Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

To što je išao sa oštrim rezom ne znači da je driver loš i da ne svira odlično. Ne razumem zašto smetaju dva kalema u liniji sa driverom... Recimo mw16p-4 može da se seče dosta visoko, ali mnogo bolje svira ako se reže niže oštrijim filterom i sa jačom BSC. Ne treba bežati od LR4.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, NIXIE said:

U principu gledaš polarnu karakteristiku, kad počne odvajanje tu ga sečeš. U ovom slučaju za MW19 rez bi bio na 2k max. Znači treba imati dobar visokotonac i jaku skretnicu. Recimo ja bih išao klasično 2 reda midbass, 3 reda visokotonac. Može više da se seče naravno, ali nije preporučljivo jer kasnije ide onaj hrkljuš od breakup moda. Da bi na basu bio rez 2 reda treba prvo ubiti taj nagli skok FR raspona i ispeglati odziv, pa onda seći, ili seći u startu još niže (1k5) skretnicom višeg reda što baš i nije preporučljivo za midbass. Što bi rekli puno kompromisa je na vidiku, ali taj driver sigurno ima dobar bas i ako je mali. Ne sećam se šta je deda T radio sa tim driverom.

jebes drajvere ako treba delova za skretnicu na lopate.

:(

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 49 minuta, Nesic reče

Ne treba bežati od LR4.

Izgubiće na efikasnosti, kalemovi moraju biti jako malog otpora, sve to komplikuje i poskupljuje celu priču. Bolje tražiti driver kome to ne treba, ili seći ovaj mnogo niže pa dodati recimo WG na visokotonac. To i nije nešto skupo, a izbegava se stepenasta prednja ploča koja opet ne valja zbog dodatnih refleksija i težine izrade. Zato se meni sviđa onaj disko monitor.

Već rekoh, pravi srednjotonci su 4" ili 5" ovi civilni, a PRO verzije najbolje uzeti 6" do 8".

 

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ti bi sa tudjim usima u svojoj temi, da donosis odluke :D 

Mora se meriti, multiton, da se vidi kako se ponasa sa intermodulacijama, pa tek onda praviti korelacija sa slusanjem, pa u kom opsegu, pa ko je koliko osetljiv na faze i intermodulacije u tom rejonu....pa na kraju svako svoje misljenje, neko j prosto podlozniji sugestijama i ocekivanjima, neko je prosto gluv...:crazy:

Deo toga se teoretski blanko resava sa skupljim i skupim drajverima, kod njih je linearna i upeglana situacija, ali su i drugi kritetrijumi, ne sece se neracionalno, pazi se na tip filtera i na...sve o cemu se zna i moze da se pazi... :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, vladd said:

A ti bi sa tudjim usima u svojoj temi, da donosis odluke :D 

Mora se meriti, multiton, da se vidi kako se ponasa sa intermodulacijama, pa tek onda praviti korelacija sa slusanjem, pa u kom opsegu, pa ko je koliko osetljiv na faze i intermodulacije u tom rejonu....pa na kraju svako svoje misljenje, neko j prosto podlozniji sugestijama i ocekivanjima, neko je prosto gluv...:crazy:

Deo toga se teoretski blanko resava sa skupljim i skupim drajverima, kod njih je linearna i upeglana situacija, ali su i drugi kritetrijumi, ne sece se neracionalno, pazi se na tip filtera i na...sve o cemu se zna i moze da se pazi... :) 

 

Pa da. Ne skacem sa teme na temu da bih nesto saznao. Pitam lepo 😁 i ne koristim tudje da bi...

To sa merenjima ce da ostavimo za kraj. Svaki drajver tj serija ima neki karakteristican zvuk. Zato se trudim da saznam te karakteristike. 

Revelator kazu da je topao i romantican, illuminator sa neo cist i detaljan. Kakav je sb acoustic? 😁

Ali koliko vidim slaba vajda...morace da se kupi da bi se saznalo 💪

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaka serija ima svoju distorziju. Ili zvuk. I to je jedan komad problema, skretnica, kutija i ostalo su ostatak, pretpostavka je slicna svakodnevna soba, nista specijalno.

