Jump to content

D.D. Zvucnici


varošanin

Preporučeni Komentari

:buehehe:Inace da znate da Fi-Fi elita smatra nash forum za "prizemno-sibadziski" da ima stil "lazne opustenosti" i "otkacenosti"......:frusty:Tako da znate - pa ko dodje ovde mora da bude spreman da se shiba sa nama otkachenima :angry::yes3:

To je dobro samo nebi reko da ide epitet lažne. Ovo "prizemno-sibadziski" ne mogu da skontam na šta misle.Ja bar iz "ovih krajeva" ne osjećam to možda ispari dok dođe dovde :yes3:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 164
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ја лепо рекох Шпијун Ма шалим се, јеси ли прочитао мој пост?Ух кад бих могао да се домогнем бар једног пара оних зеленикаквих стоН_Колд

Inace da znate da Fi-Fi elita smatra nash forum za "prizemno-sibadziski" da ima stil "lazne opustenosti" i "otkacenosti"......Tako da znate - pa ko dodje ovde mora da bude spreman da se shiba sa nama otkachenima :buehehe:

А ти му ондак дођеш двоструки шпијун :frusty:ШПИЈУНИ СУ МЕЂУ НАМА !

To je dobro samo nebi reko da ide epitet lažne. Ovo "prizemno-sibadziski" ne mogu da skontam na šta misle.Ja bar iz "ovih krajeva" ne osjećam to možda ispari dok dođe dovde

Jos ne bi covek ni rek'o da je on inspektor,onako uredan,lepo odeven.One iz mog vremena,mogao si da prepoznas sa pet kilometara.To im je bila taktika.Da ga se plasis! Cim ga vidis - znas ko je.A ovi opet idu u drugu krajnost.Cim ga vidis - ne znas ko je.......

i opet....gde god nadjes zgodno mesto ti "temu" posadi... :angry:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i opet....gde god nadjes zgodno mesto ti "temu" posadi... :buehehe:

ajde de... posto sam ja otisao sa teme ajde da je vratim - posto kazes da se "izgubila" tema:1. U kom rangu (klase) je taj zvucnik - s cim moze da se poredi ? 2. Zasto je veoma niske impedanse ?3. Kako se ponasa na nizim frekvencijama? 4. Zasto ovo idejno resenje nije zazivelo u siroj primeni ?5. Zasto na internetu samo ima Patent EP0962121 da se pronadje i nista vise o tome?Koliko vidim samo ovde i na par foruma domacih ima informacija o ovome......:frusty:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajde de... posto sam ja otisao sa teme ajde da je vratim - posto kazes da se "izgubila" tema:

1. U kom rangu (klase) je taj zvucnik - s cim moze da se poredi ?

2. Zasto je veoma niske impedanse ?

3. Kako se ponasa na nizim frekvencijama?

4. Zasto ovo idejno resenje nije zazivelo u siroj primeni ?

5. Zasto na internetu samo ima Patent EP0962121 da se pronadje i nista vise o tome?

Koliko vidim samo ovde i na par foruma domacih ima informacija o ovome......:)

1. Hi End, može se porediti samo sa zvukom u prirodi odnosno živim izvodjenjem muzike.

2. Ne mora da bude, ja imam par malih Philips-a motanih na 4 Ohm-a i sviraju neuporedivo bolje nego pre modifikacije, poenta je da se na niskim impendansama membrana koja je već ionako mnogo brža i kontrolisanija još mnogo više ubrza a to se čuje.

3. Isto kao na srednjim i visokim, ravno...tome je i kupilo, takvo smirivanje membrane je za mene do tada bilo nezamislivo. Mislim da je Bane svojevremeno rekao da zamislite bas drajver koji se ponaša kao srednjetonac..

4. Zbog neiskustva izumitelja u vodjenju poslovne politike, naivno je mislio da je to što njegov drajver radi bolje od konvencionalnog dovoljno za uspeh. Ako je pitanje bilo usmereno na to zašto patent nije uspeo medju srpskim audiofilima do odgovora ćeš lako doći, dovoljno je pročitati prethodnih sedam strana i znati da je maksimalno petina učesnika u raspravi ozbiljno slušala DD drajver a večina sve zna o njemu.

