Jump to content

Iskra Garrard zvucnjaci by 0WAF


zerowaf

Preporučeni Komentari

dovoljno si rek'osta bi tek napisao da ih prodajes :buehehe:u vezi poredjenja sa koaxima - sve to ima svoju draz .......... no je cinjenica da ti sad imas ove , pa ako si voljan , vredi se poigrativarijanta da im se doda bass helper je , po meni , laksa i isplativija nego da od njih pokusavas da izvuces i basem ces uvek dobiti bas zvucnika od 8" koji nema puno snage , em ce jos lepse da voze sve nagore kad im se oduzme najdublji basopcije za bas helper - mora biti nesto brzo ......... da bi stiglo ovone znam koliko i sta imas u 'rvackama za kupit , ali bih svakako preporucio 15" Sonido (ili 12" ako skrtaris sa prostorom) - tesko da ces dobiti ista odgovarajucije :sarcastic_hand: a da je nabavljivo i novo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 329
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

dovoljno si rek'osta bi tek napisao da ih prodajes :buehehe:

E onda bih se raspisao o stageu, micro-macro tovo-ono, opisao bih kako se svježe okrečeni zidovi počinju slijevati u duginim bojama kroz sobu da bi napravili mjesta za svih 120 muzičara Kraljevske filharmonije, te da se jasno čuje kad dirigent prdne i kako sam prvo mislio da je to distorzija, ali sam shvatio što je bilo kad su muzičari u prvim redovima počeli jedan drugog tiho ispitivati tko je pustio goluba i kako su ovi sa duhačkim instrumentima najviše mrmljali nekakve psovke na Švedskom.Naravno, sve to uz napomenu da usprkos tome zvuk nije zamoran i da me natjerao da prođem kroz cijelu svoju fonoteku u jednom zalogaju i kako sam zbog toga morao uzeti neplačeni godišnji.Na kraju bih savjetovao sretnike koji ih uspiju locirati i još k tome nađu budalu koja ih hoće prodati neka toj budali ponude maximalno 2k€ jer se još nije pročulo u audio podzemlju kakvi su ovo driveri i da je kupovina istih u svakom slučaju bolje ulaganje nego u zemlju, zlato, nalazišta pitke vode ili istraživaanje lijekova protiv ćelavosti ili debljine. Dakle, ne bih ništa pretjerao iako ih prodajem nego bih skromno opisao drivere onako kako ih i sam doživljavam. ;)

u vezi poredjenja sa koaxima - sve to ima svoju draz .......... no je cinjenica da ti sad imas ove , pa ako si voljan , vredi se poigrativarijanta da im se doda bass helper je , po meni , laksa i isplativija nego da od njih pokusavas da izvuces i basem ces uvek dobiti bas zvucnika od 8" koji nema puno snage , em ce jos lepse da voze sve nagore kad im se oduzme najdublji basopcije za bas helper - mora biti nesto brzo ......... da bi stiglo ovo

bas helper it is then! :thumbup:

ne znam koliko i sta imas u 'rvackama za kupit , ali bih svakako preporucio 15" Sonido (ili 12" ako skrtaris sa prostorom) - tesko da ces dobiti ista odgovarajucije :sarcastic_hand: a da je nabavljivo i novo

Novo ako uspijem izvući keš za Dynove. Ovako njuškam po starim RCF-ovima i Electro Voiceima - jesu li ičemu za ovu namjenu?Sonido je želja, ali isto spada u kategoriju "novo" iz gornje rečenice.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....... Ovako njuškam po starim RCF-ovima i Electro Voiceima - jesu li ičemu za ovu namjenu?.......

jesu , kao zakrpa .......... ne znam ni za jedan koji je jedanko brz kao ovi novejsimozda da se nadje koji stari Philips 12" . ali ti je tu lutrija sa kutijom .......... zbog stanja , a i sigurno ne bi imao donji bas kao sa Sonido
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jesu , kao zakrpa .......... ne znam ni za jedan koji je jedanko brz kao ovi novejsimozda da se nadje koji stari Philips 12" . ali ti je tu lutrija sa kutijom .......... zbog stanja , a i sigurno ne bi imao donji bas kao sa Sonido

Onda držim fige da se nađe kupac za Dynove. Odoh pisati recenziju za njih.... :whistle2::shinymj5::guitarplay3::msn-rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta ima ?

