Jump to content

Iskra Garrard zvucnjaci by 0WAF


zerowaf

Preporučeni Komentari

Zero , sada vidim tacno da su to ipak Iskra FR !U momentu mi se ucinilo da su to neki iz slicne generacije RIZ zvucnici koje sam nekada davno imao .Ovako odokativno cenim bice tu dobrog zvuka sa njima !!!BTW , ako Slucajno naletis na jedan matori 10``/15 ohma Iskra FR iz 16mm kino kompleta , ti ga odvoji , jer bih hteo da ga uparim sa jednim kojeg vec imam. Pozdrav Druze !!! :BeerMugCheers:

Odvojit ću! Ako ti naletiš na tri takva, odvoji jedan par za mene! :buehehe:Zadnjih mjesec i više dana sam redovito provjeravao oglase u potrazi za starim driverima i nisam naišao na ništa slićno. Jedino mi je ovo privuklo pažnju, http://www.njuskalo....k-oglas-5127207 ali ne znam što je to, a niti prodavač ne zna. Ako nekome fali baš takav možda možemo urediti nešto.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 329
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Odvojit ću! Ako ti naletiš na tri takva, odvoji jedan par za mene! :buehehe:Zadnjih mjesec i više dana sam redovito provjeravao oglase u potrazi za starim driverima i nisam naišao na ništa slićno. Jedino mi je ovo privuklo pažnju, http://www.njuskalo....k-oglas-5127207 ali ne znam što je to, a niti prodavač ne zna. Ako nekome fali baš takav možda možemo urediti nešto.

Dogovoreno !!! :shakehands: , ako naletim Odvajam !!! jer treba neke starije likove iz Panceva da obidjem koji su svojevremeno bili u kino biznisu , i izgleda da imaju te zaostale starudije po svojim budzacima . Ovaj zvucnik iz tvog prilozenog linka mi zaista nije poznat , lici mi na nekog Koaxa ili nekog starog FR sa tom skalamerijom od napred , ako ti 250 KN nije puno love ti ga odvoji za sebe , jer izgleda zaista interesantno !!! :BeerMugCheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dogovoreno !!! :shakehands: , ako naletim Odvajam !!! jer treba neke starije likove iz Panceva da obidjem koji su svojevremeno bili u kino biznisu , i izgleda da imaju te zaostale starudije po svojim budzacima .Ovaj zvucnik iz tvog prilozenog linka mi zaista nije poznat , lici mi na nekog Koaxa ili nekog starog FR sa tom skalamerijom od napred , ako ti 250 KN nije puno love ti ga odvoji za sebe , jer izgleda zaista interesantno !!! :BeerMugCheers:

Izgleda interesantno, ali bi se moglo desiti da prođe životni vijek, a da mu se ne nađe parnjak. Sada mi je i tih 250kn (35€) puno jer nisam dao da mi pobjegnu te SET211-ice.A osim toga, riknuo mi je NAD taman to veće kad sam donio monose, pa sad nemam niti preamp. To je u redu jer će me samo potaknuti da napokon uradim hibrida od onih LDR-a i pločica koje imam već koju godinicu i nekog e-bay selektora i pota sa daljinskim kakve nude u kitu, pa složiti pasivni line pre.Zapravo, trenutno nemam nikakav sistem za slušanje nego ga trebam složiti oko tih 211-ca.P.S. Koliko bi iznosila poštena cijena za takve 10" Iskre?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izgleda interesantno, ali bi se moglo desiti da prođe životni vijek, a da mu se ne nađe parnjak. Sada mi je i tih 250kn (35€) puno jer nisam dao da mi pobjegnu te SET211-ice.A osim toga, riknuo mi je NAD taman to veće kad sam donio monose, pa sad nemam niti preamp. To je u redu jer će me samo potaknuti da napokon uradim hibrida od onih LDR-a i pločica koje imam već koju godinicu i nekog e-bay selektora i pota sa daljinskim kakve nude u kitu, pa složiti pasivni line pre.Zapravo, trenutno nemam nikakav sistem za slušanje nego ga trebam složiti oko tih 211-ca.

Tako sam i ja mislio za jednog matorog Lorenza , kad ono nalete parnjak ...... , tamo daj tom liku za njega max 20E i mirna mu Backa ! sta on ocekuje za 300godina star i nepoznat zvucnik ???Cuo sam negde da se NAD ne trpi sa 211 , obicno hoce da crkaje u njihovoj blizini !!! :buehehe:Za pocetak kaci tamo na te 211 preko nekog pota direkt drive iz CD ili PC i Uzivaj !!! :BeerMugCheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eveako nije jasno , pitajbas je dovoljno da samo premostis choke komadom zice a za visoki - prvo lociraj koji je , povadi postojece elkove napolje i onda upotrebi snalazenje :rofl:

post-2-0-27800700-1346436898_thumb.jpg

post-2-0-02814500-1346436900_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako sam i ja mislio za jednog matorog Lorenza , kad ono nalete parnjak ...... , tamo daj tom liku za njega max 20E i mirna mu Backa ! sta on ocekuje za 300godina star i nepoznat zvucnik ???