5. Nemam pojma.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izinjavam se pokretachu teme Varoshaninu sto sam mislio da je Vulejov.....:)

Izgleda da je i on to pomislio, nikako da mi vrati potove koje mi duguje.. :)

Kod ovog patenta je veoma bitan izbor drajvera za modifikaciju, kretni kalem poboljšava performanse svakog zvučnika ali ipak je bolje izabrati neki sa papirnom membranom koja je što poroznija i tanja jer se pokazalo da je karakter zvuka na takvima najprirodniji. Danas sam imao zadovoljstvo da moje modifikovane Visatone BG20 uporedim sa Audio Nirvana Super 8. Prvi su motani a nekih 1,7 a drugi na 1,1 Ohm, na oba su papirne membrane ali je na prvima papir nekako manje presovan i hrapaviji dok je na drugima dosta nabijen i gladak, magnet na prvima je dosta manji nego na drugima. Visatoni su u mom sistemu već par meseci, na svu sreću rupa za drajver na TL kutijama pravljenima za iste u milimetar odgovara i Audio Nirvanama.

Kada smo montirali Audio Nirvane prvi utisak je bio da imaju vrlo sličan ton kao Visaton ali iako ne idu niže bas im je kontrolisaniji i utegnutiji, verovatno u tome ravnopravno učestvuju jači magnet i niža omaža. Primetio sam i da Nirvane za nijansu sviraju višlje, zaboravio sam da napomenem da je sa Visatona skinuta trubica a sa njih nije. Ipak, kako su sati slušanja muzike odmicali, sve više mi je nedostajala mekana, krupnija i linearnija prezentacija Visatona a zvuk Audio Nirvane postajao malkice naporan za slušanje. Moj zaključak je da je upravo membrana krivac za probleme u desnom spektru, jednostavno na Visatonu su vokali, klavir, doboš, činela ipak mirniji i krupniji tj. za mene prirodniji. Audio Nirvana je u prednosti što se tiče bas deonica i snage, realnost reprodukcije je na strani Visatona.

U svakom slučaju uživao sam u mogućnosti da ih uporedim i zahvalan sam vlasniku Nirvana na pozajmici...ako ništa drugo sada sam još bliže sledećem koraku a to je B200 na panelu sa kalemom od 1 ohm-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušam OB t.j. panel zvučnike nekoliko godina ... koristim jedan drajver od 10 inča, a da pri tome nemam problem sa bas područijem, zahvaljujući D.D. kalemu

Radi tačne informacije, drajveri koji cu se nalazili u DD kutijama koje su bile u klubu su karbonski Audax 4 ili 4,5" !!!! Ko je bio tamo setiče se da su šolje od kafe koje su se nalazile na stolovoma zveckale kada su svirale bas deonice, po slobodnoj proceni sala malog bioskopa u kojoj se to dešavalo ima preko 200 kvadrata. Kosta Mateić je na kraju ovog skupa gurao ruku u otvor na kutiji misleći da je unutra skrivena petnaestica mada je na početku skupa rećeno da u kutiji ima samo jedan drajver (mislo čovek da je prevara).

Kod ovog patenta je veoma bitan izbor drajvera za modifikaciju, kretni kalem poboljšava performanse svakog zvučnika ali ipak je bolje izabrati neki sa papirnom membranom koja je što poroznija i tanja jer se pokazalo da je karakter zvuka na takvima najprirodniji.

:) ... ljutite se kad neko ko nije imao prilike da ih čuje pokaže bilo kakvu sumnju u DD zvučnike, al' posle ovih par kontradiktornih informacija se lepo vidi da je najveća zasluga za nečiju sumnjičavost leži upravo na vama, ajd' da tako kažem, "promoterima" ...

Ako zvučnik od 4"(ili 4.5") stvara toliki zvučni pritisak u sali od 200 kvadrata da prouzokuje zveckanje šoljica za kafu, zašto bi bilo ko uzimao neki veći zvučnik za prostoriju od 20 do 30 kvadrata, što bi po mojoj proceni bila prosečna slušaonica u kućnim uslovima :) ; osim ako je mazohista :) ... manja membrana ima manju masu(manje je inertna, lakše je pokrenuti, ima brži odziv na pobudu), kruća je(manje se "lomi" i "uvija" pri kretanju), ima bolju polarnu k-ku ... da ne nabrajam dalje ... :)

U svakom slučaju uživao sam u mogućnosti da ih uporedim i zahvalan sam vlasniku Nirvana na pozajmici...ako ništa drugo sada sam još bliže sledećem koraku a to je B200 na panelu sa kalemom od 1 ohm-a.

Može li neka informacija o ceni iz prve ruke, tj koliko je koštala prerada Visatona BG200 i Audio Nirvane Super 8 ... jedina informacija o ceni je ona od palamudina ( 300Evra za B200) a i ona je bila samo orijentaciona ... nema svako 300Evra na bacanje, pogotovo u današnje vreme, da toliko plaća svako premotavanje dok pokušava da dođe do "pravih zvučnika" ... možda je i to razlog, uz nedostatak informacija, za sumnjičavost iskazanu u vezi Dragićevih zvučnika .

