Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

Zašto,skoro svi koji prave zvučnike,prave skretnicu na oko 3k.Ustvari idu na max iskoristivost visokotonca.Pa treba taj visokotonac i da "diše".

Zakon za dvosistemsku kutiju je skretnica 12/18db.Svaka druga kombinacija je "ako ubodem".

I slušati zvučnik,a ne samo gledati merenja.A merenja mogu da budu ili naponska ili strujna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Merenja su obavezna jer na uvce nema zvucnika, posle merenja i dizajna ide fino podesavanje naspram uva. Naravno 12db je pozeljno, ako si pratio govorim o raal kojem je potreban samo kondenzator, pogledaj sliku gore za 64-10, na slici stoji da sa kondenzatorom se dobije filter drugog reda dok akusticki dobijas cervrtog reda, ovo sve na samo jedan kondenzator!

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On sam po sebi ima odziv kao da je prosao vec kroz filter tako je valjda napravljen, na cetvrtog reda se predpostavljam misli na to sto mu je odziv kao da je prosao kroz filter cetvrtog reda. Ovo nisam ja izmislio raal.jpg

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ti preporucujem da posaljes Aci na mejl shemu skretnice 12/18 koju si napravio za onaj mali sba/raal reci ce da ne valja garantujem ako nije 4.7uf redno i 0.62mH paralelno pre atenuatora i zvucnika, bukvalno tako mora, ja sam prvo bio ubedjen da dobro svira sa nekom tamo skretnicom koju sam na uvo pravio, pa sam se razocarao kada mi je Aca rekao da mi skretnica ne valja, onda sam kupio merni uredjaj i bukvalno tako kako je Aca rekao je i bilo na simulaciji, to sam dobio iz trece verzije da svira kako treba i veruj mi da iz zidova zvuk ide, ima ovde u temi o tome.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj se ljutis i da ispadne da ja tu nesto pametujem, govorim onako kako je isao tok stvari i koja je muka bila i koliko para na izmene na skretnici dok nisam dobio preporuku od Ace, ipak je on taj koji zna sta treba da se uradi da bi se dobio maksimum od tog visokotonca, odatle ova prica da se u narednom projektu uradi sa 4 basa kako bi se dobio maksimum od 64-10. Tvoj je slican kao moj stim sto tvoj ima jedan vise izvod, princip je isti predpostavljam. Ne davis me pricamo! I voleo bih da cujemo tvoje iskustvo, na koliko ga rezes posto kazes da je 3k puno za raal

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Ja se nadam jos jedno 7 dana obaveze i napokon posle kuci, uz zvucnike i muziku...bez slusalica na uvo 😁

@Aleks Arta mi ostaje primarna za rad, merenje...ali bih pokusao REW, cisto da vidim kako se ponasa SPL sa cal file. Spomenuo si mi da ti je trebalo vreme da konfig taj soft...da li treba nesto specijalno da se obrati paznja, neka posebna verzija sa JAVA, ili sta vec?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 15.11.2021. at 0:48, shonne reče

Spomenuo si mi da ti je trebalo vreme da konfig taj soft...da li treba nesto specijalno da se obrati paznja, neka posebna verzija sa JAVA, ili sta vec?

Jok, samo se lepo naspavaj :rofl:

Ima bagova, ne znam dal je do verzije proguglaj. Arta daleko kasvetnija pa sam zaebo REW

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

27 minutes ago, Aleks said:

Jok, samo se lepo naspavaj :rofl:

Ima bagova, ne znam dal je do verzije proguglaj. Arta daleko kasvetnija pa sam zaebo REW

Provalili da 5.18 radi kako treba. Bidecu ovih dana. Danas gotova kavurma, jos neki dan suseno meso i begam da se igram, offline. Necu da vas gledam vise 😁

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...