Jump to content

Hi-end Hi-eff system


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 485
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nije sveto jevanđelje, ali jako dobro svira.Nego, razmišljam kako da sonide EnaBl-ujem...znam da ih još nisam ni čuo, ali reko malo unapred da razmišljam koliko se može iscediti iz njih. Da li običan damar može da posluži u tu svrhu ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije lose BR, naravno ima i bolje. Ipak po meni kada je BR u pitanju samo QB3

Pa što bi BR morao u startu da bude vrljav ? Mislim da je sve stvar ličnog ukusa i afiniteta. Da BR kao koncepcija ništa ne valja ne bi JBL (kao i mnogi drugi) pravio njihove vrhunske monitore da rade na tom principu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije sveto jevanđelje, ali jako dobro svira.Nego, razmišljam kako da sonide EnaBl-ujem...znam da ih još nisam ni čuo, ali reko malo unapred da razmišljam koliko se može iscediti iz njih. Da li običan damar može da posluži u tu svrhu ?

Chakijice... ne budali hahahaha :lol:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bili smo danas Gagi, ZZZ/Majda i ja kod HiFisha da poslušamo njegove Sonido based zvučnike.

Još jednom, hvala Davidu na ukazanom nam gostoprimstvu i srdačnoj dobrodošlici :shakehands:

Skretnica je stavljena odokativno i tek treba da se radi na njoj, a preamp ima običaj da krcne kada se pojačava ili smanjuje ALI...

Iz njih izlazi toliko živosti koliko ne nađosmo juče na HiFi show-u ni u jednoj sobi. Treba da se poradi malo na njima u smislu skretnice i merenja te utvrđivanja tačne rezne frekvencije ali Sonido ima enormno veliki potencijal koji se naslućuje već kod prvih tonova. I sam David nije mogao da sačeka već je napravio probne skretnice kako bi mogao da ih sluša i uživa u njima. Old school zvuk koji sad samo još treba malo upeglati. Bilo nas je četvorica u jednoj prostoriji i od ukupno 4 sata, koliko smo proveli kod Davida, možda je bilo 45 minuta priče i pauza između session-a. David se opskrbio kvalitetnom muzikom i ljubitelj je kvalitetnog Rock-a, a malo je reći da nama trojici to uopšte nije smetalo :D Volume pot je bio okrenut dobrano u desnu stranu pa nije manjkalo glasnoće. što se tiče kutija, Savo je doktor i uradio je perfektan posao sa drvenarijom. Boleština u najpozitivnijem smislu.

Toliko mi se svidelo kako radi Sonido da moram da predložim nešto Čakiji:

Ako hoćeš da se menjamo G za G kada ti stignu Sonido (ja tebi Delite ti meni Sonido), ja sam za :D Meni ništa nije falilo iz njih :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tacnija rezna freq moze da se eventualno utvrdi samo merenjem sistema u sobi ;ono sto ce se momentalno popraviti je - zamena probne spulne ( sa mucho izvoda i jesgrom od komada gvozdja ) sa postenom ( mozda toroidna Torobar ) i kad se stave motor run kondovi za glavni driver + neki MKC u paralelu ;trenutno su vrljavi bipolarci 47+10uF + blok od 2uFa jos kad se meti najjeftiniji Fountek , preko 470nF .......... :sarcastic_hand:pravi se jos jedan par - u Vienna-i :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tacnija rezna freq moze da se eventualno utvrdi samo merenjem sistema u sobi ;ono sto ce se momentalno popraviti je - zamena probne spulne ( sa mucho izvoda i jesgrom od komada gvozdja ) sa postenom ( mozda toroidna Torobar ) i kad se stave motor run kondovi za glavni driver + neki MKC u paralelu ;trenutno su vrljavi bipolarci 47+10uF + blok od 2uF

Rekoh li ja ono da treba poraditi na skretnicama i da se trebaju meriti kutije ? :DMene je oduševilo koliki potencijal imaju i sa takvom skretnicom. Mogu samo da mislim kako će da radi kada se potpuno optimizuje.

a jos kad se meti najjeftiniji Fountek , preko 470nF .......... :sarcastic_hand:

A znaš da to meni i Gagici malo znači :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rekoh li ja ono da treba poraditi na skretnicama i da se trebaju meriti kutije ? :D...

samo potvrdih sto si napisao , i dadoh par infosmaracija zasto je tako

......A znaš da to meni i Gagici malo znači :buehehe:

vidis da je najsladje kad se krenes smejati na svoj racun ...... tako vise niko ne moz' da te zajebava :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaci bilo lepo, a jel bio i neki frushtuk... :oke:...ko o cemu bb o skembicima :wink2:

Domaćinski... makedonsko - vojvođanski :D Mastika, štrudla i grickalica po želji. Bejasmo ponuđeni još svačim nečim ali smo se, kao i uvek kad se prvi put ode kod nekoga ugosti, suzdržasmo. Jadan onaj ko nas drugi put pusti u kuću :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:sclerosis:aaaa znao sam da smo nesto danas zaboravilibtw - bio kod bata baneta - a sto vi 'ebavate ale umesto da potrazite jos neki par kabasica na oglaspraviti bilo sta pored onakog zvucnika je suludo

a jok - mali mu srednjak :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:sclerosis:aaaa znao sam da smo nesto danas zaboravilibtw - bio kod bata baneta - a sto vi 'ebavate ale umesto da potrazite jos neki par kabasica na oglaspraviti bilo sta pored onakog zvucnika je suludo

Mog'o sam da uzmem „ono“... ;) Taman <100m vazdušno, a nešto više peške... ;)Zen je meni prosvetlio vidike glede Cabasse, a ja sam zadovoljan što sam, makar, dvojici pružio uživanje dalje.Nije mi žao... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mali mali al sa "solidno tačnim ocrtavanjem veličine instrumenata, prezentacijom prirodne boje instrumenata i glasa i dobrim pozicionisanjem u prostoru" :hot::acute:

Zamišljam kako iz lavora izlazi glas Patricie B., i usta veličine onih u plavoga kita, kako se nadvijaju nad uplašenog gosta_audiofila... :lol:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:sclerosis:aaaa znao sam da smo nesto danas zaboravilibtw - bio kod bata baneta - a sto vi 'ebavate ale umesto da potrazite jos neki par kabasica na oglaspraviti bilo sta pored onakog zvucnika je suludo

Malo je falilo da i ja odem sa anubisom do bata baneta. Nadam se da ću imati više vremena sledeći vikend, pa da se uverim u moć germanijuma.. :hot:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...