Tudje iskustvo je uslovno, moralo bi da se zna puno okolnosti i predispozicija, inace se pretvara u prazne ili zabavne price, pa i serijale bez kraja.

Ne moze jednostavno i ne moze zanemarivanjem faza ili vremenskih pomeranja, a to je daleko od lako i jednostavno, jos dalje da se opise sa par prideva. A neki od tih problema imaju raznolike efekte.

A ono sto je najgore, samo je tehnika i tehnologija bitna za rad, resenja su jednoznacna, preslikavanje na neke druge zvucne jedinice dovodi do sigurne omaske.

Zato definisi zvuje, sa ogranicenjima koje sam postavis, i skoncentrisi se na njih, kakve crne boje tona i neciji utisci, to je beskrajna i najskuplja opcija.

Kako bi poslusao go zvucnik kada mora da radi u kompletu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odličan koncept. Koji su to Aurora zvučnici? Ko je proizvođač? Ne piše u tekstu.
Koji su drajveri unutra? Midbass je očigledno SB Satori, samo ne znam koja veličina.
Vapor Audio.

Moguće da je Vifa neo midbass. Dobar driver, ali ne ide nisko.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Koja reče

Odličan koncept. Koji su to Aurora zvučnici? Ko je proizvođač? Ne piše u tekstu.

Koji su drajveri unutra? Midbass je očigledno SB Satori, samo ne znam koja veličina.

Nisi video prvu stranu.

 

The Aurora's 8-inch treated paper-cone Neodymium-powered Vifa NE225 mid/woofer with a resonant freq of 33Hz thus is mated to a Transducer Labs N26C-G. That's a 26mm pure AI2O3 ceramic dome tweeter with underhung voice coil and high-flux double-magnet motor. Both sit on a 10° raked-back baffle for physical time alignment.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Nesic reče

Moguće da je Vifa neo midbass. Dobar driver, ali ne ide nisko.

Za te pare ide dovoljno nisko. :D

Nema onaj SUB kvalitet, koji ni moja soba ne dozvoljava ali je taman za slušanje da ne boli glava. Satori i Revelatori su verovatno bolji, ali višestruko skuplji. Za veću sobu mora i nešto veće površine membrane. Zanima me šta bi bilo u nekom TQWT ili TL.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

malo se ..... preko moje teme [emoji3]
i dalje niko nije cuo sb mid vufer da da ocenu kako to zvuci? Svi sa teorijama i svojim hvalospevima [emoji3]
Goran sa AE u kooperaciji sa HA napravili Duke speaker. Srednjetonac je baš taj koji pominješ. Kaže da svira fenomenalno i da im je Duke referenca za ostale modele. Takođe, par modela će osetiti refreš i biće ubačen takođe Satori mid. Ja mu verujem u napisanu reč.
E sad, mid se lepo uklopio sa ostatkom koji takođe dolazi iz SBA. Kako se uklopio sa SS driverima, to može samo Pida da napiše. Verujem i njemu, par puta je napisao da mu je neka kombinacija zvučala onako, bez obzira šta sve preuzimao da dovede u red.
Inače drugar iz SLO parvio njegov Jurko projekat i jako je zadovoljan. Sve što mu je Pida napisao, to je i čuo. Sve prednosti i mane. Korektno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za te pare ide dovoljno nisko. [emoji3]
Nema onaj SUB kvalitet, koji ni moja soba ne dozvoljava ali je taman za slušanje da ne boli glava. Satori i Revelatori su verovatno bolji, ali višestruko skuplji. Za veću sobu mora i nešto veće površine membrane. Zanima me šta bi bilo u nekom TQWT ili TL.
Izvini, greška, mislio sam na onaj od 6.5". Beše 180w u pitanju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...