Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

14 minutes ago, crni. said:

niko se nije izjasnio za ovaj osim nixija koji je rekao da mu se sviđa

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Gramofoni/Thorens-TD-160-Mk-II-90232188-oglas.htm

na zahtev, poslo mi i ovu sliku...šta mislite? nije loš?

 

td 160.jpg

Preskocis ovaj ... tanka osovina sub tanjira a I nije metalni

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Tesko ce biti naci nesto u okviru 500e da bude takav odnos cena/kvalitet kao sto je bio Linn.

Bitno - bio ti Toca ( aka Toma ) neubedljiv, nemoj d.petom zatvarati vrata u relaciji sa njim.

Stize mu roba iz UK i nudi je na KP. Recimo, ako te toliko nervira ta Akito rucica, pa mogao si mu traziti da ti npr. na tu Linn bazu metne neku Rega-u koju trenutno ima, ili da eventualno narucis od njega u nekoj novoj turi, pa cekas.

Kako bilo da bilo, odajem ti priznanje da si razmrdao ovu finu temu, a sto je dobro. :thumbsup:

Teraj dalje, kopaj, trazi, pa meci ovde predloge. Kritikujemo, ako zasluzuje hvalimo, ako ne, kudimo. 

kaže da može da vrati linn ručicu i cena bi bila niža za 100 evra

a sad, ko zna kakva je ta ručica

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, aaa zmaju! said:

maa jeste šutno si devojku, i sad mi svi gledamo babe

Послато са GT-I9300I уз помоћ Тапатока
 

teško da je bila devojka sa tolikom kilometražom...

pajz kad mi sve dođe preko glave pa odem u player i kupim pro-ject dubt dc...400 jevropljana, novo bre, sveže ubrano, garancija...prnemažem se sa ovim kršinama ko baba na sranje...bre :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je ionako rizicna cenovna zona, granica izmedju plastikanera i pristojnih. PA sa sitnom ustedom, mozes da opadnes dva nivoa, ili obrnuto, sa relativno sitnim uvecanim troskom, da skocis dva nivoa.

A rucka je opako prgava stvar, i da je tek tako presrafljuju i da se stedi na doticnoj.

Licno mi se ne svidja lakoca tumbanja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pink Triangle, Roksan Xerxes baze. Za potonji Artemiz ručka. Ali to je preko budžeta. Možda ovaj kombo:

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Gramofoni/Pink-Triangle-LPT-u-kombinaciji-sa-ili-bez-rucice-Rega-RB250-88869590-oglas.htm?filter_id=530250501

Ovaj kombo nisam slušao, ali Pink baza je odličan potencijal.

Roksan imaš ovde bazu:

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Gramofoni/Roksan-Xerxes-89130960-oglas.htm

ako hoće posebno da prodaje, i ovde ručku:

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Gramofoni-Delovi-i-oprema/Artemiz-89266301-oglas.htm?filter_id=579398952

Oko cena pregovaraj. Ili ako hoćeš puno muzike za manje novce, onda Dual 1229. 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Imao sam Thorens TD 160 Super sa SME III S. Imao sam u 2 navrata TD 126 Mk III spec. Prati/trazi te dve baze npr. IMO - to je sto vredi od te firme.
Rucice - SME ( ne ova koju sam imao, sem ako ces uvek imati lake MM glave ).


Sent from my iPhone using Tapatalk

I 147

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, prophet said:

Pink Triangle, Roksan Xerxes baze. Za potonji Artemiz ručka. Ali to je preko budžeta. Možda ovaj kombo:

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Gramofoni/Pink-Triangle-LPT-u-kombinaciji-sa-ili-bez-rucice-Rega-RB250-88869590-oglas.htm?filter_id=530250501

Ovaj kombo nisam slušao, ali Pink baza je odličan potencijal.

Roksan imaš ovde bazu:

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Gramofoni/Roksan-Xerxes-89130960-oglas.htm

ako hoće posebno da prodaje, i ovde ručku:

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Gramofoni-Delovi-i-oprema/Artemiz-89266301-oglas.htm?filter_id=579398952

Oko cena pregovaraj. Ili ako hoćeš puno muzike za manje novce, onda Dual 1229

 

