Jump to content

Nepoznati Zvucnik


BANAT

Preporučeni Komentari

Za sad znam samop da je prečnik 20cm i da je otpor 8Ohm. Zvučnik nije moj nego od jednog prijatelja-poznanika,sad sam mu poslao poruku,čim pošalje slike postaviću ih ovde. Hvala na interesovanju!

 

Ajd Vazi ! 

 

BTW , imam neka dva manja ITT / 4 ohma  sa tipicnim gumenim vesanjima montirana na zadnjoj dasci od auta , a koje ganjaju neki matori Sony CD/Radio 4x20W , mogu samo da kazem da Odlicno zvuce i da su neumorni !  jer jadni sta sve nisu izdrzali kada sam satima pupmao muziku u njih , membrana je isla konstantno jedno +/- 5 mm gore /dole , + pride  jos i satima direktno sunce u njih  sa kojekakvih parkinga , a opet su bez znakova zamora , rade isto kao i pre nekoliko godina kad sam ih ugradio . 

Moj zakljucak jeste da su ti ITT vredni paznje i da vrede da se upotrebe za kucni HI-FI , odnosno za DIY zvucnih kutija . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav

Zamolio bih Vas za ,,malu,, pomoc. Nabavio sam jedan driver

Postavljena slika

oznaka je ITT / LPT 245/37/100 FS ali nigde ne mogu da pronadjem koja je ovo firma i podatke od toga basa. Ima 8oma i membranu od 20cm dalje nista o njemu neznam.

Ova prva slika je sa neta i moj bas je identican ovome osim razlike u omazi cini mi se. Evo jos nekoliko slika.

 

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Dali se negde mogu pronaci podaci o ovome driveru rad bih bio sa njime napraviti jednu zvucnu kutiju.
Unapred zahvalan Vladan

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Firma je ITT (što mi matoriji itekako pamtimo) a model kako je već naznačeno: LPT 245/37/100 FS

Sumnjam da ćeš olako naći podatke za zvučnik koji se proizvodio u zilion varijeteta pre trideset i više godina...

 

BTW, 245 je najveća dimenzija zvučnika, 37 prečnik zavojnice a 100 prečnik mageta, sve u milimetrima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav

 

ove petnaestice sam kupio preko oglasa i nisam mogao da predpostavim da toliko različito sviraju ( membrana jenog zvučnika je premazana sa obadve strane ). Hteo sam da ih iskoristim za Klipsch hornu, ali u ovakvom stanju mislim da to nije dobro rešenje. Pre nego odlučim da se servisiraju hteo bih da znam nešto o njima. Na netu ih nisam prepoznao a određivanje TS parametara do sada nisam radio, pa zato ako neko može bilo kako da pomogne ja sam unapred zahvalan.

post-1268-0-70676800-1355746239_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav

 

ove petnaestice sam kupio preko oglasa i nisam mogao da predpostavim da toliko različito sviraju ( membrana jenog zvučnika je premazana sa obadve strane ). Hteo sam da ih iskoristim za Klipsch hornu, ali u ovakvom stanju mislim da to nije dobro rešenje. Pre nego odlučim da se servisiraju hteo bih da znam nešto o njima. Na netu ih nisam prepoznao a određivanje TS parametara do sada nisam radio, pa zato ako neko može bilo kako da pomogne ja sam unapred zahvalan.