Ima svega, brate.......ako i nema - će se nabavi! :rofl:Ništa nema! Nisam još prodao zvulje, našao sam kod frenda pola stola za stolni tenis koji će poslužiti za gore spomenuti baffle prema fotkama onog nijemca sa linka. Čita se podosta o zvučnicima, OB basu, koncentričnim driverima u MLTL derivatima (Caveman npr. - e to mi se barem koncepcijski sviđa)......Nisam siguran kojim putem poći jer ništa od tih stvari nisam čuo. Iskre sad rade sa Saba 10 cm VT i stavljene su na desetak cm od zadnjeg zida (sa otvorenom kutijom) i podosta se osjeća manjak basa. Žice rade prilično dobro, ali ćim se treba nasloniti na malo kompleksniji materijal sa više (veliki orkestar) izvođača ili sa više od jednog instrumenta koji proizvodi duboke tonove u nekakvim bržim dionicama zvuk se "ubljuje". Dobr, to se događa i kutijama koje se mogu kupiti i za prilično više novaca nego što koštaju Iskre, Greencone VT i dva kondenzatora. Dojam je da im treba bolja kutija i/ili bas helper.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čak i kada se stavi bass helper, ispostavi se da treba još bass helpera. :buehehe:

Tako ti je to........nikad dosta dobre stvari - ako je stvarno dobra.Vidiš, imam takve okolnosti da mogu kad hoću i gotovo koliko hoću slušati muziku sa sistema (plural!) složenih od stvarno najeminentnijih i najskupljih komponenti svijeta. Rijetko kad uopće pitam kako se zove koja komponenta ili zvučnik jer me to stvarno ne pali dovoljno. Wilsoni, Avantgardi, Griphoni, ASR-ovi, Audio Noteovi, Gamuti, Sonusi,YG Acousticsi, Ascendoi, ProAci, Karani, Hovlandi, Tenori, Krellovi MacIntoshi itd itd itd. Stvarno imam mogućnost sve to poslušati gotovo kad god hoću i naslušao sam se gotovo savršenih reprodukcija. Većina tih komponenti kad su u odgovarajućim uvjetima stvarno rade nevjerojatno dobro, ali ipak me nekako najviše u glazbu uvuku osjetljivi zvučnici i male lampe iako i sam čujem što im fali. Ako to i nije najvjernija moguća reprodukcija meni to nije od presudnog značaja. Mojem uhu i mojem (ne)senzibilitetu prema glazbi su do sad najčešće upravo takv sustavi uspijevali prodati muda pod bubrege, tj. zavarati me da netko stvarno svira baš meni.Ne želim nikoga drugog uvjeravati da je jedaan ili drugi ili treći - deseti pristup bolji. Hifa je samo alat! Glazba je samo medij. Cilj je zadovoljstvo koje taj sustav zvukova koje ćemo svrstati pod Jazz, R'n'R, Blues, Klasiku, Folk, Turbofolk etc može izazvati u nama dok slušamo ili još bolje dok nam privuče pažnju na takav način da nismo sposobni niti završiti rečenicu zbog ugode koja se stvara. :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa 'ajde da podijelim ovo sa nekim tko nema ništa pametnije za čitati od mojeg laprdanja:Danas su Iskre dobile potpuno neočekivan i - uvjeren sam - iskren kompliment. Poslijepodne je navratila ex-wife po neke stvari koje su još ovdje i iznenađeno je pitala kakvi su to zvučnici, te jesam li ih donio od svog prijatelja koji je možda najpoznatiji trgovac high end hi-fiem na Balkanu. (navikla je da tu i tamo dovucaram kući nekakve nakarade na slušanje koje koštaju kao dragi kamen, a izgledaju kao da su....ma ne izgledaju dobro :) )Još je rekla da je sad zvuk bolji nego ikad prije!Sa lažnom skromnosti sam joj rekao da je to jedan moj mali eksperiment sa starim i jeftinim driverima pazeći da prešutim Zenov doprinos i da ostavim dojam kako sam jako pametan oko glave zadnjih dana. :rofl:Šala! Rekoh da mi je - "...onaj moj Zen, znaš onaj sa foruma što se uvijek kleberim dok se dopisujemo?" - rekao za te stare Iskre te da mi je nacrtao skretnicu (prešutio sam da je skretnica u stvari jedan element :) ) i da je to što čuje rezultat prastarih drivera koje ljudi bacaju u glomazni otpad.Iznenađeno je rekla da je zvuk stvarno dobar.I inače je uvijek bila zaljubljenik u glazbu kao i ja (a i svira gitaru - ja ne sviram ništa), pa ne treba čuditi njen interes za nove zvučnike. I prije je rado komentirala čuje li i kakve promjene kad god sam išta čeprkao bez i da sam tražio mišljenje.Dakle, Zen - alal vera ne dobrom poslu! Ovo je dokaz da nije samo moje subjektivno mišljenje ili kurtoazija mojih prijatelja da su Iskre u ovakvoj iteraciji nešto stvarno dobro. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nista .......... ja se nisam sekirao za potvrdu da li sam u pravu za Iskreno - gledaj ti da vrnes tu gitaristkinju nazad ......... :rofl:ako nista drugo , ono zbog ......... gitare :wink2:

Ma nije zbog tebe no zbog mladih željnih znanja!A što se tiče gitaristkinje....što je tu je! Da je valjalo bili bi skupa. Možemo se bar razići kao ljudi, a ne kao Balkanska plemena, ali to su već druga (o kojoj ne bih) i treća priča (o kojoj isto ne bih, ali ta niti ne pripada u ovaj forum).I da ne zaboravim - hvala na željama! Znam da su u dobroj namjeri i od srca! :shakehands:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja se trenutno igram sa nekim otpadnim zvucnicima u podrumu...Okacio sam par slika na velikom diyaudio. Stavicu i ovde, al ne mogu sad ( trenutno sam na balkonu-dok mali spava, ja koristim jos ovo malo toplog vremena za chillout). Na forum virim s'telefona...A sto se bas helpera tice, likovi na velikom diyaydio zakljucuju da je 2x 18" high qts drivera po kanalu u Open Baffle (pretpostavljam H-frame) prava mera... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja se trenutno igram sa nekim otpadnim zvucnicima u podrumu...Okacio sam par slika na velikom diyaudio. Stavicu i ovde, al ne mogu sad ( trenutno sam na balkonu-dok mali spava, ja koristim jos ovo malo toplog vremena za chillout). Na forum virim s'telefona...A sto se bas helpera tice, likovi na velikom diyaydio zakljucuju da je 2x 18" high qts drivera po kanalu u Open Baffle (pretpostavljam H-frame) prava mera... :)

Bit će zanimljivo vidjeti s kojim driverima se igraš, Vix. Također Iskre ili nešto drugo?Što se tiče bas helpera, nekako bih htjeo da prođem što je jeftinije moguće jer mi je sve ovo izlet u nepoznato, znaš. Ako npr. potrošim 400€ na neke baseve, pa još 100€ na skretnice, pa još 100€ na drvenariju i usluge piljenja i sl. onda to više nije igra što se tiče love (bar za mene nije uz sve kredite, dolazeće grijanje i najavu grčkog sindroma u mojoj zemljici)Koliko li dođu dva 15" Sonida? Oko 350-400€ prije poštarine i prije nego što vlada uništi uživanje porezima, ako se ne varam.Ma još ćemo vidjeti - već će se nešto pojaviti. Tako su se pojavile i one lampe i sad su tu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisu Iskre. Djubre obicno :buehehe:. Evo sad cu da se potrudim da ih okacim, ali ne ovde da ne zagadjujem temu, vec u "Sta sam radio ovih dana.... (osim posla i pelena)...

