, jeste malo muka je nastelovati jer smo izmedj ostalog svi posedovali klonove a ne  original   i malo muci to ulje ali zvuci bolje i to daleko, to je naravno moje misljenje sa kojim drugi ne mora da se sloze. Uostalom malo extra truda za bolji zvuk ne bi nama audiophilima trebalo da predstavlja problem.

Za mene je zvuk najbitniji parametar kvaliteta rucke ( a za to je izmedju ostalog neophodno da mogu svi parametri da joj se nasteluju u neverovatno sitna crevca, ali dosta govori i sama ideja konstrukciji naravno).

Svako uzme ono sto njemu vise odgovora i sto misli da je boje pa tako i mi.

A za sve ostalo tipa komfora ko to gleda i  bezobraznih cena polovnih gramofona i rucki. modifikovanja rege i montiranja skupljih glava je grau potpuno u pravu.

Da ne zaboravim stare verzije WTA imaju isti problem (manu) kao i Rega a to je da nema stelovanja visine rucke tj VTA kod nove WTA je to ispravljeno a to je bio a kod Rege  i ostao  ogroman nedostatak a nema 15 dana da sam @doktoru to demonstrirao kod Groznog , mislim koliko se menja zvuk sa promenom VTA.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ZZZ said:

Za tu sa lopticom za golf mi je drugar iz russlanda koji je imao rekao da je odlična. Jel to neka verzija sreder-a?

Ne to je poslednja inkarnacija WTA rucke, znaci sistem je isti samo drugacije izgleda

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Zmajz said:

Spomenuli ste nešto ranije Jeličićevu gramofonsku ručku. Dali netko može da me malo uputi o tome, ili stavi neki link gdje mogu dobiti suvisle informacije o njoj?

Vedrane prije mozda 10-tak godina Dinko je radio takve rucke. Dosta je to jednostavno. Mislim da je i Zuzi napravio koju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gledam nov rega planar 2 u one hifiju je 490e, karbonska ručica, regina zvučnica

u av impulsu debut carbon sa ortofon 2m red zvučnicom je 380e, na popustu

meni deluju skoro isto, ali da li je rega baš za toliko bolja?

ja se izvinjavam što vas maltretiram, ali žena hoće za godišnjicu da mi kupi gramofon, ali neće ni da čuje za neki polovan, to joj je suludo za poklon

mene duša boli, ali šta da radim, pare su njene

ajde mi malo pomozite :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje misljenje,

to je skoro pa isto osim sto se meni na oko vise svidja Debut Carbon,  i gramofoni i rucke sto se tice zvuka samih gramofona bez glave to je malte ne potpuno isto ako ne potpuno isto sa istim mogucnostima nadogradnje. Doduse Rega ima stakleni tanjir taj P2 ako se ne varam. Sto se tice glava Ortofon je ipak Ortofon mislim istorijat kvaliteta je na njegovoj strani ali glava se menja tako da mislim da treba da presudi estetika jer je mehanika ista da nije naravno da bi trebalo da presudi ona tj njen kvalitet. Tako da je zakljucak moj neka zena odluci a ja bi Debut Carbon sa Ortofon 2m  red mada veruj mi koji god da uzmes ne treba da zalis kasnije sto nisi uzeo onaj drugi. Kupi koji Vam je lepsi jer i estetika je jako bitna jos ako das zeni da odabere bice joj jos draze sto ti bas to kupuje na poklon , Srecna godisnjica i da zajedno uzivate u slusanju ploca kao sto se to nekada radilo sa devojkama ili suprugama ili nekad devojkama a danas suprugama :) . 

ps

Mada lepa je i Rega

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvučnica Rega Carbon je gotovo sigurno Audio Technica (AT91, ili AT3600). To je (dobra) zvučnica od 30 €. Kod Projecta je 2m Red od skoro 100 €.

U Britaniji, oba ova gramofona jednako koštaju, pa se čini da je u Srbiji Project bolja kupovina.

Najbolje opipati oba uživo pa odlučiti. Vrlo je nezahvalno preporučiti kupovinu.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...