Jump to content

Nisam pametan


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 76
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ма све је то прављено у Кини.

Se veda!Mislio sam na brendove koje lansiraju sami Kinezi, a ne na "lon" poslove koje njihove tvornice dobivaju od nekog brand namea.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Se veda!Mislio sam na brendove koje lansiraju sami Kinezi, a ne na "lon" poslove koje njihove tvornice dobivaju od nekog brand namea.

Када ујутру устанем и погледам се у огледало помислим да сам и Ја прављен у Кини. Онда се сетим да треба да ставим наочаре :sarcastic_hand::buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Када ујутру устанем и погледам се у огледало помислим да сам и Ја прављен у Кини. Онда се сетим да треба да ставим наочаре :sarcastic_hand::buehehe:

A kad stavis naocare shvatis da nisi pravljen u Kini vec... rimuje se sa Kina pod uslovom da primenis latinski naziv...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko sam se puta razočarao u neke preskupe hifi simbole (dobro, ne baš razočarao, ali nisam bio oduševljen), niti ne pratim više zbivanja. Postao sam ravnodušan prema svemu tome.

Ni ja inače ne pratim (osim sa veoma bezbedne udaljenosti) ali kada sam video katalošku cenu od nekih 700€ a u oglasima primerak, mint, još uvek pod garancijom za 250€, nije mi mnogo trebalo da tim jednim zamenim sve ostale. Sa vremenske distance gledano, ne žalim. Transport mu je u odnosu na robusne (npr CD303) katastrofalno očajan, bar što se robusnosti tiče, ali ne bira šta treba da učita, zvučno, nisam imao bolji plejer, jedina kvaka je što sve to važi na balansiranom izlazu. Na nebalansiranom (summed) je tek malo više nego blago natprosečan.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ха па то ко мој Дак Меџик само што има и транспорт. Нажалост никад видео.

Мала корекција.DacMagic има Wolfson 8740 и екстерно напајање.840C на слици има 2 x AD1955, BlackFin DSP, селекција различитих фрекфенција и филтера, и мало боље напајање.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Мала корекција.DacMagic има Wolfson 8740 и екстерно напајање.840C на слици има 2 x AD1955, BlackFin DSP, селекција различитих фрекфенција и филтера, и мало боље напајање.

...i ukupno je to prilično bolji D/A konverter nego što je to DacMagic...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@SteinDragi moj kolega, pa zar ti do sada nisi shvatio da je audio industrija evoluirala, pa je od prodaje zvuka prešla na čistu prodaju? SVE što možeš uvali kupcu, samo da ti spisak "facilities" što duži i da izgleda impresivno, a ko te šta pita treba li to nekome, i čemu uopšte služi?Obziroam na sve veću prisutnost PC-ja kao izvora zvuka, dodatni DAC u preampu će to vrlo verovatno zatrebati kad-tad ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@SteinDragi moj kolega, pa zar ti do sada nisi shvatio da je audio industrija evoluirala, pa je od prodaje zvuka prešla na čistu prodaju? SVE što možeš uvali kupcu, samo da ti spisak "facilities" što duži i da izgleda impresivno, a ko te šta pita treba li to nekome, i čemu uopšte služi?Obziroam na sve veću prisutnost PC-ja kao izvora zvuka, dodatni DAC u preampu će to vrlo verovatno zatrebati kad-tad ...

Jasno je mnogo toga, ali kao što naslov teme kaže, nisam pametan. Pokušao sam da kopam dublje u eventualne razloge ovakvog konfigurisanja komponenti i došao do nekog zaključka (neka mi se ne zameri ako grešim) da je problem ukopan u mojoj glavi a vezan za sumu koju sam platio za CD plejer. Ako bih ga posmatrao iz ugla kataloške cene, stvari bi bile malo usklađenije. Daklem, CD plejer (kataloška cena) 700€, uz to preamp (istog proizvođača) sa balansiranim ulazima a bez DAC-a oko 600€ stavlja cenovno ova dva uređaja, recimo to tako, na istu policu u prodajnom salonu, a onda sledi izlazno pojačalo koje takođe nema ugrađen DAC a sa sve adekvatnom etiketom na kojoj je istaknuta cena.Kome ovako ne odgovara, može da se zadovolji i jeftinijim varijacijama na temu, nema balansiranih izlaza/ulaza, a pošto stoji ono što je već rečeno da ne želi da kupi svako sve komponente od istog proizvođača, onda je valjda pokriven veći deo asortimana za potencijalne kupce/klijente.Uostalom, ko je meni kriv što se bavim samogradnjom... :sarcastic_hand:Iz ovoga sam stekao utisak da ako oćeš da uzmeš pare za uređaj, obavezno uradi sa balansiranim ulazima/izlazima... Nezavisno od toga, tj, da ne kažem, sasvim slučajno (jer nije) još i pre nego sam kupio ovaj CD plejer (ili znao da ću ga kupiti) krenuo sam u projekat koji me sada malkice kolje ali je reč o supersimetričnom pojačalu (balansirani in) a da ne kvarim već dobijeno na izvoru, i balansirani preamp i aktivnu skretnicu... Biće ovo veeeeelika žurka...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Мала корекција.DacMagic има Wolfson 8740 и екстерно напајање.840C на слици има 2 x AD1955, BlackFin DSP, селекција различитих фрекфенција и филтера, и мало боље напајање.