A sto se tice bas helpera i velikih zvucnika uopste, pratim ovu temu: http://www.diyaudio.com/forums/multi-way/220304-now-something-really-big.html

Ispada da nije nimalo lako odabrati pravi bas driver... Mada se slazu da, ako je velika soba, po dva 18" basa u open baffle po kanalu, to je to...

A ako mora do zida, onda OB ne moze...i jos se nisu bas slozili sta najbolje moze...Za nase uslove, mislim da ne mozes mnogo pogresiti sa Sonido 12" ili 15 basom, a o kutiji nemam pojma, to ce vec ZM da kaze :)

Off topic: nesto sam raspolozen za ovakvu muziku:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisu Iskre. Djubre obicno :buehehe:. Evo sad cu da se potrudim da ih okacim, ali ne ovde da ne zagadjujem temu, vec u "Sta sam radio ovih dana.... (osim posla i pelena)...A sto se tice bas helpera i velikih zvucnika uopste, pratim ovu temu: http://www.diyaudio....really-big.htmlIspada da nije nimalo lako odabrati pravi bas driver... Mada se slazu da, ako je velika soba, po dva 18" basa u open baffle po kanalu, to je to...A ako mora do zida, onda OB ne moze...i jos se nisu bas slozili sta najbolje moze...Za nase uslove, mislim da ne mozes mnogo pogresiti sa Sonido 12" ili 15 basom, a o kutiji nemam pojma, to ce vec ZM da kaze :)Off topic: nesto sam raspolozen za ovakvu muziku:

Ne zagađuješ ti temu, naprotiv! Mislim da su stari driveri nešto specijalno i to je zapravo tema ovdje. Već sam napisao da su me oduvijek najviše uvlačili u muziku stari radio aparati ili lampe i Lowtheri ili neki drugi high eff zvučnici. Nisam nikada imao priliku poslušati npr. Fostexe, ali sam slušao Lowthere u nekoliko kutija, te Avantgarde i Klipschove i sve mi je to radilo za deset.Evo maloprije je otišao onaj gore spomenuti frend trgovac i komentar mu je bio - "Jebote kakav prezens!", a muzika je išla iz laptopa preko 3,5 mm đeka direktno u monose kroz windowsov mikser i laptopovu zvučnu karticu (emachines/acer). To po svim postulatima dobre reprodukcije ne bi smjelo raditi niti upola tako dobro kao što radi.E, možda je sa tom jednom rečenicom bolje objasnio zašto mi se sviđa takav koncept bolje nego što bih ja na 5 stranica lektire. Neposrednost koja je lakše ostvarljiva sa high eff + cijevi je my cup of gemišt, ali do sada nisam imati to, pa sam odlazio do njega i puštao si mjuzu preko sličnih komercijalnih setupa. Uvjerio sam se i da je to moguće ostvariti i sa SS ampovima i uz manje efikasne kutije i uz širi frek. opseg, ali po kojoj cijeni je drugi par rukavica.A za tvoj izbor muzike - jako dobro! Nisam već dugo slušao to! :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dodjes mi nekol'ko dobrih slika od Veliki ..........

tek posle toga mozemo daljse

:wink2:

Vrijedi!

Zadnjih dana ih je maknuo u čošak jer ima više setapova nego slušaonica, ali ćim se ukaže prilika za razmještanjem bit će uslikani kako spada. Po nekoliko shotova sa svake strane i sve sa iste udaljenosti. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nikog ne zanima, ali da bar nešto dodam:Izvadio sam srednjotonski driver i zatvorio kutiju sa zadnje strane da vidim što će se dogoditi. Tako je ostalo nešto kao big vent box.Rezultat: Bas se smanjio i sve se čuje kao da je snimano u praznoj katedrali.Vraćam se na open box do daljnjega. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e sinko ...... ja sam sa tim kutijama proveo godinu dana , a sa tim FR u drugim kutejama bar 3 godinetako da nisam napamet dao ni skretnjacu ni tip za open backda vis' kako sviruckaju na PP EL34 u triodi ........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...