Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

  • 2 months later...

Kako planiraš uraditi sa tim?

Samo ideja, ako imaš (možeš naći) frezer, uzmi ovakav nož:

Router-Bits-Bottom-Bearing-01.jpg

Izrežu ti na laseru, ili pak može i frezom tačnu rupu 104mm (koliko već) na parčetu MDF-a 10mm, i onda lagano podesiš dubinu na tačno željenu, pa sa ovim nožem... 20 minuta poso ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako planiraš uraditi sa tim?

Samo ideja, ako imaš (možeš naći) frezer, uzmi ovakav nož:

Router-Bits-Bottom-Bearing-01.thumb.jpg.9fa363451087568a14de2b4b0aabb111.jpg

Izrežu ti na laseru, ili pak može i frezom tačnu rupu 104mm (koliko već) na parčetu MDF-a 10mm, i onda lagano podesiš dubinu na tačno željenu, pa sa ovim nožem... 20 minuta poso [emoji6]

Pokusacu sa ovim prvo...zalepim krupnu i sitnu smirglu, pa okreci. I ovo je 104mm...Mnogi mi kazu da necu da uspem. Videcemo.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aha, ma može gde nećeš da uspeš. Možda da ubrzaš bušilicom, nađi centar pa dobro ufixiraj šrafče. Obeleži 7mm na obodu parčeta MDF-a do koliko treba da ideš.

Eto, dobra ideja, nisam se setio, može i tako :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da u parcetu MDF, izbusis rupu i upustis za visokotonac? ja radio to sa rucnim frejzerom i onim adapterom za krug. imam ako treba. ne crtaj nista niti prenosi jer ces se samo zajebati. 

slike su ovde: 

 

PS. 

noz bez lezaja. on je za kopiranje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne, već ima upušten visoki, želi da ga upusti još više. teško da išta može drugačije od onog kako je zamislio, a da ne shebe već postojeći zid kruga. može kako je Aleks predložio, nešto šira daska svakako da ima mašina oslonca, ali treba pogoditi jako dobro postojeći prečnik rupe. mada, i da ga malo proširiš, uvek možeš zalepiti po zidu furnira i doterati šmirglom (koja je na boku isečenog kruga mdf-a) željeni R, lagano.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fora je da se radi sve istovremeno, nikako projekat po projekat default_rofl.gif Zvučnici, DAC, 2 ampa [emoji3]

Ma samo ga brale završavaj, ne odustaj nikad, to je najvažnije default_good.gif

Bas malopre pisem drugaru, kao neki pobesneli pas sam...svugde grizem i ujedam [emoji23]

Vidim svetlo na kraju tunela [emoji14] ako ga uopste i ima u ovaj hobi default_biggrin.png

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao bih ihaj komentara oko koncepcije zvucnika....ako te tako nesto uopste zanima....

Ali, evo najvaznijeg - mnogo je to tanko sa SPL-om na niskim frekvencijama, oko 4-5 dB manjka, ako je u pitanju 1 bass jedinica.

Pitanje je da li je 2 u paralelu dovoljno. Ali sa tim bi se vec moglo ziveti. Eventualno, mrvu atenuacije na srednjem. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

55 minutes ago, BokiTokiVoki said:

Imao bih ihaj komentara oko koncepcije zvucnika....ako te tako nesto uopste zanima....

Ali, evo najvaznijeg - mnogo je to tanko sa SPL-om na niskim frekvencijama, oko 4-5 dB manjka, ako je u pitanju 1 bass jedinica.

Pitanje je da li je 2 u paralelu dovoljno. Ali sa tim bi se vec moglo ziveti. Eventualno, mrvu atenuacije na srednjem. 

svestan sam mogucnosti bass i mid da imaju razliku u dB...naravno da ce da budu pitanja kada sve bude na stolu za merenje, samo da pozavrsavam ovu elektroniku i onda skroz u merenje zvucnika cu da budem :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, BokiTokiVoki said:

Ali, evo najvaznijeg - mnogo je to tanko sa SPL-om na niskim frekvencijama, oko 4-5 dB manjka, ako je u pitanju 1 bass jedinica.

Pitanje je da li je 2 u paralelu dovoljno. Ali sa tim bi se vec moglo ziveti. Eventualno, mrvu atenuacije na srednjem. 

De si Boki, nema te 100 godina :)

Ovo za SPL, to su standardne stvari, ti kao da nikad nisi pravio zvučnike :D

Uvek se atenuiraju srednji i visoki.

Pokaži mi projekat gde npr mid jedinica ima 87 db a bass jedinica 92-93 db :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eeeee pretražih ti onaj novi blog, nemere nađem Kojota super genija ZM a ni na vorum ne nađoh; ustvari usred sam posla neam kad pa mene jado okačih ovu jeftinu verziju :P

Msm izvinjuvavam se :spell:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ah raspisali ste se...
Evo me u Kostadinovackoj orbiti. Valjda je Boki hteo da kaze, ako je bass 88dB i onda se montira na baffle, gubi se 5-6dB...e sad koliki je room gain pa da se to ponisti.
Ako dobro kontam valjda je mislio na to?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja za te stvari koristim "Diffraction & Boundary Simulator 1.20" excel tabelu od pokojnog Jeff Bagby-ja.

Možeš da uneseš sve pa da vidiš šta se dešava. Baffle standardnog oblika pojede 5-6db, na određenim frekvencijama naravno. Room gain je obično na jako niskim frekvencijama, tipa ispod 50Hz. Najveći problem je obično tačna pozicija drajvera ili otvora, znači od zida pozadi, sa strane, od poda itd. Onda se to malo menja da vidiš gde dobijaš upotrebljiv odziv.

Trosistemac je zgodan jer malo i skretnicom na oko 200 Hz možeš da rešiš neke stvari, naravno moraće napamet jer je to teško izmeriti. Tako da ćeš videti kakva ti tačno atenuacija treba. Drugo, npr ako praviš bass reflex na recimo 60 Hz, može lako da se desi da tu imaš mnogo boundary gain-a ako su ti zvučnici preblizu zidovima, tako da je kutiju možda dobro tjunovati na više Hz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...