Jump to content

Iskra Garrard zvucnjaci by 0WAF


zerowaf

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 329
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

lepo ti rekoh ....... treba ti nesto old school , da bi moglo da uprati taj FRdakleM , ili strpljenje po njuskalu , ili trazi vezu za Pestu

Ma kud mi Čaća ode u pemzju....Radio je u Hajduszoszlo, 20 km od Debrezena. Valjda bi mu poslali. A na granici su ga poznavali toliko dobro da je pri prelasku samo reda radi malo usporio bez da i prozor spusti.... :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

офф ...ко се још сећа тита цврковића из винковаца који је својевремено продавао звучњаке аудакс и фостекс .....отац га ебо :smesna:и њега и звучњаке

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako ti je to........nikad dosta dobre stvari - ako je stvarno dobra.Vidiš, imam takve okolnosti da mogu kad hoću i gotovo koliko hoću slušati muziku sa sistema (plural!) složenih od stvarno najeminentnijih i najskupljih komponenti svijeta. Rijetko kad uopće pitam kako se zove koja komponenta ili zvučnik jer me to stvarno ne pali dovoljno. Wilsoni, Avantgardi, Griphoni, ASR-ovi, Audio Noteovi, Gamuti, Sonusi,YG Acousticsi, Ascendoi, ProAci, Karani, Hovlandi, Tenori, Krellovi MacIntoshi itd itd itd. Stvarno imam mogućnost sve to poslušati gotovo kad god hoću i naslušao sam se gotovo savršenih reprodukcija. Većina tih komponenti kad su u odgovarajućim uvjetima stvarno rade nevjerojatno dobro, ali ipak me nekako najviše u glazbu uvuku osjetljivi zvučnici i male lampe iako i sam čujem što im fali. Ako to i nije najvjernija moguća reprodukcija meni to nije od presudnog značaja. Mojem uhu i mojem (ne)senzibilitetu prema glazbi su do sad najčešće upravo takv sustavi uspijevali prodati muda pod bubrege, tj. zavarati me da netko stvarno svira baš meni.Ne želim nikoga drugog uvjeravati da je jedaan ili drugi ili treći - deseti pristup bolji. Hifa je samo alat! Glazba je samo medij. Cilj je zadovoljstvo koje taj sustav zvukova koje ćemo svrstati pod Jazz, R'n'R, Blues, Klasiku, Folk, Turbofolk etc može izazvati u nama dok slušamo ili još bolje dok nam privuče pažnju na takav način da nismo sposobni niti završiti rečenicu zbog ugode koja se stvara. :cheers:

Као да сам сам писао. Нисам пратио тему, него сам сад све из цуга ишчитао. Браво !
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... ipak me nekako najviše u glazbu uvuku osjetljivi zvučnici i male lampe iako i sam čujem što im fali. Ako to i nije najvjernija moguća reprodukcija meni to nije od presudnog značaja....

Ovo sam prevideo do sada, al' je vazno pa moram da ga pomenem - izvanredan stav koji u cugu resava sve sukobe medju iskusnim audiofilima koji su culi mnogo raznih uredjaja i sistema pa na osnovu toga odlucili sta najvise vole.Dakle: "Slusao sam sve i ovo najvise volim i nemoj da me ubedjujes u nesto drugo" i kraj.U stvari, nije kraj - onda ti on kaze da si gluv... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zasto ne napraviti vec isprobano? Mislim na nesto kao Hifish-ov sistem. Sonido bas i Iskre gore. Skretnica prvog reda. Sigurno nije najlakse a ni najjeftinije resenje, ali je zato isprobano i sanse za zajebuniti su male...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zasto ne napraviti vec isprobano? Mislim na nesto kao Hifish-ov sistem. Sonido bas i Iskre gore. Skretnica prvog reda. Sigurno nije najlakse a ni najjeftinije resenje, ali je zato isprobano i sanse za zajebuniti su male...

ja trubim , al' vis da mu je vid ostecen od godina gledanja u monitor:rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam ni znao koliki je interes izazvala temaa o starim Iskrama!

