Jump to content

Nisam pametan


stein

Preporučeni Komentari

Ajd nek mi neko da razumno pojašnjenje. Ja, naprosto, ne razumem. Pitanje je teško postaviti jednostavno, ali pokušaću.Imam CD plejer koji ima digitalni izlaz, RCA izlaze i balansirane XLR izlaze.Pregledao sam kompletnu ponudu proizvoda istog proizvođača i došao do zaključka da u ponudi nemaju preamp/integrisani amp koji bi imao u sebi "normalnu" (analognu) elektroniku za procesiranje analognog signala sa balansiranim ulazom. Onaj preamp/amp koji ima XLR ulaze, taj u sebi već ima i DAC i još koješta što mi se čini nepotrebnim ako su u sam CD plejer već ugradili isti taj DAC!? Svodi se na to da ako bi neko hteo da kupi CD plejer sa (recimo) vrhunskim DA konverterom i balansiranim izlazima i pred/pojačalo istog proizvođača sa balansiranim ulazima, mora da dva puta plati isti DAC (da i ne spominjem ostale dodatke koji nekome mogu biti od koristi ili zanimljivi ili ne)... Nije mi baš jasno... :connie_nutzo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 76
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nema tu ništa čudno. Proizvod je osmišljen i pozicioniran na tržištu uz uvažavanje mnogih faktora koji su i doveli do redundantnog ( za tebe) rešenja.

Ček, ček...Ista firma, pravi sve od izvora (CD) pa do zvučničkih kutija. Ajd, i onda kupi komplet od njih ali da bude u nekoj, da kažem, istoj kvalitativnoj kategoriji ali nemoj da kupiš dva puta istu stvar u dva različita uređaja? Ne može? A ispada da ne može... Preampi koje nude imaju ili samo RCA ulaze (što XLR izlaz sa CD-a čini nepotrebnim/neupotrebljivim/redundantnim) ili ako imaju i XLR ulaze, imaju i digitalne ulaze i DAC u preampu koji je zapravo isti DAC koji su ti prodali u CD plejeru? Ajd da firma "AA" nije kompatibilna sa firmom "AB", pa u redu, svako svira svoju pesmu, ali da firma "AA" nije kompatibilna sa samom sobom... ili su jako povoljno nakupovali DAC čipova pa sad moraju nekako da ih uvale... :laugh1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A sto da te boli glava kad narodna mudrost lepo kaze: "Od viska ne boli glava." :serbvidkakisicl0:Bolje da ima a da ti ne treba nego da nema a da ti treba...A kad malo razmislim, doslo vreme da je bolje imati neg' nemati! :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A šta ako ti treba dodatni DAC na preampu? Priključiš CD a i neki drugi dig izvor. A možda i nije isti DAC baš u svemu , kao u CDu? Ako su uradili razvoj DAC dela i implementirali ga u CD, ponavljanje istog rešenja u preampu je vrlo jeftino. Čipovi su još malo pa džabe. Još ako nisu ogromne serije to ne utiče preterano na cenu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ček, ček...Ista firma, pravi sve od izvora (CD) pa do zvučničkih kutija. Ajd, i onda kupi komplet od njih ali da bude u nekoj, da kažem, istoj kvalitativnoj kategoriji ali nemoj da kupiš dva puta istu stvar u dva različita uređaja? Ne može? A ispada da ne može... Preampi koje nude imaju ili samo RCA ulaze (što XLR izlaz sa CD-a čini nepotrebnim/neupotrebljivim/redundantnim) ili ako imaju i XLR ulaze, imaju i digitalne ulaze i DAC u preampu koji je zapravo isti DAC koji su ti prodali u CD plejeru? Ajd da firma "AA" nije kompatibilna sa firmom "AB", pa u redu, svako svira svoju pesmu, ali da firma "AA" nije kompatibilna sa samom sobom... ili su jako povoljno nakupovali DAC čipova pa sad moraju nekako da ih uvale... :laugh1:

Ako CDP nema digitalne ulaze, onda neko opravdanje i može da se nađe, jer eto neko možda želi da priključi još neki digitalni izvor čiji interni DAC nije tako dobar i tako unapredi kvalitet zvuka.Ipak ostaje činjenica da se tako plaća dva puta ista stvar, ali treba razumeti da ima kupaca koji ne žele sve komponente od istog proizvođača. Ako će ti biti lakše, ima proizvođača koji u okviru iste linje proizvoda imaju digitalne ulaze i na CDPlejeru i na integrisanom pojačalu. A opet ima proizvođača koji recimo imaju u novoj liniji proizvoda, uređaj (CDP) sa balansiranim izlazima, ali nisu izveli balansirane ulaze ni na predpojačalu, niti na integrisanom pojačalu iz iste serije.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A šta ako ti treba dodatni DAC na preampu? Priključiš CD a i neki drugi dig izvor. A možda i nije isti DAC baš u svemu , kao u CDu? Ako su uradili razvoj DAC dela i implementirali ga u CD, ponavljanje istog rešenja u preampu je vrlo jeftino. Čipovi su još malo pa džabe. Još ako nisu ogromne serije to ne utiče preterano na cenu.

Hmmm... 22.000 RSD je "običan" preamp (na KP ima jedan 6 meseci star za 150€, još uvek pod garancijom), 950€ nov, "jači model" sa balansiranim ulazom i izlazom...... :connie_nutzo:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Ipak ostaje činjenica da se tako plaća dva puta ista stvar, ali treba razumeti da ima kupaca koji ne žele sve komponente od istog proizvođača.

Recimo da ja ne želim sve komponente od istog proizvođača, ali šta bi bilo da želim? Ovim sistemom bi me svakako odbili, što su i učinili.

Daklem, imam CD sa balansiranim izlazom i treba mi preamp sa balansiranim ulazom, ali bez DAC-a (DAC u plejeru je sasvim pristojan). Kod njih to nema, samim tim, CD plejer je jedini uređaj od te firme koji sam kupio i koji ću ikada kupiti od njih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Који то ЦДП има дигиталне улазе?

Ima ih sada sve više, ovo što je sir Oliver pokazao je samo jedan primer, ali osim CA Azur 840C ima i 740C, Audiolab 8200CD, Denon DCD2010AE, Roksan Kandy K2CDS, Marantz SA8004, Leema Puls III, Unison Research Unico CDE,.... itd.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Baš "AA" ili je to "Audio Analogue"?

Moj je CD od one, fol francuske firme, što ih zapravo prave u Kini... Advance Acoustic...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj je CD od one, fol francuske firme, što ih zapravo prave u Kini... Advance Acoustic...

Ah, so! Danke! :)Pred godinu ili dvije su se svi raspisali o njima dijeleći oduševljenje koliko sam u nepažljivim preletima oka preko članaka mogao vidjeti. Jaka strategija za izlazak na tržište, rekao bih.Čuj, kad si već spomenuo da je kineski proizvod - to me onda i ne čudi. Zar baš njihovi uređaji nisu natrpani svakakvim picabocama za istu cijenu? To je njihova strategija na tržištu - ponuditi više funkcija za iste (nekada je bilo: za manje) pare.Koliko sam se puta razočarao u neke preskupe hifi simbole (dobro, ne baš razočarao, ali nisam bio oduševljen), niti ne pratim više zbivanja. Postao sam ravnodušan prema svemu tome.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...