Jump to content

Iskra Garrard zvucnjaci by 0WAF


zerowaf

Preporučeni Komentari

Možda se pojavi još koja takva kutija. Prošli tjedan su na njuškalu bile dvije ovakve kutije i jedna je otišla odmah. Možda bi mi i ova promakla, ali je gazda bio na moru i zamolio sam ga da ju bezecira dok se ne vrati. Da je bio kod kuće možda bi ju neki Zagrebčan odvezao prije mene. Ima na njuškalu još dvije Iskrine kutije, ali neznam koji su driveri u njima niti su napisani modeli kutija. Mislim da su cijene bile 250 i 300 kn (cca 35 i 40 €)EDIT: OK. Poslat ću sutra FFL-u pitanjce. Ima li on još uvijek one West-Monstere?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 329
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

kad napisah , napisah ; ko ti kriv kad citas rekla/kazala :rofl:FFLja ih nisam cuo u Hedlundimaa mozda i pogresih da su bili tureni u njih ...........ako te bas zulja - pitaj FFL-a na PP

Taj Iskrin driver je završio u kompresionoj kutiji od cca 30L. Mora se staviti i visokotonac. Hedlund i Iskra : nije to dobra kombinacija, nedefinisan/mutan zvuk. U tom Hedlundu, najbolje je radio Cabasse FR, što su u vlasništvu ZM-a.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj Iskrin driver je završio u kompresionoj kutiji od cca 30L. Mora se staviti i visokotonac. Hedlund i Iskra : nije to dobra kombinacija, nedefinisan/mutan zvuk. U tom Hedlundu, najbolje je radio Cabasse FR, što su u vlasništvu ZM-a.

Hvala na info. Cijenim
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema utisaka. Jos sam na poslu i stizem tek navecer. Necu ni sutra imati previse vremena, ali cu barem napraviti i drugu skretnicu. Buruci da imam jos 4 onakva konda slozit cu ih sve, pa da usporedim.Jos mi se nesto po glavi cijeli dan kao ideja za igru- imam sabine 10cm VT i bila bi zanimljiva usporedba. Samo da napravim drugu prednju plocu.


Daklem, dodjoh kuci, batalih veceru, slozih na oba zvucnika po 4 onakva konda u paralelu na VT i rijesih da ne stavim zadnju plocu.Poslusah tako nekih 15-ak minuta i zakljucih (koliko aorista u jednoj recenici, ha? :rofl: ) zice lete po sobi prilicno razdragano. Mozda i sa mrvicu previse entuzijazma? Ne znam jos.Glasovi su dobili izrazenije sibilante sto bi moglo znaciti da ako skinem po jedan kond ce se upliv VT- popeti taman iznad frekvencija na kojima se jako cuju sibilanti? Ne znam niti to,ali cu isprobati.Duboki tonovi su mi neobicni. Na tren mislim da fale, a onda se pojave nekontrlirani. Mozda je negdje nekakav pik u midbasu, a ispod njega strmoglav pad? Vidjet cemo.Za sada mi se ne da rastavljati sve i vracati zadnje stranice. Neka jos malo radi ovako. Mozda se i umire, a mozda se i ja naviknem.Kako god, jos cemo eksperimentirati sljedecih dana.Pozdrav dragi citatelji!P.S. Ima li smisla da se ova epizoda izreze u zaseban thread? Tako da nekad nekom bude lakse naci ako mu bude trebalo?P.P.S. Ali da bude vidljiva samo clanovima da mozemo pokupovati Iskre dok forumske predaje ne ucine da im cijena poraste? :buehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daklem, dodjoh kuci, batalih veceru, slozih na oba zvucnika po 4 onakva konda u paralelu na VT i rijesih da ne stavim zadnju plocu.Poslusah tako nekih 15-ak minuta i zakljucih (koliko aorista u jednoj recenici, ha? :rofl: ) zice lete po sobi prilicno razdragano. Mozda i sa mrvicu previse entuzijazma? Ne znam jos.Glasovi su dobili izrazenije sibilante sto bi moglo znaciti da ako skinem po jedan kond ce se upliv VT- popeti taman iznad frekvencija na kojima se jako cuju sibilanti? Ne znam niti to,ali cu isprobati.Duboki tonovi su mi neobicni. Na tren mislim da fale, a onda se pojave nekontrlirani. Mozda je negdje nekakav pik u midbasu, a ispod njega strmoglav pad? Vidjet cemo.Za sada mi se ne da rastavljati sve i vracati zadnje stranice. Neka jos malo radi ovako. Mozda se i umire, a mozda se i ja naviknem.Kako god, jos cemo eksperimentirati sljedecih dana.Pozdrav dragi citatelji!P.S. Ima li smisla da se ova epizoda izreze u zaseban thread? Tako da nekad nekom bude lakse naci ako mu bude trebalo?P.P.S. Ali da bude vidljiva samo clanovima da mozemo pokupovati Iskre dok forumske predaje ne ucine da im cijena poraste? :buehe:

Treb'o si ipak prvo večerati .....u se , na se i poda se ....pa sve ostalo :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

važan je mladalčki duh , kohebegodine

A mladalački duh se nekad osnaživao izlascima, upadanjem u nevolje i alkoholom, a danas su izlasci postali čajanke, umjesto alkohola se uzimaju analgetici da bi se osjećalo bolje i jedino ćega se nisam odvikao je upadanje u nevolje. Znaći još sam živ! Olinjao, ali živ! ;)Jednom mi se dogodilo da sam se našao u nećemu što podsjeća na disco club. I tako stojim tamo sa frendom, dok pokušavamo razgovarati ležerno mašemo sa pićima u našim rukama i škicamo dvije mačke koje plešu.... A jedna, bogami pogledava prema meni!U jednom trenu, valjda shvativši da mi baš i nismo za blamiranje na plesnom podiju, ona mi prilazi!Ja uvućem trbuh, razvućem osmijeh model '89, i nagnem se prema njoj jer se ona već popela na prste nagnula glavu prema meni dajući do znanja da želi nešto reći. Meni kroz misli proleti nešto kao: "Mladjo, još si faca u gradu dok ti samo tako prilazi ova Venera..." Kad mi moje misli prekinu njene riječi: "Joj! Je l' me nećete reći tati da pušim!?"..............................Što je rekla??? Ćekaj, kakav tata?! A onda lampica! Pa to lice podsjeća na kćer mog znanca sa kojim sam ponekad znao popiti kavu ili odigrati partiju bilijara....ali....to ne može biti....ona je još dijete....ne,ne,ne,ne!..............................."Ma šta ne! To je ona!", kažem u sebi, "Ti olinjali degeneriče koji gledaš djecu po diskačima!A na glas sam rekao nastojeći nadglasati Severinino mijaukanje: "Nemaš brige, diko! Pozdravi starog! Što ga nema na bilijaru?"Ali, jedna od najboljih stvari u životu je to što ne moraš biti odrastao baš svaku minutu u danu i poneko vraćanje u tinejđersko ponašanje krijepi duh. E tako sam se ja zapalio u nastojanju da istražim mogućnosti ovih neuglednih zvučnika iako mi dlake u ušima apsorbiraju ponešto visokih frekvencija!:cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Daklem, trenutna iteracija je još uvijek sa 4x0,68uF u paraleli na VT.

Skinuo sam Iskrin visokotonac i stavio Sabin Greencone od 10cm sa istim filterom kakav je bio i na Iskri. Prvi dojam je da je ta Saba najobičnija šuškalica, ali već za nekoliko minuta kao da se primirila i sada sam uvjeren da se, barem ovdje i barem za mene, bolje uklopila nego originalni VT. Moguće da nisu dugo vremena radili i da im je trebala koja minuta da naiđu. Uskoro će slike nekakve OB varijante sa Iskra FR i Saba Greencone 20 cm - sprema se dvoboj iz antike. Driver rađen prije T/S parametara i driver koji bi bio potpuno zanemaren u ropotarnici masovne soc proizvodnje bivše države da nije bilo još jednog antičkog junaka koji ne skriva naklonost prema prašnjavim starinama koje nesebično spašava sa tavana neupućenih plebejaca ili ih prkoseći vjetru i kiši sprema na sigurno dok ih otkriva na buvljacima gdje leže zatrpani među pravim smećem. Svakom tko je u zadnjoj rečenici prepoznao našeg moderatora naglašavam da je ovaj thread mješavina činjenica i mitologije, te da je svaka sličnost sa stvarnim osobama vjerojatno slučajna. :whistle2:

Postavljena slika

A ovo ću kopirati za pokušaj pravljenja OB-za jedan ili drugi driver - zavisi koji će se pokazati boljim: http://www.atommoser...Greencones.html

P.S. Zen, hvala za izmještanje teme iz "Što ste nabavili...." :cheers:

Ovdje mogu do mile volje trkeljati, a da ne smetam pravim DIYerima. :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve si rekao , samo nisi rekao kakovi su izvjesca glede zvuka :rofl:

mislim - ja znam kako zvuce , tako da ne pitam rad' sebe .........

sto se tice simulacija , strpni se malo ...... a do tad eve sta ja snimih P.N.E.

hm ......... nesto ne mogu da nadjem scan parametara a JBL progg ne mogu da otvaram pod W7 a ovde nemam komp sa XP

eve ti linak sa sve potrebnim podacima : http://tinyurl.com/9mk5ywc

food for thoughts ......... mislim da bi tu ipak najboljse bilo napraviti nesto poput Hifish-ove skalamerija

edit :

nadjoh txt file :

