Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

3 minutes ago, Ras said:

Zvučnica Rega Carbon je gotovo sigurno Audio Technica (AT91, ili AT3600). To je (dobra) zvučnica od 30 €. Kod Projecta je 2m Red od skoro 100 €.

U Britaniji, oba ova gramofona jednako koštaju, pa se čini da je u Srbiji Project bolja kupovina.

Najbolje opipati oba uživo pa odlučiti. Vrlo je nezahvalno preporučiti kupovinu.

 

ma kakvi nezahvalno, samo ožeži :)

to za cenu sam i ja primetio, u britaniji je skoro ista cena  a kod nas razlika dobrih 100e, što nikako nije malo

nekako mi je za ovaj tip gramofona normalna cena 300-400e, a već 500...mnogo brate.

zbog zvučnice sve smo bliži projectu, ali ajde, što kažeš da "opipamo"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

52 minutes ago, Ras said:

Zvučnica Rega Carbon je gotovo sigurno Audio Technica (AT91, ili AT3600). To je (dobra) zvučnica od 30 €. Kod Projecta je 2m Red od skoro 100 €.

U Britaniji, oba ova gramofona jednako koštaju, pa se čini da je u Srbiji Project bolja kupovina.

Najbolje opipati oba uživo pa odlučiti. Vrlo je nezahvalno preporučiti kupovinu.

 

rega Carbon i jeste AT91, ali sa kantileverom od karbona.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, sax.hifi said:

rega Carbon i jeste AT91, ali sa kantileverom od karbona.

Rega Carbon ima to istaknuto u nazivu, dok AT91 ima karbonski kantilever, ali se i dalje zove AT91. Ako si je nekada držao u rukama setio bi se crne boje: specifikacije

 

Pogledao sam na VE ima tema o unapređenju AT91, odnosno Rega Carbon zvučnice, tako što se pazari bolja igla, a ima nekoliko opcija sve do nekog JICO modela sa daleko boljim vrhom.

Inače, meni su od tih najjeftinijih zvučnica AT91, odnosno AT3600 daleko bolja rešenja od mnogo češće preporučivanih i kupovanih AT95E. Potonja ima eliptični vrh i svi se zalepe za tu karakteristiku, iako sama zvučnica svira prilično tanko i oštro, za razliku od AT91/AT3600 para.

Najbolje za najmanje para verovatno je AT300/311P , AT91 motor sa eliptičnim vrhom igle, ali nažalost 4P montaža. Standardna montaža je moguća uz adapter koji se dobija, ali to nisam imao prilike da radim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Ras said:

Zvučnica Rega Carbon je gotovo sigurno Audio Technica (AT91, ili AT3600). To je (dobra) zvučnica od 30 €. Kod Projecta je 2m Red od skoro 100 €.

U Britaniji, oba ova gramofona jednako koštaju, pa se čini da je u Srbiji Project bolja kupovina.

Najbolje opipati oba uživo pa odlučiti. Vrlo je nezahvalno preporučiti kupovinu.

 

 

once again, ako poredite project i regu u istom rangu cene, pravilo desne ruke je da UVEK rega svira bolje. e sad, moguce je postoje izuzeci ali to mora neko drugi, ja se dosta brzo demoralisem od trazenja projecta koji svira prihvatljivo, ne kazem da nema nego nemam srece:)... poslednji put sam se ruzno nasadio kada sam ortaku uzeo RPM-6, strasno.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, vladd said:

IMHO ne treba kupovati igle koje nemaju elipsasti vrh. To sto bakali zele da ustede, pa prave jeftine opcije za ne male pare, neka ostane na njihovom pokusaju.

 

 

Sada pola sveta koji je jako srećan sa Denon DL103 treba kolektivno da se samoubije.

4 minutes ago, grau said:

 

once again, ako poredite project i regu u istom rangu cene, pravilo desne ruke je da UVEK rega svira bolje. e sad, moguce je postoje izuzeci ali to mora neko drugi, ja se dosta brzo demoralisem od trazenja projecta koji svira prihvatljivo, ne kazem da nema nego nemam srece:)... poslednji put sam se ruzno nasadio kada sam ortaku uzeo RPM-6, strasno.

 

 

Ne volim ruke kod Project gramofona. Međutim, ako pogledaš novije generacije Rega gramofona kao da su se trudili da daju što manje, a cene su išle na više, dok je kod Projecta čini se obrnuta situacija - više u korist kupca.

Na Rega P2 više ni ruka nije u klasi RB250, već neka od pojednostavljenih varijanti.

