Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

kakvo crno nazad...pa od kad se zanimam za gramofon, već godinama, oću-neću, pitaj ovog pitaj onog...

kad ikad je bilo kad me sipi ubedačio...taman ja krenuo u priču, malo se ovde interesovao a on me odmah sasekao u stilu, koj će ti to njesra

e sad nema nazad :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

ma ti beli kaiševi su aut, evo Kuzma napravio plav :D

 

Hmmmm, vidim da su na kaišu ugravirani staroslovenački znaci, koji kada se tanjir zavrti unazad brzinom od 26,12 obrtaja u minuti (datum samostalnosti Slovenije) otkrivaju poruku "tvoji su basovi dublji". Čista ezoterija...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, crni said:

kakvo crno nazad...pa od kad se zanimam za gramofon, već godinama, oću-neću, pitaj ovog pitaj onog...

kad ikad je bilo kad me sipi ubedačio...taman ja krenuo u priču, malo se ovde interesovao a on me odmah sasekao u stilu, koj će ti to njesra

e sad nema nazad :)

 

tako,treba se nastaviti..prvi korak si uradio,ovo je uvek najteze,dok skupis sve drangulije sta ti trebaju..imas gram,phono,zvucnicu i kako vidim jos par drangulija,taman dosta za pocetak :D....sad lepo nadjes neki dobar,jeftin,pouzdan  izvor za nabavku LP-a,i vozi..mada dobar,jeftin pa jos pouzdan  izvor za LP-e je danas sve teze naci...i nemoj da se mrstis na domacice,nije sve zlato sto sija ni vani..imam jos uvek podosta RTB/Suzy/Jugoton itd izdanja u kolekciji,koja nisam zamenio "stranskim" izdanjima..kad si se malo aklimatizovao,uradi jedno test slusanje,originalni filc vs taj gumeno/plutani mat..imam nesto slicno i ja i koristim to na oba gramofona ali u 2x2mmskoj varijanti....it's only rock n roll,but i like it....:pajapatak:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

originalna krpa vs pluta?

pa ja obrto ovu plutu i čujem razliku:laugh1:

piše na jednoj strani plute this side down i ja se nasmejem i namerno tu stranu stavim gore

slušam slušam i neda mi đavo mira okrenem kako treba i u neverici čujem razliku:krstix:

pet puta proveravao, ćerku iznervirao jer ona naravno ništa ne čuje, ali ja čujem i ubi

i evo, tu stranu držim dole :)

koji je ovo blesav hobi...stvarno smo opičeni:D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, crni said:

Swapping out the belt and setting the volume again at 10 o'clock I sat back to see what, if any change there would be.
Oh my.
Big difference. No doubt. Instantly noticeable.

Ovo moze da bude teska pozakuce prica, ili prica cisto zarad eto dozivelo se cudo, ima se sposobnost ekstra sensa.

Sa druge strane, ne bi bilo lose imati informaciju o lezajevima motora i tanjira, gde meksi kais, predpostavljam silikonac, inace nema drugog razloga da bude deblji, ima manji atak na osovine..

Mada je ta situacija merljiva, buka lezajeva moze da se meri, krece od nekih 50-60Hz, i da se uveze neka korelacija sa promenom zvuka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postoji jedna jednostavna cinjenica kod kaisnog pogona, koja automatski pravi razliku izmedju gramofona tipa Wolandovog Kuzma lepotana sa plavusom kaisem, i onih koji imaju motor okacen na neke "dampirajuce" gumice. Neparalelnost osovina koje se pogone kaisem, nebitno da li je gramofon ili nesto trece, izaziva veliki pik buke na frekvenciji okretanja motora i na frekvenciji okretanja pogonjenog elementa.

Za gramofon je bitan motor, posto mu je boj obrtaja 250-350 obrtaja u minuti, pa /60. Ta buka vibracije kaisa moze da se upetlja u opsti brum i da brlja po zvucnom materijalu.

Hajend gramofoni nemaju motore na gumenim podloskama, da bi zategnut kais izazvao naginjanje osovine motora prema tanjiru.

A i deblji kais moze da se drugacije ponasa prema oscilacijama od tankog.
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma kod gramofona sve ima smisla.

da ga jebes.

jedna igracka za velike decake.

elem.

danas popodne reko ajde da malo dostelujem gramofon.

moj ljubljeni Lenco.

i ode sve u pizdu materinu.

(kao u Ko to tamo peva - samo sam pipnuo) :)

naravno, zvao sam mog gramofonskog gurua Stradija.

posto nisam bas "lenkista".

i nakon malo vise od sat i po namesti ga "ko svajcarski sat".

vise ne diram. samo cu na drugi hedsel (onaj lepsi, sa rupicama :) ) da montiram MC.

kad vec imam 2 hedsela, 2 glave, 2 rije ... dvoglavi arapin. :)

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znam da ću da vas iritiram sa ovakvim pitanjima na samom početku, ali moram...da li je neko radio ovaj upgrade na regi? mislim, ona plastika baš bedno izgleda

Резултат слика за upgrade rega planar 2

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Plastika se i ne vidi. Pride je nesto mrtvija od metala za zvonjavu lezaja.

Ako vec razmisljas o apgrejdu, pogledaj one bajadera tanjire sto su radjeni, invertovan lezaj tanjira, neko otezanje ili kontrola motora...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

39 minutes ago, crni said:

znam da ću da vas iritiram sa ovakvim pitanjima na samom početku, ali moram...da li je neko radio ovaj upgrade na regi? mislim, ona plastika baš bedno izgleda

Резултат слика за upgrade rega planar 2

A sad izgleda plastika bedno, a ja kada sam rekao da ce vrlo brzo da se bude nezadovoljan ne slusa se stariji :) (ako sam stariji). Ras ti lepo rekao da opipas sve to pre nego kupis. Ma jok uhvatio neizdrz. Sudeci da znamo kako je to necemo ti zameriti :) . (mnogo smajlija ti nadam se sve govori).

Nisi ni 2 ploce saslusao a vec upgrade, ima to naziv ali da te ostavimo da jos malo uzivas pa si posle nadrljao. Ima jedno pravilo koje kaze sve je bolje od plastike na gramofonu.

Uzivaj ti nama i dobro dosao u klub ovako i zvanicno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, crni said:

znam da ću da vas iritiram sa ovakvim pitanjima na samom početku, ali moram...da li je neko radio ovaj upgrade na regi? mislim, ona plastika baš bedno izgleda

Poslušaj bar ovaj savet: ništa ne budži, sačuvaj kutiju, sve kese i uputstva, da izvučeš bar dve stotke kada ga okačiš na KP za par meseci...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ukapirao sam do sad da je gramofon jako osetljiva stvar

logično, jer ona mikroskopska igla treba da šeta po brazdama ploče i da prenosi audio zapis koji može biti ometen molekulima nečega, bla bla...

ipak ne kapiram teg...on bi trebao da drži ručicu na određenoj visini, tj da ne dozvoljava ručici prevelik ili premali pritisak na ploču

pa zašto on mora da bude od kriptona? teg može da bude bilo šta (kamen, 200g šunke :) ...) i da drži ručicu gde treba

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...