Jump to content

Iskra Garrard zvucnjaci by 0WAF


zerowaf

Preporučeni Komentari

Ja bih imao samo jedan komentar. Ono što se da videti na slikama a reč je o ispuni/dampiranju, to je mineralna vuna. Kamena vuna je svojski napresovana tabla isto tako neugodnog materijala za gladiti, ali je za razliku od klasične mineralne, debela od 5 do 10cm i veoma kompaktna i čvrsta, dakle, bukvalno, tabla. Mineralna vuna se pakuje i prodaje u rolnama a kamena u pločastim komadima. Da se u potpunosti shvati razlika, evo konkretnog primera: kod mene u potkrovlju, između gips-karton ploča (rigips) i zadaščanog krova, prostor je 12cm (gabariti greda koje čine kosinu krova) a sa lakoćom je stalo četiri sloja mineralne vune od po 5cm (dakle, 20cm na 12cm prostora) a u firmi smo pravili peć za pečenje plastifikacije sa oblogom od dva sloja kamene vune od po 5cm i jedva smo je naslagali i napresovali u 10cm prostora.

mineralna vuna vs kamena vuna:

 

Postavljena slika

 

 

znam da je off,ali urađena je greška tim presovanjem. vuna treba da je onolika koliko se sama raširi i tek tad ima na etiketi navedena svojstva. bolji efekat bi bio korištenjem 10cm mineralne vune između greda i 5cm stiropola kompaktno složenog ispod greda,ovako:

post-649-0-61245700-1355943255_thumb.jpg

post-649-0-30282100-1355943263_thumb.jpg

post-649-0-42029100-1355943277_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 329
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

iznad vune je 2cm vazdušnog prostora predviđenog za nesmetano cirkulisanje zagrijanog vazduha(i zamjena hladnijim),ispod samog stiropola još vazduha do paropropusnog-vodonepropusnog najlona za visinu samog profila. sve to radi jako dobro,i odlično drži unutrašnju temperaturu i ljeti i zimi.

post-649-0-39809800-1355943302_thumb.jpg

post-649-0-83627900-1355943309_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znam da je off,ali urađena je greška tim presovanjem. vuna treba da je onolika koliko se sama raširi i tek tad ima na etiketi navedena svojstva. bolji efekat bi bio korištenjem 10cm mineralne vune između greda i 5cm stiropola kompaktno složenog ispod greda,ovako:

Ne znam kako kod vas, ali meni je sada na cca 70m2 u potkrovlju, dovoljna mala kalorifer duvalica za dogrevanje, loži se u prizemlju (u potkrovlju nema drugih grejnih tela do tog jednog prenosivog kalorifera). Ah, i to. Pre izoliranja krova (2009) u zimskom periodu smo trošili oko 15m3 za grejanje, posle izoliranja, oko 8m3. Ko mi kaže da to ne valja, može slobodno da o trošku sopstvenog vremena i para dođe i uradi onako kako smatra da bi bilo bolje. :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaka cast 0waf! Nego, negde sam procitao da mineralna vuna moze biti karcinogena.Za kamenu ne znam (ne znam ima li kakvih mikroskopskih vlakana koja bi mogla dospeti u disajne puteve...)

I dim duvana je karcinogen ako redovito udišeš isti.

 

Još nisam čuo da je neko dobio kancer pluća jer je imao zvučne kutije dampirane mineralnom vunom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaka cast 0waf! Nego, negde sam procitao da mineralna vuna moze biti karcinogena.Za kamenu ne znam (ne znam ima li kakvih mikroskopskih vlakana koja bi mogla dospeti u disajne puteve...)

 

Nemam ih namjeru poduvati, nego slušati. :buehehe:

NHF, Vix! Bila je prilika za zezanciju. :cheers:

Inače, već pola godina trošim električnu cigaretu umjesto prave. Vidi se na jednoj od fotki na stolu među ostalim kršem - ono što liči na Jedi-evski mač kad je ugašen. :rofl:

Je li bolje ili nije će pokazati vrijeme, ali ja se bolje osjećam.

 

 

I dim duvana je karcinogen ako redovito udišeš isti.

 

Još nisam čuo da je neko dobio kancer pluća jer je imao zvučne kutije dampirane mineralnom vunom...

 

Ipak moraš priznati da nisu provedena sveobuhvatna istraživanja od strane neovisnih tijela niti je ijedna vlada sazvala radnu skupinu koja će pretresti ovo nepravedno zapostavljeno pitanje u vezi zdravlja cijele DIY zajednice. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam kako kod vas, ali meni je sada na cca 70m2 u potkrovlju, dovoljna mala kalorifer duvalica za dogrevanje, loži se u prizemlju (u potkrovlju nema drugih grejnih tela do tog jednog prenosivog kalorifera). Ah, i to. Pre izoliranja krova (2009) u zimskom periodu smo trošili oko 15m3 za grejanje, posle izoliranja, oko 8m3. Ko mi kaže da to ne valja, može slobodno da o trošku sopstvenog vremena i para dođe i uradi onako kako smatra da bi bilo bolje. :P

 

teško da ćeš naći odziva... :P:) a i ne treba ti.

 

 

ne sumnjam,mada više je bolje u ovom slučaju samo do određene granice. koliko se troši na grijanje potkrovlja zavisi i od toga da li je i kako izolovan sam pod. o tome bi mogli porazgovoriti-naročito oko izolovanja samog krova ali nećemo pošto se radi o temi druge vrste. i sam sam amater po tom pitanju,bez nekih fakulteta ali suvom gradnjom sam se bavio deset godina i boravio sam pod raznim uslovima i ispod svakakvih izolacija iznad knaufa/rigipsa. ako se nađe pogodna tema...

