Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

Umalo da kazem, isti Sony:D

Da ali su naivni inzenjerci iz Sonija, otisli u SS i definisali sta im treba, pa je serija napravljena za potrebe ovih kutija. Rang cene 50k$, iako nekoga moze da prevari ime Sony, pa da pomisli da je neka malo skuplja konfekcija u pitanju ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, vladd said:

Umalo da kazem, isti Sony:D

Da ali su naivni inzenjerci iz Sonija, otisli u SS i definisali sta im treba, pa je serija napravljena za potrebe ovih kutija. Rang cene 50k$, iako nekoga moze da prevari ime Sony, pa da pomisli da je neka malo skuplja konfekcija u pitanju ;)

da, da custom drajveri su u pitanju. Cross je iz SM... :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 8/8/2021 at 6:30 PM, bnb said:

Da pokvarim malo temu.

SBA17+RAAL u Troelsovoj kutiji.Skretnica moja 12/18.Kod Estonca kupio Mundorf i Jantzen kondenzatore.

Svira bas da ne poveruješ čak i sa 2A3 SE čiji su trafoi namotani na 6oma.

Jeftino ,a izvrsno.

 

Sta god da stavis sa ralom svira dobro, ja imam audax hm170g8 koje sam premazao sa "mod podge" lepkom u kombinaciji sa raal 64-10 ja to ne mogu da opisem kakav je to zvuk a male kutije kao te tvoje

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

 

To je jezivo linearan zvucnik

Jeste vala, al toliko idu duboko i toliko snage imaju da je to neverovatno, gledas u njih i zvuk koji cujes taj 3d i taj dubok bas stvarno cudo jedno, sa raal-om kombinacija brutalna

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma nema veze, video ja da se kace slike reko ajde i ja da okacim nesto :D. Onaj ko poznaje marku 1 i marku 2 znace o cemu se radi. Samo je bitno da se premaze membrana u dva puta sa "mod podge" jer ne znam dali je merenje drugacije bez premazivanja, sigurno jeste. Merenje je vrseno posle mazanja i susenja nakon par dana pa je tako pravljena skretnica. Evo i merenja, drajveri bez skretnice, phase response kao sto mozete da vidite u dlaku se slozilo sa raalom, response sa skretnice. Mereno sa Clio. Dovoljno, necu dalje da idem od teme a i da ne otvaram novu

freq_resp.jpg

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, savan said:

Ma nema veze, video ja da se kace slike reko ajde i ja da okacim nesto :D. Onaj ko poznaje marku 1 i marku 2 znace o cemu se radi. Samo je bitno da se premaze membrana u dva puta sa "mod podge" jer ne znam dali je merenje drugacije bez premazivanja, sigurno jeste. Merenje je vrseno posle mazanja i susenja nakon par dana pa je tako pravljena skretnica. Evo i merenja, drajveri bez skretnice, phase response kao sto mozete da vidite u dlaku se slozilo sa raalom, response sa skretnice. Mereno sa Clio. Dovoljno, necu dalje da idem od teme a i da ne otvaram novu

freq_resp.jpg

kad mogu svi da se reklamiraju u ovoj temi, mozes i ti :D

bravo!!!

Clio, wauuuu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, shonne said:

kad mogu svi da se reklamiraju u ovoj temi, mozes i ti :D

bravo!!!

Clio, wauuuu :)

Jel ne valja clio? Ma nije reklama, da je reklama dao bi sliku zvucnika i objavio da je za prodaju, ovako sam umesto reklame stavio ceo projekat eto cisto vidim da se raal kombinuje sa raznim zvucnicima pa reko ajde da i ja iznesem moje iskustvo sa raalom u kombinaciji sa ovim dobrim starim audaxom koji je skoro i zaboravljen, nema ga jos puno na zalihama a vredi svaku paru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, savan said:

Jel ne valja clio? Ma nije reklama, da je reklama dao bi sliku zvucnika i objavio da je za prodaju, ovako sam umesto reklame stavio ceo projekat eto cisto vidim da se raal kombinuje sa raznim zvucnicima pa reko ajde da i ja iznesem moje iskustvo sa raalom u kombinaciji sa ovim dobrim starim audaxom koji je skoro i zaboravljen, nema ga jos puno na zalihama a vredi svaku paru.

