Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

4 minutes ago, crni. said:

ma jok, rekao sam već...riknula mi igla a nisam bio spreman da dam 200 evrića za novu...činilo mi se lakše da prodam regu, doplatim i kupim nešto drugo

ma nema veze, će nađemo nešto

Neki peh se desio ili se od rada polizala ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, prophet said:
8 hours ago, Doktor said:


I Kuzma Stabi 2. emoji846.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dobar gramofon.

jevetiga:

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/kuzma-stabi-laufwerk-elektronisches-netzteil-kuzma-stogi-reference-tonarm-audio-technica-at-oc-9-ml-tonabnehmersystem-357476430/

nesto se verovatno moze iskamciti od cene,sutnes AT OC9-ku za neku crkavicu,ne zato sto je losa,vec iz sigurnosnih razloga,sa Stogi Ref,i velikom sekcijom napajanja..naoko mozda to go for it..ali,crna boja,verovatno je bukovina a ne hrast od drvenarije,velika sekcija napajanja,to radi u A klasi,greje se ko blesavo,jedan refresh ne gine..ako uzmem u obzir da mi je drugar skoro samo za Stogi Ref.platio 800 novcanih jedinica EU-a nedavno,tunel jeftinoce...al lako moze da bidne:dinar na ulazu,1000 na izlazu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam u bliskom okruženju dvojicu prijatelja koji imaju te gramofone, jedan Ref, drugi običan. Često sam ih slušao.

 

Nego kakvo je vaše mišljenje o Pnk Triangle? Slušao sam ga sa SME IV i to je bilo izvrsno. Ali ne znam kako bi bilo sa nekim jeftinijim ručicama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, prophet said:

Imam u bliskom okruženju dvojicu prijatelja koji imaju te gramofone, jedan Ref, drugi običan. Često sam ih slušao.

 

Nego kakvo je vaše mišljenje o Pnk Triangle? Slušao sam ga sa SME IV i to je bilo izvrsno. Ali ne znam kako bi bilo sa nekim jeftinijim ručicama.

ne kazem da je to lose,3x radije to no vodoinstalatersku skalameriju (strogo pov.)..nadji kuciste hrast ili orah,sistem prenosa da je sa okruglog kaisa prebacen na pljosnati,da ima externu sekciju napajanja,makar i onu manju,i vozi misko neku MC zvucnicu sa njom i cao djaci....

kad kod Pinka pukne jedna od 3 opruga,cesat ce se na delu tela za koji nisi znao dotle da i postoji..oridji nema,feder majstori jedva cekaju takve narudzbe..sviri to dobro i sa Rega,Helius,Origin Live i jeftinijim rucicama,al ti je to fetish Audio Note skole..isto ko i Systemdek IIX...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, crni. said:

prophet pomenuo, pa san našao na https://www.vinylengine.com/library/dual/1229.shtml

ovo bre bila teška mrcina

 

Solidan gramofon. Ako je ispravan, naravno. Nije težak za podešavanje. Dobra stvar je što mu pašu starije glave koje možeš jeftino da nađeš a igle postoje i to veoma kvalitetne, bilo JICO bilo Shibata. Evo kako ga je jedan kolega sredio:

32108269370_76899c1e9e_z.jpg.dc5a62a9c6a

A evo i mog primerka:

1229.jpg.083cb1fb4492a8af1c1a5cd38dd1499

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, NIXIE said:

To ti je noćna mora za servisere.:D

e vala drago mi je da je neko reko..inace sam bio skinuo istu sliku,pa sam hteo postaviti komentar da je "opstenarodno veselje za servisera"..drugar mi je bio uzeo,kako je brzometno dosao do njega,tako je i produzio dalje...

:beta:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, paja959 said:

ne kazem da je to lose,3x radije to no vodoinstalatersku skalameriju (strogo pov.)..nadji kuciste hrast ili orah,sistem prenosa da je sa okruglog kaisa prebacen na pljosnati,da ima externu sekciju napajanja,makar i onu manju,i vozi misko neku MC zvucnicu sa njom i cao djaci....

kad kod Pinka pukne jedna od 3 opruga,cesat ce se na delu tela za koji nisi znao dotle da i postoji..oridji nema,feder majstori jedva cekaju takve narudzbe..sviri to dobro i sa Rega,Helius,Origin Live i jeftinijim rucicama,al ti je to fetish Audio Note skole..isto ko i Systemdek IIX...

Hvala za info u vezi Pink.

Meni se dopada integralna Kuzma 2, svira jako pristojno. Slušao sam ga i sa MM Philips Super M i to je bilo baš dobro. Mislim da su oba ova sa pljosnatim kaiševima, video sam da su poručivali od Kuzme. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, prophet said:

Te što su za servisiranje zaobiđite, ako nemate dobrog majstora. A i oni se nalaze za male pare. Rekoh da gleda ispravne.  Po meni najbolji odnos kvaliteta i cene. 

lepo taj tvoj izgleda :thumbsup: al ni to nije sprava po svacijem ukusu..kao i ostale pomenute sprave,bilo s moje ili icije strane..gramofonisanje je valjda najkompleksniji puzzle koji treba sastaviti u ovom sportu..<_<

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, prophet said:

Hvala za info u vezi Pink.

Meni se dopada integralna Kuzma 2, svira jako pristojno. Slušao sam ga i sa MM Philips Super M i to je bilo baš dobro. Mislim da su oba ova sa pljosnatim kaiševima, video sam da su poručivali od Kuzme. 

takav kad je sve u redu sa njime,svira dobro i sa AT95...danas je upgrade set sa okruglog kaisa,na pljosnati 500 eurona....:ph34r:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, crni. said:

ovaj prodavac sa KP tvrdi da je sve cakum pakum, servisirano, podmazano, naštelovano

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Gramofoni/Dual-1229-88991399-oglas.htm

Deluje baš očuvano. Cena korektna. Zrenjanin blizu. Ako ništa iskoristi priliku da ga čuješ, jedno iskustvo i druženje više. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Zen Mod said:

ima i Tosca 21 na KP , mada svi kazu da je Tosca 15 mama za nju

 

:)

e jbga,Tosca 10-15 (po BSR licenci) su majka i maceha za neke slicne skalamerije iz tog doba,koje su se prodavale "onomad" na ovu stranu,iza "zida"..mejdizin DDR,CSSR ili SSSR..drugar mije kupio valja nekih 5 komada zaredom,da nadje samo jednu da radi zarad pustanja cca 3 najlonske kese singlica tomo jos iz '60 ,kad je (smo) u fazonu BBQ+olesavanje do 00..ali akcija nije uspela do sada,sto ne znaci da smo odustali..nada umire zadnje :loleverybody:..dobro me podseti na njih...:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...