Као да сам сам писао. Нисам пратио тему, него сам сад све из цуга ишчитао. Браво !

Hvala, La Costa! :):phil_04:

Ovo sam prevideo do sada, al' je vazno pa moram da ga pomenem - izvanredan stav koji u cugu resava sve sukobe medju iskusnim audiofilima koji su culi mnogo raznih uredjaja i sistema pa na osnovu toga odlucili sta najvise vole.Dakle: "Slusao sam sve i ovo najvise volim i nemoj da me ubedjujes u nesto drugo" i kraj.U stvari, nije kraj - onda ti on kaze da si gluv... :buehehe:

Baš tako! Mora da mi je slon prdnuo u uho ćim mogu slušati mjuzu na sistemu koji nije flat do devete decimale nečega. Mislim da se svi moramo složiti da nije moguća hologramska projekcija glazbenika, te da svako od nas nasjeda na neki od trikova. Kada pronađemo koji trik djeluje na naša ćula, tada smo pronašli koja konfiguracija ima najviše šansi da nas osvoji.

ja trubim , al' vis da mu je vid ostecen od godina gledanja u monitor :rofl:

Ma nisam ja nigdje rekao da ne treba baš tako. Samo sam htjeo vidjeti MORA li baš tako jer ne mogu sad sve pokupovati odjednom. Ma rade te Iskre sve u šesnaest, a dok se sredi kutijica i bas radit će u nekom od harmonika od 16....npr sve u 32...ili sve u 480...vidjet ćemo ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neki dan sam se sjetio da sam davno čitao blog/stranicu Josepha Esmile (valjda se tako piše) i da je čovjek radio fleawatt ampove i OB zvučnike sa Altecom 755. Kako je ovdje već povučena paralela sa spomenutim 755 sam potražio stranicu opet - znam da je usporedba bila u zvučnom smislu, a ne u smislu TSP, ali da bar pitam. :)

Izgleda da stare stranice više nema, ali ima nova.

I tu sam našao dvije ideje koje su mi zagolicale maštu. Jedna je standardni OB koji je položen dužom stranicom na pod i nagnut prema gore, a druga je Jensen Ultraflex za 8 inch driver.

Open baffle:

http://jelabs.blogsp...pen-baffle.html

Postavljena slika

Postavljena slika

Ultraflex:

http://jelabs.blogsp...-8-speaker.html

Postavljena slika

Postavljena slika

Budući da imam nešto materijala za rezanje pitanje je imam li "amen" za testiranje jednog ili drugog rješenja za Iskre?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OB nece raditi bez helpera , pretpostavljam da ipak imas mal vece zahteve za dinamikom no sto tako mozes posticiUltraflex ........ je bolji po tom pitanjuno , kao sto rekoh negde napred - finalno resenje se mora zasnivati na konceptu sa bas helperom , iz vise razloga

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OB nece raditi bez helpera , pretpostavljam da ipak imas mal vece zahteve za dinamikom no sto tako mozes posticiUltraflex ........ je bolji po tom pitanjuno , kao sto rekoh negde napred - finalno resenje se mora zasnivati na konceptu sa bas helperom , iz vise razloga

Thanks! Znam da bez velikog drivera ispod ova Iskra neće moći pokazati što sve zna. Samo me već pomalo svrbi, a nigdje nekog velikog driver za meni prihvatljivu lovu (u ovom trenutku).P.S. Šaljem PM.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

imao sam krajem osamdesetih ovaj iskra gramofon sa pojačalom i naravno pripadajuće zvučnike koji su ovde temasećam se kako su šokirale zvukom moje drugare koji su imali aerove, boverse, enerdžije i druga čudesasjajan zvuk, ništa ja tu ne bih pipao. ali ko sam ja da delim savete, samo jedan život mi ostao :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...