 

 

RFT ili Isophon

 

trazi ovde : http://www.german-vintage-loudspeakers.com/navid.1/home.htm

 

nema sanse da nadjes T/S a i sta ce ti - moras ih obadva recone-ovati , da budu identicni

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tek sada vidim da je moj prijatelj vec pitao za moj bas no ne smeta hvala svima na komenarima. Sad culi ste zelju ja bih sa ovim i nekim visokotoncem sacinio kabinet. Imate li nekih ideja predloga?
na orginal kutiji je Transmission Line  sto da ne i sad ?u svakom slucaju treba da ti neko premeri drajvere da znas TS parametre za kutiju
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav

 

ove petnaestice sam kupio preko oglasa i nisam mogao da predpostavim da toliko različito sviraju ( membrana jenog zvučnika je premazana sa obadve strane ). Hteo sam da ih iskoristim za Klipsch hornu, ali u ovakvom stanju mislim da to nije dobro rešenje. Pre nego odlučim da se servisiraju hteo bih da znam nešto o njima. Na netu ih nisam prepoznao a određivanje TS parametara do sada nisam radio, pa zato ako neko može bilo kako da pomogne ja sam unapred zahvalan.

 

Kolega

 

meni licno ti stari zvucnici  po obliku odlivka korpe vise lice  na neke stare Engleske  Goodmans  Gitarske zvucnike iz  starih VOX kutija , a koje su poreklom negde iz 60` ili ranih 70` . 

Ali mislim da im poreklo na kraju i nije toliko bitno , jer pre svega treba da nadjes nekog vestog majstora koji ce da ih opravi , odnosno da im ugradi odgovarajuce nove membrane .

 

Pozdrav ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolega

 

meni licno ti stari zvucnici  po obliku odlivka korpe vise lice  na neke stare Engleske  Goodmans  Gitarske zvucnike iz  starih VOX kutija , a koje su poreklom negde iz 60` ili ranih 70` . 

Ali mislim da im poreklo na kraju i nije toliko bitno , jer pre svega treba da nadjes nekog vestog majstora koji ce da ih opravi , odnosno da im ugradi odgovarajuce nove membrane .

 

Pozdrav ! 

Hvala

ali nisam našao ništa slično ovim zvučnicima na netu. Hteo sam odprilike da znam koje su klase pa na osnovu toga da se odredi vredi li da idu na servis ili da ostanu ovakvi kakvi su obzirom da sviraju, čisto da služe. Neki ozbiljan servis kvalitetnim materijalima može da bude skuplji od novih zvučnika niže klase.

E sada sam u dilemi jer imaju livenu korpu, mada to opet ne mora mnogo da znači. Da su korpe od lima ne bih se mnogo dvoumio, ne bih ulagao unjih.

Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala

ali nisam našao ništa slično ovim zvučnicima na netu. Hteo sam odprilike da znam koje su klase pa na osnovu toga da se odredi vredi li da idu na servis ili da ostanu ovakvi kakvi su obzirom da sviraju, čisto da služe. Neki ozbiljan servis kvalitetnim materijalima može da bude skuplji od novih zvučnika niže klase.

E sada sam u dilemi jer imaju livenu korpu, mada to opet ne mora mnogo da znači. Da su korpe od lima ne bih se mnogo dvoumio, ne bih ulagao unjih.

Pozdrav

 

 

Moje licno misljenje je da bi trebao da ubacis tu dve Iste Nove membrane ! , 

 

Kada Pravi majstor to bude rasturao on ce tada videti vise stvari : 

 

- U kojem su stanju kalemovi motora i da li treba viklovanje  nanovo, i sta zaista ti zvucnici takvi kakvi su omogocuvaju od AF spektra  za Hi FI reprodukciju , odnosno da li ce od njih da se rade wooferi , fullrangovi ili ......

 

Pogledaj sajt Pro Electronik Nis , jer se tamo nudi razni repromaterijal za zvucnike , koji je po mom misljenju OK kvaliteta  i po Fer cenama . 

 

BTW ako te ne mrzi zakaci ovde jednu krupniju sliku zvucnika spreda , jer nesto razmisljam da je tu nesto nekada neko nabudzio sto tu ne pripada .

post-556-0-70770100-1355852792_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje licno misljenje je da bi trebao da ubacis tu dve Iste Nove membrane ! , 

 

Kada Pravi majstor to bude rasturao on ce tada videti vise stvari : 

 

- U kojem su stanju kalemovi motora i da li treba viklovanje  nanovo, i sta zaista ti zvucnici takvi kakvi su omogocuvaju od AF spektra  za Hi FI reprodukciju , odnosno da li ce od njih da se rade wooferi , fullrangovi ili ......