Све је то крш.

@SteinDragi moj kolega, pa zar ti do sada nisi shvatio da je audio industrija evoluirala, pa je od prodaje zvuka prešla na čistu prodaju? SVE što možeš uvali kupcu, samo da ti spisak "facilities" što duži i da izgleda impresivno, a ko te šta pita treba li to nekome, i čemu uopšte služi?Obziroam na sve veću prisutnost PC-ja kao izvora zvuka, dodatni DAC u preampu će to vrlo verovatno zatrebati kad-tad ...

Јес вала, све је мање и мање.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Када ујутру устанем и погледам се у огледало помислим да сам и Ја прављен у Кини. Онда се сетим да треба да ставим наочаре :sarcastic_hand::buehehe:

A i naočale su napravljene u Kini! :) Znaš li zašto ima preko milijardu Kineza?Koriste Durex napravljen u Kini! :sarcastic_hand: Stein, znači tebi uopće ne treba preamp, samo te zaintrigirala logika proizvođača da napravi dva elementa koji nisu međusobno komplementarni?Mislim da smo DVV i moja minijaturnost :sarcastic_hand: onda dotakli bar dio mogućeg obrazloženja.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, znači tebi uopće ne treba preamp, samo te zaintrigirala logika proizvođača da napravi dva elementa koji nisu međusobno komplementarni?Mislim da smo DVV i moja minijaturnost :sarcastic_hand: onda dotakli bar dio mogućeg obrazloženja.

Tačno...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Све је то крш.

Слажем се, зато сам ја прешао на шелаке, бакарну трубицу и челичне ексере за репродукцију.Строго моно.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Слажем се, зато сам ја прешао на шелаке, бакарну трубицу и челичне ексере за репродукцију.Строго моно.

Ма добро мало сам претерао :blackeye: , није баш све више волим ББ ДАЦ-ове.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd nek mi neko da razumno pojašnjenje. Ja, naprosto, ne razumem. Pitanje je teško postaviti jednostavno, ali pokušaću.Imam CD plejer koji ima digitalni izlaz, RCA izlaze i balansirane XLR izlaze.Pregledao sam kompletnu ponudu proizvoda istog proizvođača i došao do zaključka da u ponudi nemaju preamp/integrisani amp koji bi imao u sebi "normalnu" (analognu) elektroniku za procesiranje analognog signala sa balansiranim ulazom. Onaj preamp/amp koji ima XLR ulaze, taj u sebi već ima i DAC i još koješta što mi se čini nepotrebnim ako su u sam CD plejer već ugradili isti taj DAC!? Svodi se na to da ako bi neko hteo da kupi CD plejer sa (recimo) vrhunskim DA konverterom i balansiranim izlazima i pred/pojačalo istog proizvođača sa balansiranim ulazima, mora da dva puta plati isti DAC (da i ne spominjem ostale dodatke koji nekome mogu biti od koristi ili zanimljivi ili ne)... Nije mi baš jasno... :connie_nutzo:

Mislim da je u pitanju klasično smanjenje troškova proizvodnje, pogotovo jer se dotični brend štancuje u PRC. Siroma se dotakao potencijalnog rešenja, ali nije zaokružio priču. S obzirom da su čipovi danas smešno jeftini, proizvođač se zarad smanjenja troškova proizvodnje i povećanja (cenovne) konkurentnosti na tržištu očigledno odlučio samo za dve varijante - sve ili ništa - pogotovo jer je prilično izvesno da će ti DAC u preampu pre ili kasnije zatrebati sa današnjom eksplozijom digitalije.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je u pitanju klasično smanjenje troškova proizvodnje, pogotovo jer se dotični brend štancuje u PRC. Siroma se dotakao potencijalnog rešenja, ali nije zaokružio priču. S obzirom da su čipovi danas smešno jeftini, proizvođač se zarad smanjenja troškova proizvodnje i povećanja (cenovne) konkurentnosti na tržištu očigledno odlučio samo za dve varijante - sve ili ništa - pogotovo jer je prilično izvesno da će ti DAC u preampu pre ili kasnije zatrebati sa današnjom eksplozijom digitalije.

