Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

39 minutes ago, Nesic said:

Goran sa AE u kooperaciji sa HA napravili Duke speaker. Srednjetonac je baš taj koji pominješ. Kaže da svira fenomenalno i da im je Duke referenca za ostale modele. Takođe, par modela će osetiti refreš i biće ubačen takođe Satori mid. Ja mu verujem u napisanu reč.
E sad, mid se lepo uklopio sa ostatkom koji takođe dolazi iz SBA. Kako se uklopio sa SS driverima, to može samo Pida da napiše. Verujem i njemu, par puta je napisao da mu je neka kombinacija zvučala onako, bez obzira šta sve preuzimao da dovede u red.
Inače drugar iz SLO parvio njegov Jurko projekat i jako je zadovoljan. Sve što mu je Pida napisao, to je i čuo. Sve prednosti i mane. Korektno.

to je ovo pretpostavljam.

https://www.h-ear.audio/2019/04/11/hulgich-duke-speakers-from-australia/

ni Pida puno nije radio sa Revelator serijom tako da tesko moze da da uporedjenje. Spominje da bi u nekoj kombinaciji radio sa 15M.

Cak i nova serija od SS 18M deluje privlacno. :)

thx za nfo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, NIXIE said:

Slušao SB17, kao midbass, i to zvuči odlično ali nije Satori.

taj satori o kom ja pricam guraju u Wilson Alexia kutije, nije uopste za potcenjavanje, a cena bez obaveza od nekih 100 eur ga cine odlicnim kandidatom ze neki mid. Cak i ono sto su tvrdili da u odnosu na SS taj mid vufer kaska u bass-u, mnogi kazu da nije istina. Odlican i za 2 way...

Izmenjeno od shonne
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa ovim MW16P je prošlo sa jednostavnom skretniciom, ako deda nije sve ovo izmislio. Čak je konstatovao da bolje zvuči jednostavnija skretnica i ako je tada manje linearan zvučnik. Meni je ovo najbolji kandidat za relativo veliki srednjotonac.U varijanti sa dva basa od 8oma morao bi ići MW16P-4 zbog efikasnosti.

http://www.troelsgravesen.dk/SBA-16-MTM.htm#DRIVERS

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, NIXIE said:

Sa ovim MW16P je prošlo sa jednostavnom skretniciom, ako deda nije sve ovo izmislio. Čak je konstatovao da bolje zvuči jednostavnija skretnica i ako je tada manje linearan zvučnik. Meni je ovo najbolji kandidat za relativo veliki srednjotonac.U varijanti sa dva basa od 8oma morao bi ići MW16P-4 zbog efikasnosti.

http://www.troelsgravesen.dk/SBA-16-MTM.htm#DRIVERS

Ako vec posmatras dedu, evo ti jedan. Najbolji cini mi se trenutno za pare koji trazi. 18M

Ali tebi je uvek to skupo...

http://www.troelsgravesen.dk/ScanSpeak-MUN-17-3W.htm

This 18M came as a pleasant surprise! It surely rivals my favourite AudioTechnology 18H52 for midrange. It has all the virtues of a high-quality midrange with superb detail, transparency and an overall ear-friendly presentation. With regard to frequency response it's probably the smoothest 6" midrange driver on the market, making crossover work very easy. The low-pass section of a midrange crossover can often be a real pain, rolling off too fast or we can't get the damned thing stopping again. Not this one.
I render this speaker in the top three of any speaker I've ever made. The midrange-treble transparency is astonishing to my ears.

Izmenjeno od shonne
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, shonne said:

taj satori o kom ja pricam guraju u Wilson Alexia kutije, nije uopste za potcenjavanje, a cena bez obaveza od nekih 100 eur ga cine odlicnim kandidatom ze neki mid. Cak i ono sto su tvrdili da u odnosu na SS taj mid vufer kaska u bass-u, mnogi kazu da nije istina. Odlican i za 2 way...