Super što je Lorenz našao društvo. Sigurno je gadno biti star i usamljen. ;)Što se tiće - kaže Zen da je to Philips - neka ga još malo u oglasu.

Cuo sam negde da se NAD ne trpi sa 211 , obicno hoce da crkaje u njihovoj blizini !!! :buehehe:

Nadam se da je samo u pitanju ono sranje od zaštite koju NAD ugrađuje jer se da upaliti, ali ga prebacuje u safe mod. Naime, ima karticu sa nekakvom zaštitom za pojačalo na kojoj su fizički preblizu zener i elektrolit, pa ga zener prilično grije i sa vremenom isuši.

Za pocetak kaci tamo na te 211 preko nekog pota direkt drive iz CD ili PC i Uzivaj !!! :BeerMugCheers:

Ma tako i je - slušam sa PC-a. Player (sječaš ga se? ;) ) ima dovoljan napon na izlazu da potjera u napast i zvučnike i pojačalo. :lol:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eve

ako nije jasno , pitaj

bas je dovoljno da samo premostis choke komadom zice a za visoki - prvo lociraj koji je , povadi postojece elkove napolje i onda upotrebi snalazenje :rofl:

1.- Što je "choke"? Komad žice? U ovom kontekstu mi se ćini da je to samo žica? Ili mora biti namotana u nekakvu zavojnicu?

2.- Srednji je dovoljno jednostavno otpojiti pretpostavljam.

3.- Znaći da visokotonac samo štitimo od pregaranja sa nekakvim kapacitetom ćiju konaćno vrijednost određujemo "na uho"?

4.-100.- Hvala!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1.choke - to je zavojnicarekoh dakle da je na basu premostis zicom , kao da je nema2.aha3.aha4. odi se jebat :rofl:slikaj kad uradis , da proverim sta si uradio ........ ne verujem ti nista :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1.choke - to je zavojnicarekoh dakle da je na basu premostis zicom , kao da je nema2.aha3.aha4. odi se jebat :rofl:slikaj kad uradis , da proverim sta si uradio ........ ne verujem ti nista :buehehe:

1.- Ah so! Da ju premostim kao da je nema! Ne volim kad sam glup. :( psmastersijaimoječitanje :angry-yell::pioneer: 2.-3. - Volim kad sam pametan! :Viannen_loungelizard:4.- Hvala! Polovnjačeeee! Gdje steeeee?! Neće vam Mlajo ništa! Polovnjačeee! Pol-pol-pol-pol!* :crazy:Slikat ću! Otkad sam se uhvatio u laži ni ja sebi više ne vjerujem! :connie_nutzo::good2:* Ako piliće zovemo: "pi-pi-pi-pi" onda valjda njih zovemo "pol-pol-pol-pol"? :whistle2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@all:

Sad nemam odgovarajuće kondenzatore. Je li dobro ako stavim u paralelu dva 0,68uF/100V? Barem za probu?

Ako se ne varam to bi bilo kao jedan od 1,33uF. Vrijedi li to i u skretnici? (znam, znam...Om i Kirhof vrijede u cijelom svemiru, ali tek da budem siguran.)

Ako je to dozvoljeno onda trebam i malu pomoć oko toga. Nisam siguran koja strana je (+), ako ju ovakav kond uopće ima. :)

Postavljena slika

Postavljena slika

Kakv je to uopće kondenzator? Imam ih 4 komada i ako zadovoljavaju uvjete stavio bi ih u paralelu pa na VT.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napravljena je skretnica za lijevi zvučnjak. Desni ću sutra navećer kad dođem s posla. Sad neću više dangubiti jer se ujutro ustajem u 4 sata. Gotov godišnji! :(

Nisam bio siguran koji driver je VT. Pa sam prvo spojio sve na 8-omsku jedinicu, a poslije toga na 4-omsku. Na 4-omcu se jasnije čuje da nešto tandrlja kad je spojen, pa sam ostavio na njemu. Izbacio sam staru skretnicu i direktno spojio FR. Iz plus stopice FR-a sam doveo MJUZU u VT kroz paralelno spojena dva meni nepoznata Rifina kondenzatora od po 0,68uF, što kako smo već apsolvirali ranije zajedno ćini 1,33uF! :wink2::guitarplayer:

Postavljena slika

Minus FullTeksaškogRenđera sam jednostavno spojio sa VT i izveo van iz kutije:

Postavljena slika

Postavljena slika

Nisam više imao strpljenja slikati unutra kad je završeno. Nije puno drugaćije. Samo su malo žice dovedene u neki red i osigurane od lamatanja po kutiji.