 

hvala na preporukama :) 

a zašto ne možeš da primaš PP?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@crni:muzicki na kojoj si iteraciji?..msm ono sta slusas pretezno,zanrovski i "vremenski" gde to pripada?..ovo vremenski bi bilo vazno determinisati,jer se tu mogu desiti neka neprijatna iznanadjenja,samo se prisetih nekih svojih nebuloznih ideja i tumbanja od pre vise no 10 godina,kad sam hteo upgrade sa Thorens 126/Grace 707,pa prvo sto je bilo zaciljano sa moje strane je bila kombinacija Xerxes/Artemiz,..u mom uzem drustvu su bitisala cak 2 komada tada,perfektno ocuvani,kod jednog smo uradili jedan celepopodnevni-vecernji slusni test,bazicno sistem je bio "namesten" da ko picina dlaka ugodi xerxes-u (Ion elektronika,danas vec prakticki nepoznanica,sto je bilo onomad kao nije sija,nego vrat od Naim-a,sa 4 komada monobloka kalibra jednog Naim 135,Roksan Ojan 3X zvucnici,sa pripadajucim subom),gramofon postavljen na dedicirani Xerxes stocic koji je specijalno razvijen samo za njega od strane Roksana,znaci tezak hard core filozofski nabrijani set-up da ugodi Xerxes/artemiz kombinaciji,i to je sviralo ne samo tada,nego i ranije kad god sam slusao kod drugara  f e n o m e n a l n o  ozbiljnu muziku,kompleksnog karaktera,ne bas naivnu elactronica muzicki pravac kojim se moj drugar kretao prvenstveno jos i tada,kao i danas,ali je bio  t e z a k qurton za jedan  Boz Scaggs "Loan me a dime" snimak,ili neki Allman Brothers Band "at Fillmore east",do te mere,da je cak i vlasnik Xerxes-a priznao,da 126-ca,ovlas nabacena samo na njegov Mana stalak od gore uz pomoc jedne obicne daske koju smo skinuli sa gardrobnog ormana,jer nisam hteo da 126-ca bude postavljena na 10mm staklenu policu od Mana stalka,na tim snimcima svira bolje (slusljivije?) naspram Xerxes/Artemiza...tolko sa moje strane za xerxes..drugar mi ima i danas Xerxes 20/Artemiz 2/Roksan Shiraz kombinaciju,sa maltene identicnom amplifikacijom,zvucnicima,i moje misljenje se ni dan danas nije promenilo ni za noviju varijantu:ako ces cepanje dlake na 3 dela,slusas modernije zanrove,uzimaj Xerxes,ako si sa muzikom koja datira iz '60/'70 dobro razmisli da li ces uzimati,ili ne...

Ono na sta treba da obratis isto paznju kod njih je dobro poznata stvar propadanja saga,i distancera koje treba promeniti koji se nalaze izmedju dasaka od iverice,koje su vrlo vesto i estetski dobroizgledajuce pokriveni sa okvirom (suknja),sto covek ovako na prvo misli da je u stvari "kuciste"..skraceno,Xerxes je maltene Rega 3,sa jos jednom dodatnom daskom,koje su razdvojene sa gumenim "pogacama"..i kralj je golisav,nekad...

u prilogu slike sa ovdasnjeg HES 2019,gde je koriscen Xerxes/TabriZi/AT150,na svom specijalnom,za njega razvijenom stocicu/tronozac,gde trougao nije ravnomeran,vec je pomerenih dimenzija,da bi se dobilo 100% pravilan raspored tezine po nogicama da bi se izbalansirali adekvatno tezinski odnosi deo gde se nalazi tanjir,koji je tezi u odnosu na onaj deo gde se nalazi rucka...

 

IMG_3714.JPG

IMG_3715.JPG

IMG_3716.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, Doktor said:

Hvala ti @paja959 na ovom predobrom elaboratu. :worship:

ma,Xerxes-u polovnom,ne cvetaju ruze ni na svom domacem terenu zbog dobro poznatih boljki...nesto se od tih boljki moze dovesti na status quo,i propadanje saga stane kad dosegne neku X tacku,pa se onda raznoraznim podmetacima sto pod osovinu tanjira ili podnozje rucke moze to kolko tolko doterati,al nikad neces mirno spavati...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na cd i flacovima slušam bukvalno sve osim turbo folka, ali na pločama, bogami, samo loan me a dime :) i tome slično...što bi rekao lou reed: two guitars, bass and drums, you can't beat it :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

54 minutes ago, crni. said:

na cd i flacovima slušam bukvalno sve osim turbo folka, ali na pločama, bogami, samo loan me a dime :) i tome slično...što bi rekao lou reed: two guitars, bass and drums, you can't beat it :) 

onda imaj to na umu,nebitno prema cemu tendiras..mozes imati gramofonski set-up,gde se slusa 3LP-a,a vecina ce da stoji za skupljanje prasine,ili vecina se slusa,a 3LP-a skupljaju prasinu...B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, aaa zmaju! said:

a koji je razlog bio da šutneš Regu? Nisi bio zadovoljan zvukom? Jel bilo prostora za neka podešavanja i dodatna poboljšanja?

ma jok, rekao sam već...riknula mi igla a nisam bio spreman da dam 200 evrića za novu...činilo mi se lakše da prodam regu, doplatim i kupim nešto drugo

ma nema veze, će nađemo nešto

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...