F3=57Hz

Cmm=1,3928x10^-3m/N

S=0,0292552m^2

Vas=166.8995L

Bl=3,563Tm

Qms=10,3636

Mmm=2,7669x10^-3kg

Rmm=0,1934 Ns/m

Rez=3,4E

Lez=0,217mH

Qes=0,537

Qts=0,51

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve si rekao , samo nisi rekao kakovi su izvjesca glede zvuka :rofl:mislim - ja znam kako zvuce , tako da ne pitam rad' sebe .........sto se tice simulacija , strpni se malo ...... a do tad eve sta ja snimih P.N.E.hm ......... nesto ne mogu da nadjem scan parametara a JBL progg ne mogu da otvaram pod W7 a ovde nemam komp sa XPeve ti linak sa sve potrebnim podacima : http://tinyurl.com/9mk5ywcfood for thoughts ......... mislim da bi tu ipak najboljse bilo napraviti nesto poput Hifish-ove skalamerijaedit :nadjoh txt file :F3=57HzCmm=1,3928x10^-3m/NS=0,0292552m^2Vas=166.8995LBl=3,563TmQms=10,3636Mmm=2,7669x10^-3kgRmm=0,1934 Ns/mRez=3,4ELez=0,217mHQes=0,537Qts=0,51

Stvarno sam zaboravio! Imam tu stranicu u bookmarksima, ali sam se zanio u prepisku sa čovjekom koji se javio na oglas za Dynove, pa mi je promaklo. Tamo si napisao da je osjetljivost Iskri 103 dB/W/m? Whow!Nego, budući da još filozofiram o svemu, koje je tvoje mišljenje ili barem educated guess u vezi usporedbe zvuka Iskre na OB + bas a la Hifish versus Beyma 12 ili 15 inch coax (12xa30nd ili 15xa38nd)?U vezi zvuka...........stavljaš me u neugodnu poziciju budući da još nisam prodao dynove! ;)ovo je jako jako jako dobro! Pogotovo otkad sam umirovio Iskrine VT i zaposlio GC. Da ponovim, nisam zlatouhi nesuđeni dirigent Švedske kraljevske filharmonije i moje dojmove treba uzeti sa zrnom soli. Nekada je lako reći što ti ne valja ili valja u zvuku. Ovdje mi to nije nimalo lako opisati. Zvuk ima gotovo organsku opipljivost. Ne znam je li to zbog brzine ili lakoće sa kojom se izmjenjuju pasaži ili je to možda čak i nekakva koloracija koja bi hard core audiofila natjerala u alkoholizam. Ne kažem da je koloracija, ali ovi driveri čak i u ovim kašetama za jabuke (to stvarno ne mogu nazvati kutijom) hrane sobu i slušatelja sa zvukom kojeg i uz svjestan napor nije lako analizirati. Ovo nema veze sa Hi-Fiem. Stariji (zapravo oni u najboljim godinama :rofl: ) će se sjetiti kako je glazba ulazila u njih nekada davno kad su prvi put slušali solidan sistem i dok još nisu bili inficirani težnjom da ga hvale ili kritiziraju, nego su samo slušali. Sad zamislite da se vratite iz tog trenutka u sadašnjost i iako ste postali oprezniji u hvaljenju reproduciranih zvukova, te ste svakako osjetljiviji na lošu reprodukciju nego nekada nikako se ne možete natjerati da muziku koju čujete pretvorite u rečenice.NO HIFI! Just FUN!U automobilskom žargonu, ovo je stara Miata. Nije najljepša, nije najbrža, ne može ostvariti najveći G u zavoju....ali ste toliko blizu asfaltu i osjetite svaki kamenčić i svejedno vam nije neudobna nego uživate u vožnji ne obaziruće se od koga ste brži, a od koga sporiji.Ili za bajkere: Ovo nije ZX10 niti GSXR1000R niti Z1.....ovo je solidan custom bike gdje vas ubijaju vibracije, a vjetar vas šiba jer nemate vjetrobran.Ili za dalmoše: Mokar naspram vitru!Ili za filmofile: ovo je Casablanca audio industrije u usporedbi sa Avatarom ili Triple X-om.Bolje od ovoga ne mogu. Ne znam ja opisivati zvuk jer ga doživljavam kao boje....a kako opisati nijanse boje osim da ih pokažete prstom. Nabavite ove drivere i igrajte se s njima! Nisu skupi i bit će vam drago što ste to uradili. Da bi Iskre i dalje ostale jeftine, nemojte kupovati kao pijani Rusi - cjenjkajte se i nemojte ih preprodavati za visoke cijene. To će im uništiti dio draži.P.S. Dok nisam zaboravio. Slušao sam bolje zvučnike od ovih. Barem su bolje zvučali u sistemima u kojima su bili. Lowther DX4 u Ivanekovim "Velikim" npr., ali sjetite se cijene ovih drivera i činjenice da nisu u najidealnijoj kutiji, te da im definitivno fali malo basa da se imaju na što nasloniti. Čak i u ovim ujetima meni sa mojim trenutnim pojačalima zvuče bolje od dynova koji su novi svojevremeno koštali malo manje od 2k€.Neću ovdje napisati koji su to dynovi jer su u oglasu i ne želim da potencijalnog kupca google dovede na ovaj thread. :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...