 

o štetnosti/neštetnosti: http://www.knaufinsulation.rs/sr/sertifikati-i-zdravlje

http://www.staklenavuna.com/zablude-o-staklenoj-vuni/

 

izvinjavam se na off-u.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

od najtanje Vileda krpe ( ono tanko porozno govance) izrezi 4 kruga i zalepi (neopren u nekoliko tacaka po obimu ) iznuta na dno i poklopac varioventa

 

to ce drzi tervol na okupu unutra , da ne trci kroz rupe

 

u papirnici ili prodavnici slikarskog materijala kupi damar ulje

 

premazi membrane (plosna cetkica za temperu)  jedan sloj sa spoljne strane i ostavi da se osusi preko noci

 

isto vazi i za whizzer

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

od najtanje Vileda krpe ( ono tanko porozno govance) izrezi 4 kruga i zalepi (neopren u nekoliko tacaka po obimu ) iznuta na dno i poklopac varioventa

 

to ce drzi tervol na okupu unutra , da ne trci kroz rupe

 

u papirnici ili prodavnici slikarskog materijala kupi damar ulje

 

premazi membrane (plosna cetkica za temperu)  jedan sloj sa spoljne strane i ostavi da se osusi preko noci

 

isto vazi i za whizzer

 

 

Yes mighty one..........moram lijepiti....viledu......mazati damar......mazati....lijepiti.....vileda.....damar...   :robots000_2:

 

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Prošlo je dovoljno vremena za evaluaciju napravljenog. Prije nego što počnem moram reći da još nije gotov drugi variovent. Naime, poklopac one pikse se raspao tokom radova na njemu i zato imam samo jedan VV. Niti na taj još nisam nalijepio viledu jer želim to napraviti na oba istovremeno.

 

A sad na recenziju:

 

Kao prvo, zvučnici nisu na prodaju...čak niti za trostruke pare koje su uloženi u njih, a uloženo je oko 70 €. :buehehe:

Iako se kleberim, ovo nije šala - zvulje nisu na prodaju!!!

Čovječe! Sredina i visoki su - "sncetžarko-kak-jovo-dbro"! 

Fali basa, odnosno fali im autoriteta kada se stvari zakompliciraju - mislim na simfonije ili stvarno gust promet u basu. Zbog toga nisam mazao ništa kako mi je Zen rekao jer razmišljam da ih isprobam na OB sa jednom ili dvije Eminence Alphe 15 sa svake strane.

 

Nadam se da se to da izvesti sa pasivnom skretnicom i da može valjati tako...i da je vt4c/211 set dovoljan za tako nešto????

 

Kako to da ih toliko hvalim, a onda pričam o promjeni koncepta?

To je zato što su i u kutiji zadržali sve osobine zbog kojih su mi se sviđali i prije. Ne mogu reći da su savršeni jer im bas ispod 40-50 Hz baš i ne ide bogznakako, a sa druge strane iako mi je soba mala - 4x4 m - mogu ih držati na oko 100 cm od zida i vjerujem da OB po svojem karakteru ne bi previše uzrujavao moju malu sobu sa basom. :) Pod uvjetom da i dobijem dovoljno basa na prvom mjestu, ali o tome malo kasnije.

 

 

Skinuo sam nekakav cd sa test frekvencijama i moj uhometar mi kaže da se bas čuje približno ravnopravno već oko 40-50 Hz što mi se ćini malo čudno, ali za sada bez bolje opreme ne mogu ništa tvrditi. Dakle, to je odziv u niskim frekvencijama koji je prihvatljiv. Na oko 40 Hz se stvara takav tlak u ušima da je teško vjerovati. 

Pri slušanju glazbe se manjak basa počne jače osjećati tek kad krenu simfonije ili kad je neka stvarno zahtjevna glazba u donjem registru - pod tim mislim na više instrumenata u brzim i glasnim dionicama.

 

Dakle, palac gore za drivere, a ako je meni ovakvom (uz pomoć foruma i Mighty Zen McLaina) pošlo za rukom dobiti ovakav rezultat, onda će netko pismeniji od mene napraviti prave killere od Iskri.

 

Ova tema je što se tiće gradnje završena i ova recenzija je njen zaključak.

Kada dođe vrijeme, vuči ću za rukave, cviliti, biti umiljat, razbacivati se smajlijima i što već treba za koju riječ potpore i malo pomoči oko izbora toka sljedeće faze u životu ovih drivera. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

0WAF

 

svaka ti dala !

 

aj' prati njuskalo , pa vidimo da li cemo unjuskati nesto za helpere

 

Tenx! Bez tvojih ideja ne bi bilo ništa od ovoga. :cheers:

 

Njuškalo ću pratiti kad prođe sezona grijanja. ;)

 

 

P.S.

Hehehe, sve se nema a centralno na dvije etaže i sve na plin....hifu tko šiša...važno da je njemu toplo....govedo jedno neaudiofilsko!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

mlogo

 

merio ja nekad ( ima u temi ) al' to je evidentno naucna fantastika

 

zaboraqvih napisati za tu zadnju sliku - znam te kuteje - vidjam ih vise od pola godine na oglasima raznim = jedino sto (eventualno - ako su potpuno nedirani ) vredi , su bas te 8"

 

ostalo u prvi kontejner

 

ili drzati pertle u praznim kutijama

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitam da bih znao koliko osetljiv bas helper mu treba.

 

Viđam svašta pa nije isključeno da naletim na nešto fino pa postujem u temi ali mi za to treba prava osetljivost te Iskre, a ne science fiction :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...