Clio mislim da je dobar ali skup!!!

uz soft si dobio i mic sa cal file?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da naravno. Clio sam kupio polovan od audiohoby.eu, oni su mi dali i kalibracijski fajl od mikrofona mada kada kupujes clio ne dobijas taj fajl nego placas dodatno da ti u studiju urade kalibraciju. Pa nije skup, clio pocket je u pitanju, jedina mana kod njega je sto nema u softveru integrisanu kalibracijsku korekciju na merenju nego kad izmeris moras da sam vrsis korekciju na frd i zma fajlovima, ja to radim pomocu jedne skripte i onda modifikovani frd i zma ucitavam u xsim gde dalje radim na skretnici...

Ovako izgleda mikrofon response, znaci kad izmeris zvucnik onda na merenje oduzimas ili dodajes po ovoj krivi. Oni koji rade bez kalibracije nije to to. 2db gore ili dole nije malo bas, jos kad dodas da nije u gluvoj sobi tek onda nije to to :)

 

Evo je i skripta ako nekom bude trebala nekad https://pastebin.com/1bjB5nZM

CLIO_5217012226_100pt.jpg

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sigurno imaju nesto dobro, mada princip je isti, clio je pouzdana naprava tu nema nikakve sumnje. Ko pravi zvucnike mora da ima merni uredjaj, nema zvucnika na "uvce" nema sanse da se potrefi faza "phase", faza je jedan od najbitnijih faktora kada se pravi zvucna kutija, kada zvucnik nije ufazovan dzaba ti dobro ukrstanje frekvencija dzaba ti sve.

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, savan reče

sigurno imaju nesto dobro, mada princip je isti, clio je pouzdana naprava tu nema nikakve sumnje. Ko pravi zvucnike mora da ima merni uredjaj, nema zvucnika na "uvce" nema sanse da se potrefi faza "phase", faza je jedan od najbitnijih faktora kada se pravi zvucna kutija, kada zvucnik nije ufazovan dzaba ti dobro ukrstanje frekvencija dzaba ti sve.

Tacno.Cim je bez phase onda je bez veze.Sve pada na patos i stereo je totalno pomesan i ne dolazi sa strane gde bih trebalo.Kao kad zamenis + i - na pojacalo.🙃

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo tri primera kad sam pocinjao da ucim, prva slika verzija prva, druga slika verzija druga, na obe verzije faza nije kako treba (isprekidane linije), nisam bio zadovoljan jer nesto je falilo u zvuku, sve dok nisam naucio kako treba (slika 3) i napravio kako treba

https://ibb.co/3mSDTTx
https://ibb.co/bd3NgqS
https://ibb.co/Y2vCCJL

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, savan reče

Evo tri primera kad sam pocinjao da ucim, prva slika verzija prva, druga slika verzija druga, na obe verzije faza nije kako treba (isprekidane linije), nisam bio zadovoljan jer nesto je falilo u zvuku, sve dok nisam naucio kako treba (slika 3) i napravio kako treba

https://ibb.co/3mSDTTx
https://ibb.co/bd3NgqS
https://ibb.co/Y2vCCJL

Ljudi, ne pricam to za sebe ali stvarno idite na justdiyit.com covek sa francuskog foruma stvarno izvanredno listajte i vidite sami.ima sve merenje phasa impulse calibracija  test brenda  ...😊

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, savan reče

Da li je neko bio u dodiru sa ES180TiA-8  i sa Wom165_vMS, kakavi su zvucnici? Prvi mi deluju jako dobro

Kartesian wom 165 vms je novi francuski proizvodjac od 2019 god ne zna se dovoljno o proizvodi.Cak ovde u fr retko ko je kupio taj produkt.Po specifikacije cena izgleda dobra.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 18.8.2021. at 20:36, Stale reče

Kartesian wom 165 vms je novi francuski proizvodjac od 2019 god ne zna se dovoljno o proizvodi.Cak ovde u fr retko ko je kupio taj produkt.Po specifikacije cena izgleda dobra.

Evo ovde cela naprava.Odlicno!

https://soundblab.net/kartesian-2-way-floor-stander-speaker-build/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Neko li poznaje Klinger Favre? Zvucnjake za studio mastering.Ima ih dosta u Parizu koji koriste taj uredjaj uz weiss dac a i s pascal class D pojacala.To moze da zvuci cudno ali tako je.Uglavno je mtm odlican je studio 17 a i 15 nije los. 4000 eura komad.On koristi mtm, dual 15W8530 revelator sto daje povrsinu slicnu 8''.Tweet je supertweeter po narudzbu.Mislim se da uradim nesto slicno jer imam x4 15W i to mi ne izilazi iz glavu.Ali mora da pokvarim flex monitor 2 way sto imam.Dobio bih puno bolji zvuk sa dinamikom.Pusti cu slike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...