Hvala na odgovoru, mislim da sam jedan od onih u odumiranju... kome računar još uvek prvenstveno služi za rad a zabava na računaru od tercijarne važnosti. Ono što mi je žao da vidim, a izgleda da sve ide u tom smeru, za neku godinu, ako već nije tako, jaz između bazične zabavne elektronike (consumer electronics) i vrhunskih uređaja (HighEnd) će se toliko produbiti da između te dve krajnosti, mp3 plejera sa jedne, i pozlaćenih uređaja od nenađijuma (Unobtanium) i prepucijuma (Preputio) sa druge strane, bukvalno neće biti ničega... U tu rupu će, valjda, kao u staroj Sparti, bacati defektne izrode koji su samo obični ljudi, ali žele više od onoga što nude lossy formati, ali nedovoljno imućni da plate hajend...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na odgovoru, mislim da sam jedan od onih u odumiranju... kome računar još uvek prvenstveno služi za rad a zabava na računaru od tercijarne važnosti. Ono što mi je žao da vidim, a izgleda da sve ide u tom smeru, za neku godinu, ako već nije tako, jaz između bazične zabavne elektronike (consumer electronics) i vrhunskih uređaja (HighEnd) će se toliko produbiti da između te dve krajnosti, mp3 plejera sa jedne, i pozlaćenih uređaja od nenađijuma (Unobtanium) i prepucijuma (Preputio) sa druge strane, bukvalno neće biti ničega... U tu rupu će, valjda, kao u staroj Sparti, bacati defektne izrode koji su samo obični ljudi, ali žele više od onoga što nude lossy formati, ali nedovoljno imućni da plate hajend...

Brrr, vrlo mračno viđenje budućnosti, u skladu sa avatarom . Mislim da o tome ne treba da brinemo sve dok je kompanija željnih brzog i lakog keša, koji se upravo najviše i vrti u donjem, a potom i srednjem segmentu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма добро мало сам претерао :blackeye: , није баш све више волим ББ ДАЦ-ове.

Ако некад имам прилику да чујем добру имплементацију PCM63 или PCM1704, онда можда би их и ја волео.Back on track, слажем се са Човеком. Ја сам један од, данас изгледа, ретких који би укомпоновали неколико компоненти исте линије, исте фирме, осим Наим-оваца, свакако. Мада, како је пошло, кад заменим преамп [јел чујеш, Зене?!] остајем само на излазна појачала оригиналне фирме.Претпостављам да су и ови из AA мислили у ту линију - као - добијеш дигитални улаз у свим моделима те линије или тако нешто. Неке фирме, ипак, имају додатну вредност кад се комбинују компонентнеМој садашњи DAC [и у скором времену] је HD990, који је уствари CDP са дигиталним улазом. Појачало из исте линије [HK990] има исту DAC секцију, исте чипове, исти DSP, исте улазе. Можеш користити и једно и друго као DAC. Али, кад имаш обоје, можеш их повезати њиховим HRS [RJ45] линком, који, наводно, даје боље резултате [чини ми се да је нека имплеметација I2S].
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ја сам један од, данас изгледа, ретких који би укомпоновали неколико компоненти исте линије, исте фирме, осим Наим-оваца, свакако.

Po mom mišljenju, imanje (odn. nemanje) finansijskih sredstava u velikoj meri diktira mogućnost uparivanja komponenata. Po logici stvari komponente razvijane u jednoj firmi bi trebalo da imaju najbolju sinergiju, no korisnici često prilikom formiranja sistema ne mogu sebi priuštiti komplet, već lagano upgrade-uju jednu po jednu komponentu. Ja bih bio najsrećniji kada bih mogao sutra da se ušetam u One Hi-Fi i izađem sa kompletom omiljenog mi proizvođača (Accuphase). No, s obzirom da bih za finansiranje te egzibicije morao da prodam porodičnu kuću sa sve okućnicom i roditeljima, a naftu još uvek nisam pronašao, onda se ipak odlučujem za laganu izgradnju sistema koja polako teži ka tom cilju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

No, s obzirom da bih za finansiranje te egzibicije morao da prodam porodičnu kuću sa sve okućnicom i roditeljima, a naftu još uvek nisam pronašao, onda se ipak odlučujem za laganu izgradnju sistema koja polako teži ka tom cilju.

Е онда је дошло време да нађеш неку шеикову ћерку, бар си на извору таквих дешавања :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se, vala, u zadnje vreme najviše naslušavam mp3 320 kbps na matorom Creative MuVo + AKG K450 :headphone: na putu/šetnji do posla. To je trenutno, po vremenu u pogonu, sistem A...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...