Jump to content

Nepoznati Zvucnik


BANAT

Preporučeni Komentari

Dok Druze 

 

Zvuk  iz rotating Leslie zvucnika jeste Jedinstven !!! , i to Zaista treba cuti uzivo ! :BeerMugCheers:

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------  

 Zoki Druze 

 

Svaka cast na poznavanju detalja izrade tih starih zvucnika i tipu !!! ,

Evo samo sto sam pogledao na sajtu ` Vintage German Loudspeakers ` pronadjem odmah da je to zaista stari Isophon kompresioni drajver ! 

 

  :BeerMugCheers:

 

http://www.german-vintage-loudspeakers.com/navid.157/isophon-compression-drivers-alnico-different-versions.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dok Druze 

 

Zvuk  iz rotating Leslie zvucnika jeste Jedinstven !!! , i to Zaista treba cuti uzivo ! :BeerMugCheers:

 

Heh, jbg.

Izgleda da cu morati da se ponovo aktiviram. :guitarplayer:

Koliko sigurno znam, veliki kolekcionar i poznavalac Hammond orgulja i raznih Leslie-ja je Vlada Ribel ( ex Mama Co co, Ribeli ).

Kada se samo setim dance-ing sale u Domu omladine pocetkom 80-tih godina proslog veka.

Taj dasa nema sta nema od takve opreme.

Moracu da ga posetim obih dana da pogledam sta trenutno ima na stock-u. :character59:

:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svirao sam na Vladinom Hamondu sa Leslijem u vise navrata. Secam se da su ga sutradan Indexi koristili na poslednjem koncertu u Bg, dok je Davorin bio ziv. Jedan od instrumenata za kojim kad sednes ne mozes da prestanes da sviras. Neverovatan filing na dirkama, bozanstven zvuk.Sa desne strane ARP 2600, iza Fender Rhodes a levo Korg T1.Zatim Moog, Prophet 5, Prophet 10, Prophet 2000 i jos dva-tri Prophet-a.Ostalu boraniju ne pominjem mada ima i Nord, Roland, Yamaha...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

meni mi lici na JBL , al to sam samo ja

 

Magacioner ce znati bolje

 

Meni ovi krshevi isto slice na JBL ! , ali nisam siguran koji je demodel u pitanju , kolegion magacioner ce valjda da ih prepoznade ! 

 

 

    :BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Da znas da cu da pojurim original recone  za niih , jer skoro ne videh 15`` zvucnik sa krupnijim i tezim magnetom od ovih ! , okilavih se prenoseci ih ! , 

i mala ispravka , materijal tela spulne je od neke masne plastike , rekao bih teflon , a ne neki papir ili karton . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mccauley su dobri basići, vredi napraviti ako recone nije preskup.

 

Druze 

 

Nisam imao prilike da ih poslusam ! , ali gledajuci ih ovako rasturene sticem utisak da Ameri nisu sparali na materijalima i kvalitetu izrade !  ,  

ali su zato njihovi reconi dosta retki ali ne i preterano skupi , oko 55Yura / kom . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...