EDIT:

A utisci? Nema ih puno za sad. Noće je, pa si ne smijem baš dati oduška. Na prvu loptu mogu reći da mi na nekim stvarima koje sam danas slušao slika malo bježi ulijevo, te da sa lijeve strane jasnije ćujem poneku žicu ili šuškanje. Za pravi dojam ću morati ponoviti postupak i na desnom zvučniku. Uz to ću na njemu zamjeniti mjesta VT i ST tako da dobijem simetrićnu konfiguraciju. Ako se ne varam, kod zvučnika sa u stranu pomaknutim VT se preferira da su VT na unutranjoj strani gledajući sa mjesta slušanja, zar ne?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na prilozenoj slici/linku Visokotonac je gore , a srednji doleza sada ne moras da se igras sa simetrijama kako je koji smesten ;slusaj koji dan i skupljaj utiskesta si se stis'o - dodaj jos jedan kond u paralelu ....... tj. probaj , kad nabavis :buehehe:slobodno probaj kutije i bez zadnje ploce , malo blize zadnjem zidu

post-2-0-43883500-1346450494_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na prilozenoj slici/linku Visokotonac je gore , a srednji doleza sada ne moras da se igras sa simetrijama kako je koji smesten ;slusaj koji dan i skupljaj utiskesta si se stis'o - dodaj jos jedan kond u paralelu ....... tj. probaj , kad nabavis :buehehe:slobodno probaj kutije i bez zadnje ploce , malo blize zadnjem zidu

Tenx! Naravno da ću eksperimentirati. :) Izgleda da sam onda falija balun sa VT. Trenutno su u samom kutu. Onako kako bi netko stavio npr. Audio Note zvučnjake. Samo što Iskre ne bumijaju. ;)Nego, radi razgovora i možda budućih poteza, kako se ovako ugođeni zvučnici nose u usporedbi sa onom tvojom idejom o MLTL za FR?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kada bude bolji box (mislim/nadam se da ce moci MLTL) - bas ce bude realniji , srednji ce biti realniji - daleko manje boxyvisoki - ili ces ostavis ovaj , ili ces da se istreses 40E za par APT80 , sto je po meni bolja varijantasam FR je jos bolji kad se isece kalota i stavi phase plugce ti obhjasnim kako i zastoinace sam jedan par dao FFL-u , a on moze da iznese (ako procita ovo) koji su mu bili utisci .......... mozda se moze desiti da cak i sviraju u jednom paru Hedlunda . ali nisam siguran u to ........ mislim da su ipak zavrsili u nekoj vise lazy varijanti komp. kutijaja sam par tih koristio nekoliko godina u 44L kompresiji sa jednim varioventom , ali realno im treba malo manja zapremina , sa tim istim varioventom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zainteresiran sam za sve jer ovo radi puno bolje nego što je rečeno na početku kad sam prvi put pitao za taj zvučnik. APT8 je komp driver, zar ne? Znači da treba i nekakva truba za njega.Vidio sam sliku tvojih drivera na bigdiya u onoj temi gdje si sa GM-om pričao o simulaciji za MLTL i rečeno je nešto o cca 700 l ili uljuđenija varijanta oko 360l ako se dobro sjećam. E tamo sam vidio fejzplag na tvom driveru i mislio sam da to nije isti kao moj. Znači taj bulit si ti stavio sam? Sve u svemu, po ovome što sam do sada čuo iz njega - to je jako dobar driver.EDIT: Zaboravih pitati - u hedlundu? I kako je to radilo? Imam mogučnost izraditi hedlund jer jedan kolega ima već napravljene kalupe za njih, ali se kasnije ipak odlučio na Fidelio sa Lowtherom dx2 + wheezer i phase plug od dx4. Za to je slao drivere u firmu d to naprave - nisam potpuno upućen u aranžman niti kako je do njega došlo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

APT50 je driver bez trubljeAPT80 je APT50 sa prvom malom trubomAPT120 (ako ne masih broj ) je APT50 sa malo vecom trubljoma nijedna nije Jerihonova :rofl:naravno da je dobar driver ........... sta ja trubim sve ove godinenadjes li negde jos jedan mint par - placam ........ kutije sa elipsama ti ostaju gratis ........ meni samo FR .......... :buehehe:onako - bazirano samo na auditivnoj memoriji (bmje kakva je da je ) , ta Iskra ne mora mnogo da se stidi ni pored Altec 755a narocito gledajuci trzisnu vrednost :unbelieveble:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zainteresiran sam za sve jer ovo radi puno bolje nego što je rečeno na početku .........

kad napisah , napisah ; ko ti kriv kad citas rekla/kazala :rofl:

.........EDIT: Zaboravih pitati - u hedlundu? I kako je to radilo? Imam mogučnost izraditi hedlund jer jedan kolega ima već napravljene kalupe za njih, ali se kasnije ipak odlučio na Fidelio sa Lowtherom dx2 + wheezer i phase plug od dx4. Za to je slao drivere u firmu d to naprave - nisam potpuno upućen u aranžman niti kako je do njega došlo.

FFLja ih nisam cuo u Hedlundimaa mozda i pogresih da su bili tureni u njih ...........ako te bas zulja - pitaj FFL-a na PP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...