Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

3 minutes ago, crni. said:

evo sve sam te poslušao :)

čuo sam se sa tomom...stavlja at-95e i sve za 450e...isto mi kaže, ćuti, vozi i uživaj, a kad ti dosadi stavićemo bolju zvučnicu

najverovatnije sutra šalje, još da vidim kad ja mogu da dočekam bus

inače, na keca je stavio linn-a ispred thorensa :) 

:clapping:

Čestitam ti kao duplom korisniku ostrvske magle.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, crni. said:

stvarno je smešno ali i pomalo sumnjivo jer ja mislim da kp team može da povuče negativnu

Ovako je zabavnije a i definise davaoca negativne.

Cestitke za kupovinu, pa lepo da se arci. :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, NIXIE said:

Tako je uvek bilo.

Sta je uvek bilo?

Ovde kupovinu definise vise odlicna rucka nego daska i mehanika. Znacajnija, ozbiljno, je od ostatka.

Inace po nekim detaljima Linn ne moze da pridje Torensu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, vladd said:

Sta je uvek bilo?

Ovde kupovinu definise vise odlicna rucka nego daska i mehanika. Znacajnija, ozbiljno, je od ostatka.

Inace po nekim detaljima Linn ne moze da pridje Torensu...

U pravu si, nego ne vredi mehanika ako ovo bolje zvuči, a to je već subjektivno. Ja bih pre uzeo onaj Thorens TD160 nego ovaj Linn zbog bolje mehanike, ali tamo je lošija ručica i onda se pitaš šta je bolje u konačnom rezultatu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mene ovo zabrinulo...

ništa još nisam dogovorio pa hoću i mišljenje o ovome:

From memory it beats a used Rega Planar 2 with the older Rega R200 arm with an Audio Technica AT95E, but an RB250 should be superior to the Akito

https://www.tnt-audio.com/sorgenti/linn_basik_e.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Torens je kao stari auto, ili ruska Raketa, stalno nesto podesi, pregledaj.... podmazi, ali detalje mehanike ima odlicne..

@vladd:manje vise od '82 sam sa nekom Thorens skalamerijom (-2 god Rega P3,-3 godine StabiS+StogiS)..to samo dokoni popovi jarice krste..ne cackaj mecku za p...u,i nece biti nikakvih problema sa njima..vazi za 160,147,320 i 126 modele,ono u zavisnosti koliko su upotrebi,svakih 3-5 godine se menja belt,i vozi dalje....B)..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa to su price kao za Golfa 2, sipaj i vozi, ulje se razredjuje naftom, i masnoca proba medj prstima. :D 

Sta god se radilo ili ne, na Torensima su prosto mehanizmi takvi da im treba bar godisnji pregled. Ne dramatican, lagan, osovina, kais i pogonski kaisnik.

E sad, posto je vise korisnika nego servisera, ne jeftinih, onda teraj i ne diraj...

Beltovi duze traju zato sto je kvacilo na kaisu...ako ono prokliza lepo pri startu a posle drzi na zeljenoj brzini, sve je u redu. Ako izadje iz opsega, jesce beltove srazmerno inerciji plinta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

navedi gramofon kojem ne treba (takav) godisnji pregled ;

 

cak i od onih koji koriste ( tzv ili ne tzv) svemirsku tehnologiju , mozda 5% ne koristi ni remen ni ulje

 a ostali svemirci , navode da im godisnje promenis ulje , pa ma koje da je 

priroda stvari .......

msm, pocne deterdzentni ukljucak u ulju da penusa , valja se :smesna:  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ne znam, i ne treba da znam.

I singerica se podmazuje pred svako sivenje :) 

Ja sam inace vise pod haubom nego u voznji, i kod kola i kod gramofona...tu mi je vece uzivanje :) 

Torens ima to kvacilo i tezak plint, a u duvanskim sobama na duvanskom putu je (u)PM zagadjenje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, vladd said:

Pa ne znam, i ne treba da znam.

I singerica se podmazuje pred svako sivenje :) 

Ja sam inace vise pod haubom nego u voznji, i kod kola i kod gramofona...tu mi je vece uzivanje :) 

Torens ima to kvacilo i tezak plint, a u duvanskim sobama na duvanskom putu je (u)PM zagadjenje...

ne vidim problem da se jednom u po godine odradi ciscenje pogona I promjeni ulje ... a da svaki dan raznoraznim cetkicama brisemo prasinu sa gramofona pa nam to ne smeta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

narode moj...evo mene jope'

dajder kažite mi nešto o ovom dualu...poznajem prodavca, dobar je...bar prema meni

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Gramofoni/Dual-1239-A-automatic-belt-drive-89698656-oglas.htm

Mnogo je lep!

Od mene, kratko i jasno, nepretenciozno (svestan sam svog dunsterluka) i u domenu onoga o čemu smem da imam stav[emoji4].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ebga, video sam po netu mnogo žalbi na ležajeve na akito ručici i veoma niske prosečne ocene, pitao prodavca za njegovo mišljenje, nije me zadovoljilo i odustao sam...nije mi bio ubedljiv, jednostavno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Srecko said:

Mnogo je lep!

Od mene, kratko i jasno, nepretenciozno (svestan sam svog dunsterluka) i u domenu onoga o čemu smem da imam stavemoji4.png.

jeste...ali i ovaj počeo da vrda na konkretna pitanja...šta god da ga pitam on odgovara kod mene super radi, slušam na njemu skupe ploče i tako to

ostaje mi još jedan td160 iz novog sada, ali i taj slabo odgovara na pitanja...kaže slabo se ja razumem, dođite da vidite...a razumeo se da ga kupi... moreee...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tesko ce biti naci nesto u okviru 500e da bude takav odnos cena/kvalitet kao sto je bio Linn.

Bitno - bio ti Toca ( aka Toma ) neubedljiv, nemoj d.petom zatvarati vrata u relaciji sa njim.

Stize mu roba iz UK i nudi je na KP. Recimo, ako te toliko nervira ta Akito rucica, pa mogao si mu traziti da ti npr. na tu Linn bazu metne neku Rega-u koju trenutno ima, ili da eventualno narucis od njega u nekoj novoj turi, pa cekas.

Kako bilo da bilo, odajem ti priznanje da si razmrdao ovu finu temu, a sto je dobro. :thumbsup:

Teraj dalje, kopaj, trazi, pa meci ovde predloge. Kritikujemo, ako zasluzuje hvalimo, ako ne, kudimo. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...