 

Zato sam i napisao da je jako teško preporučiti kupovinu i da crni ode i opipa i posluša jedan i drugi gram, pa neka odluči.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbg Crni izgleda da mora da kupi novo :( obe varijante - Rega i ProJect (iako se ProJect čini boljom kupovinom) su za moj ukus previše skupe, da ne kažem bacanje para.. msm za tu cenu može da se napravi Lenco sa sve PTP 5 ili 6, i to čovek sve regularno da plati.. doduše bez ručke i zvučnice.. ali, supruga verovatno tek to ne bi progutala :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, grau said:

a pa to sasvim izvesno, recesivna ekonomija ne donosi nista dobro u ovom segmentu proizvoda. ali crni kupuje staru, old school regu cijih ce 290e uvek moci da vrati, a najverovatnije da nece ni morati.

Nisi pratio na času :)

Predmet je kupovina novog gramofona: Rega P2 je 490 €, a Project o kome govorimo 100€ manje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, crni said:

trebaće mi i neki preamp, možda riaa...čini mi se da sax hifi pravi nešto tog tipa

Pa kontaktiraj ga, ima mm na baterije, vrlo simpaticno resenje koje moze cak i da se ne vidi u sistemu (tako je mali i lagan da moze da visi na kablu ako ti to treba). Dace ti on i da probas siguran sam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Ras said:

Nisi pratio na času :)

Predmet je kupovina novog gramofona: Rega P2 je 490 €, a Project o kome govorimo 100€ manje.

tako je...da se ja pitam kupio bih polovnu regu, ali kad je već takva situacija ajd da bar od novog izvučem maksimum

suština mog pitanja je da li je razliaka između projecta i rege vredna tih 110e? meni se čini da nije, ali ajd da pitam

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, crni said:

 

ima jedan hermes na kp, traži se 900e

Ipak su to jako ozbiljni gramofoni koje pravi TT recycle pa tako gledano to je cak jeftino , (nije samo daska i motorce :) ).

Pa bre crni bilo je da se kupi 1210 za 450e ne vidim sto bi se zena bunila to je i jako lep gramofon a imao je Toma iz Krusevca (majstor na oglasima) one jako dobre i prelepe Samsui gramofone bilo po 200 i nesto evra, Pa onaj Technics tangencijalni oznak mu je nesto 10 je bio 200e a to je ubica od gramofona. Znaci si se zalepio za Regu . OSve su to gramofoni kao iz radnje ne vidim sta ima zena da se buni zbog toga, Bolje ti pogledaj malo bolje po oglasima ili daj sam oglas a ne ovako ces kupiti novo pa posle biti nezadovoljan pa izgubiti pare a kako da prodas poklon za godisnjicu braka a da te zena ne ubije i dalje znas i sam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo malo listao oglase 

http://www.kupujemprodajem.com/Sansui-SR-222MkII-Prelep-Crn-Klavir-Lak-41015340-oglas.htm?filter_id=80110

http://www.kupujemprodajem.com/Denon-DP-45F-41859283-oglas.htm?filter_id=80110

http://www.kupujemprodajem.com/Technics-SL-Q2-Best-buy-41514568-oglas.htm?filter_id=80110

i sve provereni prodavci, vecina forumasa ih poznaje

Ovakav Technics SL q2 sam slusao par godina odlican gramofon i jako lep uzivo.

evo dosta ti je , dalje ne mora da se ide nisam gledao da lli valjaju glave ali to je i nebitno imas Ortofon za kako rece Ras 100e i Bog da te vidi za xxxxxx godina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Stradi said:

evo malo listao oglase 

http://www.kupujemprodajem.com/Sansui-SR-222MkII-Prelep-Crn-Klavir-Lak-41015340-oglas.htm?filter_id=80110

http://www.kupujemprodajem.com/Denon-DP-45F-41859283-oglas.htm?filter_id=80110

http://www.kupujemprodajem.com/Technics-SL-Q2-Best-buy-41514568-oglas.htm?filter_id=80110

i sve provereni prodavci, vecina forumasa ih poznaje

Ovakav Technics SL q2 sam slusao par godina odlican gramofon i jako lep uzivo.

evo dosta ti je , dalje ne mora da se ide nisam gledao da lli valjaju glave ali to je i nebitno imas Ortofon za kako rece Ras 100e i Bog da te vidi za xxxxxx godina.

Za ovaj Sansui bi dao ruku u vatru....

Probao sam mnoge gramofone u zivotu i sam sam napravio nekoliko ali taj 222 Mk2 svira iznenađujuce dobro, nikoga nece ostaviti ravnodusnim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...