Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

5 minutes ago, prophet said:

nema tu mnogo filozofije za pare koje se nudibne moze se mnogo bolje kupiti ... korektna baza, korektna rucka ... koriguje se malo cijena I svi zadovoljni ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

To ti je noćna mora za servisere.:D

Taj kome je to nocna mora neka se ne zove serviserom. To ipak nije tocak od boinga.

1229 je izdignut kao idleras koji ima veliki i tezak tanjir, i dugacku rucicu, pa su to kao preduslovi ultimativne funkcije. 

Ja bih pre preporucio nekog 505-3 ili dd Duala nego 1229,...

Prosto melju ti lezajevi i dzabe im merenje buke u ogranicenom opsegu i divni rezultati kada lager radi kao potocara...cuje se ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako god, za 200eur će da se nasluša muzike. A evo ima i tebe za ne daj bože. 

Mislim da bolje svira od tih drugih Duala. Mehaniku sigurno bolje poznaješ, sa serviserske strane gledano.

Kod mene se ne čuje bukvalno ništa od toga što si pobrojao. Evo naterao si me da ga pustim, jedino što se čuje je kontakt idler gume i tanjira. Jedva čujno kada približim uvo do samog mesta kontakta.  Kada se isključi, tačnije idler odvoji od tanjira, tanjir rotira još dugo vremena i baš se ništa ne čuje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da je vrhunski gramofon nije. Da je malo bolji od Toske, mislim da je preterivanje. Doduše nisam bio u prilici da ih direktno poredim. Poredio sam sa skupljim gramofonima. 

Na kraju, računam da čovek ne kupuje na slepo. Neka posluša, pa šta mu se svidi. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zavisi, ako je Toska hifi... ljuta borba. :) 

Problem je komplikovane podrske i delica, i potrebe za cestim pregledima, pod uslovom da se nadje u perfektnom stanju. A za to perfektno stanje treba dosta novca, vremena i delova.

Dovoljno je da klizaci oslonaca sa oprugama ne ulaze ili nisu adekvatno podmazani, pa vesanje dobija drugu karakteristiku...a bice proglasen za mint, jer to niko ne gleda...serviseri i retki detaljisti, ali vecina ovih sto je slusala i pisala po "vinil engine" i sl i ne zna sta je tacno slusala i u kom stanju.

Mora da se zna u detalje da bi se odrzavao u perfektnom stanju i proveravao...pa tek onda ocena kvaliteta rada.

Thorens 160 je ekstra resenje, uz odlicnu rucku samo slusanje i uzivanje...

 

P.S>

To "dzabe " je duplo...za 70$ sa kucistem u nediranom stanju, remontovani su oko 200 za razliku koliko i kostaju ozbiljni remonti

Ta mehanika ne sme tako da se drzi, ali je u pitanju preprodavac, i zabole ga.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

 

 

vecina ovih sto je slusala i pisala po "vinil engine" i sl i ne zna sta je tacno slusala i u kom stanju. Mora da se zna u detalje da bi se odrzavao u perfektnom stanju i proveravao...pa tek onda ocena kvaliteta rada.

 

 

 

 

Pa nije bas tako. Dosta njih ima sredjene primerke. Recimo:

 

https://doctordual.ca/

 

Delovi:

 

https://www.dual-parts.com/

 

Istorija:

 

http://best-turntables.com/dual-1229-turntable-review-the-engineers-turntable/

 

http://www.hifimuseum.de/dual-plattenspieler.html

 

Zanimljivo:

 

From internal sources of Deutsche Grammophon Berlin (Professor Feldgen) I was credibly told that initially the 1019 and later the DUAL 1219 turntable was used for many years as the reference turntable (the sound engineer at home) in addition to a few EMTs and Thorens drives

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bas je tako kako kazem i svi ti do 100$ povoljno nabavljeni i pusteni u rad ko zna sta rade.

http://doctordual.ca/flv_portfolio/dual-1229-image-gallery/

Ima dobrih ali ne za sitne pare

Kriticnih delova nema, nema novih, nekih delova ima sa kanibalizovanih koji nisu bili moguce popravljivi...a neki kostaju vrlo ozbiljno, drzaci kertridza su po 50$

Moze da se sredi, ali kojekakvi steuerpimpeli, zaptivke, nosaciciili klizaci od plastike moraju da se prave, raspadnu se vremenom.

To je kao svaki oldtajmer, zahteva rucno pumpanje goriva i kurblu.. :) 

Imam jedno 6 i 1/3 Duala(mozda i 5  i 3/4), pa znam za igranjac...

U sustini im treba pravljeni hedsel i zamenjeno ozicenje...

Eventualno poskidati svu mehaniku i odraditi inverzni lezaj, tada bi bilo nesto za pricu...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

 

 

Znam, zato ga i cuvam. Njega i Technics SL-10. Oba u perfektnom stanju.

 

Sa druge strane, ne moze od babe devojka. Treba to slusati u originalnom stanju. Ispravnom. Za modifikacije postoje drugi, pogodniji gramofoni.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako se radi kupovine pregleda idler gramofon, npr. Lenco ?

Sem uobicajenih, vec pomenutih vizuelnih / radnih testova ( rucka & pustanje LP-a ), da li je obavezno skidanje tanjira i potom gledanje odozdo ?

Ako je moguce kod prodavca pogledati odozdo, sta se gleda i na sta obratiti paznju ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, prophet said:

Treba to slusati u originalnom stanju. Ispravnom.

Upravo, tako ce da se dogodi ovom 1019 sto imam.

A najverovatnije ce 704 dobiti nove zice i hedsel...

Cuvaj tog... :) 

BTW, medju rezervnim delovima na linku, samo je 9 za 1229...i to prilicno nebitnih..

Istina, zegeri i sajbne, pa i poneke poluge su odgovarajuce, ali...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ne znam sta bi to serviser servisirao, zamenu kaisa :D 

Ima standardnog posla, i ima malo nestandardnog, specificnog za duale. Svakom se moraju upoznati procesi i bubice. A dosta toga se poklapa, i u principu i po delovima.

Mnogo je lakse servisirati nego restaurirati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, crni. said:

lutka...

mišljenja?

sa'će doktor, next :D

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Gramofon Luxman PD264. Iz mojih ocijena se može vidjeti ...

 

Pa naravno. :D

Šta si drugo očekivao ? Pročitao sam predmetni oglas u kojem se pominje Toca ( Toma ) koji ti onomad nije bio ubedljiv u razgovoru oko Linn-a.

Ako je tako, jednostavan zaključak u vezi ovog gramofona je - next !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a zamisli, gram je kod tome, nije u podgorici...gde god da kreneš svi putevi vode kod tome:buehehe:

bez zezanja, kakav je ovaj luxman?

našao sam na netu da ima problema sa motorom, ali ovom je motor promenjen pre godinu dana što je jako dobro

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, vladd said:

Kratko receno krs.

Ekstra nasminkan.

ti bre gori od doktora :)

ovaj je našminkani krš, dual je krš bez šminke (iako poseduje 6 duala), thorensu ne valja ovo, linnu ono, rege su na daščici...aman bre vladimire, ima li nešto pod kapom nebeskom a da tebi valja? :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...