Upravo gledam kako su mu napravili mekano vesanje i ekstranisku rezonancu. Od-li-can, a mrvu jeftiniji od prgavog SS

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 17 časa, Nesic reče

Slažem se. Opasan driver.

Odakle nabavljaš drivere, TLHP?

TLHP odlicne su cene uglavno kod njega kupujem sve ali samo ko ima robu.Nikako da se ceka. Audio.nl isto nije los.Nemac loutsprechershop preporucujuem takodje.Europe audio je lopov pusti te da kupis 2 3 puta bez problema a 4 ti uzne pare i nikad ne vidis robu.Naravno pravi se lud i nemoguce da povratis pare.Zeznuo me je za 160 evra sb ac neo tweet mali 4 kom poludeo sam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TLHP odlicne su cene uglavno kod njega kupujem sve ali samo ko ima robu.Nikako da se ceka. Audio.nl isto nije los.Nemac loutsprechershop preporucujuem takodje.Europe audio je lopov pusti te da kupis 2 3 puta bez problema a 4 ti uzne pare i nikad ne vidis robu.Naravno pravi se lud i nemoguce da povratis pare.Zeznuo me je za 160 evra sb ac neo tweet mali 4 kom poludeo sam.
Cene drivera i nisu nešto visoke, barem ono što ja gledam. Ono gde je nama ovde najveći problem jeste slanje i carina.
TLHP je vrh, kao i Rolph (audiocomponents.nl). Ko je u EU i DIYer je, uživa samo tako.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na ove sam ja naleteo netom: https://www.audiohobby.eu/en/

Estonija, trebalo bi da bude fer slanje za Srbiju, kao i dažbine posle ovde. Uvek kad mi je stizalo nešto iz tih ex-SSSR zemalja, sve je bilo regularno. Ovima na carini kao da oči zasijaju kada vide na pošiljci DE, FR, IT, UK, NL...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TLHP - 4 drivera za DE izađe 434 sa svim dažbinama (slanje + vat)
TLHP - za SER izađe 382 sa slanjem + carina
Audiohobby - za SER izađe 430 (besplatno slanje) + carina



Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od audiohobby sam kupio konektori full bakarni za kablovi za prikljucivanje uredjaja.Po jedini driveri su tu skuplji od TLHP.Audiocomponents davno ne kupujem od Rolpha jer ne bapce se vise sa sitnu prodaju.Odbio je da mi proda SB ac tweet 200 evrica komad.Od tad nikad vise.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to je ovo pretpostavljam.
https://www.h-ear.audio/2019/04/11/hulgich-duke-speakers-from-australia/
ni Pida puno nije radio sa Revelator serijom tako da tesko moze da da uporedjenje. Spominje da bi u nekoj kombinaciji radio sa 15M.
Cak i nova serija od SS 18M deluje privlacno. [emoji4]
thx za nfo.
Taj.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Stale said:

Od audiohobby sam kupio konektori full bakarni za kablovi za prikljucivanje uredjaja.Po jedini driveri su tu skuplji od TLHP.Audiocomponents davno ne kupujem od Rolpha jer ne bapce se vise sa sitnu prodaju.Odbio je da mi proda SB ac tweet 200 evrica komad.Od tad nikad vise.

Rolph ima svoje prodavnice u "regionu" i ne zeli tu da se mesa. I kada prodaje za Srbiju, mora jasno da bude da je kupac odavde.

Izmenjeno od shonne
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima li dobra dusa koja bih mogla da otkrije troels revelator 4r samo bas section values nesto bih bas probao.Ovaj mali breg oko 1khz revelator serije 15W me malo nervira pa bih bas voleo da znam sta je on tu odradeo sto nije na ostali projekti koji koriste taj driver.Bez obzira dali je 4 ili 8 ohm ista prica.Izgleda da 15M serija se malo bolje bori sa tim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...