 

Pogledaj sajt Pro Electronik Nis , jer se tamo nudi razni repromaterijal za zvucnike , koji je po mom misljenju OK kvaliteta  i po Fer cenama . 

 

BTW ako te ne mrzi zakaci ovde jednu krupniju sliku zvucnika spreda , jer nesto razmisljam da je tu nesto nekada neko nabudzio sto tu ne pripada .

Vešanje membrane nije zalepljeno za korpu zvučnika već je pričvršćeno aluminijumskim prstenom i maticama. Ne mogu da procenim da li je tako fabrički rešeno ili je to nečija improvizacija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vešanje membrane nije zalepljeno za korpu zvučnika već je pričvršćeno aluminijumskim prstenom i maticama. Ne mogu da procenim da li je tako fabrički rešeno ili je to nečija improvizacija.

 

Na taj sam alumijumski obruc ( prsten ) i mislio kada sam rekao da tu nesto ne pripada ! 

 

Ovako odokativno cenim da su ti zvucnici zreli za `` generalno `` sredjivanje ! , mislim da mozda osim kalema motora sve ostalo jeste zrelo za zamenu  novim delovima , tj. novo donje vesanje , i  membrana sve zajedno sa gornjim vesanjem . 

Isto mislim da te zvucnicke sasije imaju solidnog  potencijala  da zasviraju sasvim OK ,  i da ih vredi popravljati ! , odnosno da treba da se urade od njih dva dobra woofera sa sundjerastim spoljnim vesanjem . 

Recimo da su ove 15`` crvene HI FI membrane od 600din/kom interesantne : http://www.proelectronic.rs/product.htm?category_id=293&page=2

, Ali naravno da  pre svega se Prethodno Moraju TACNO uporediti sve  postojece dimenzije da li se tu uklapaju 100% . 

 

Jer sam na primer danas sa rezrevnim spulnama kupljenim jeftino od njih popravio sebi neke stare HF horne koje sada trenutno slusam i koje zvuce mi Odlicno ! 

 

Pozdrav ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U svakom slucaju treba da ti neko premeri drajvere da znas TS parametre za kutiju

 

Sta se konkretno meri i sta su TS parametri?

Nije li ovo pitanje u svađi sa prethodnim savetom?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na orginal kutiji je Transmission Line  sto da ne i sad ?u svakom slucaju treba da ti neko premeri drajvere da znas TS parametre za kutiju .......Mikina razmišljanja oko kutija i tome sličnog sa 5. strane

 

 

U svakom slucaju treba da ti neko premeri drajvere da znas TS parametre za kutiju

 

Sta se konkretno meri i sta su TS parametri?

 

Nije li ovo pitanje u svađi sa prethodnim savetom?

 

neki ne prate fabulu radnje .....po običaju ....... :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne, nije problem u „praćenju fabule radnje“ nego nije navedeno da li je savet onoga koji je pisao poruku ili je to quote...

Ako je savet onoga ko je pisao poruku, onda ga poništava pitanje koje je sledilo...

Ako je quote, onda ga kao takav i valja navesti...

Radim svoj posao ovde, po običaju...

Ispravio sam poruku tako da je sad sve OK...

Nastavite sa „praćenjem fabule radnje“...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

S obzirom da cu tesko pronaci podatke o mom driveru a o merenju jos teze da ce biti nesto od toga mozete li preporuciti neki kabinet onako ,,od oka,, . Znam da ovo nije bas preporucljivo ali sta raditi u ovoj situaciji. Moze li se napraviti neki kabinet na osnovu velicine membrane i ovoga sto se szna o zvucniku. Dajte bilo kakav predlog i ovako nicemu ne sluzi stojeci na plici.

Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...