Koliko sam ja shvatio iz priche covek je zamalo napravio veliki uspeh ali to nije proshlo ... posle toga izgubio je interesovanje za komercijalizaciju proizvoda ... Sada "matori" radi za poznanike, prijatelje i preporuchene klijente ...

I kao "šlag na tortu", kad na kraju poželim da se upustim u "avanturu" prerade zvučnika(ne znam kako bih drugačije to nazvao, kad treba da "kupim" proizvod kojega nigde nema i koga ne mogu videti pre kupovine), nisam siguran dal' je to uopšte i moguće :) ... nisam mu poznanik, ni prijatelj, a ne znam nikoga ko bi me uopšte i preporučio :) ... osećam se kao da treba nekoga da molim za to da i da mi g. Dragić čini uslugu :) , a ne da sam samo obična mušterija koja bi htela da kupi neki proizvod; što bi bilo normalno i što bi, na kraju krajeva, i bilo tačno ...

Prosto ne mogu da verujem da se posle toliko godina (pre)rada nije mogla skupiti količina informacija koja bi mogla stane bar na jedan papir A4 formata ... ako ne od vlasnika patenta, onda bar od zadovoljnih vlasnika prerađenih zvučnika ... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izgleda da je i on to pomislio, nikako da mi vrati potove koje mi duguje.. :)

... Koliko vas braće ima, i koji si ti po redu? ...

Jel se svi cesljate na istu stranu ? :)

Ja se izvinjavam svima sto nije tema i ne mislim nista loshe,

ali stvarno ne mogu da izdrzim...ovo mi je sve vishe zabavno a

stvarnoo ne mogu da izdrzim vishe a da se ne smejem :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolega WeissNemaju baš svi koji su čuli ili imaju ove zvučnike potrebu da se eksponiraju na forumima, da iznose svoja iskustva ili nedaj bože preporuku, upravo da ih neko ne prekrsti u "promotera".U jednom trenutku ljudi se umore od objašnjavanja drugima, i samo nastave da uživaju u forumima jednosmerno, kao da prate TV program, i uživaju u muzici.Podatke i informacije koji su nam svima tako značajni lako se dobijaju od samog gospodina Dragića.Potražite broj telefona u "Belim stranama", jedan je jedini. Nadam se da neću biti označen kao jedan od promotera "Belih strana". Pozdrav i molim bez ljutnje, ovo je samo moje skromno mišljenje. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:) ... ljutite se kad neko ko nije imao prilike da ih čuje pokaže bilo kakvu sumnju u DD zvučnike, al' posle ovih par kontradiktornih informacija se lepo vidi da je najveća zasluga za nečiju sumnjičavost leži upravo na vama, ajd' da tako kažem, "promoterima" ..

Zaista je nezahvalno komentarisati nešto što nisi čuo, ja nisam promoter nego pišem o nečemu što imam i slušam. Dobronamernima sam konkretnim primerom pokušao da objasnim da je patent primenljiv na svakom drajveru a pitanje je šta će ko odabrati za modifikaciju ako se za istu odluči. Neko voli da sluša muziku na uvce i nije mu bitna snaga, drugima jeste..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolega WeissNemaju baš svi koji su čuli ili imaju ove zvučnike potrebu da se eksponiraju na forumima, da iznose svoja iskustva ili nedaj bože preporuku, upravo da ih neko ne prekrsti u "promotera".U jednom trenutku ljudi se umore od objašnjavanja drugima, i samo nastave da uživaju u forumima jednosmerno, kao da prate TV program, i uživaju u muzici.Podatke i informacije koji su nam svima tako značajni lako se dobijaju od samog gospodina Dragića.Potražite broj telefona u "Belim stranama", jedan je jedini. Nadam se da neću biti označen kao jedan od promotera "Belih strana". Pozdrav i molim bez ljutnje, ovo je samo moje skromno mišljenje. :)

Zaista me mrzi da prebrojavam ali ovde imamo jednu pomalo čudnu situaciju. Na jednoj strani smo mi koji smo patent čuli i/ili ga imamo u svom sistemu i govorimo pozitivno o njemu, na drugoj strani su oni koji ga nisu čuli i koji manje-više imaju o tome negativno mišljenje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaista me mrzi da prebrojavam ali ovde imamo jednu pomalo čudnu situaciju. Na jednoj strani smo mi koji smo patent čuli i/ili ga imamo u svom sistemu i govorimo pozitivno o njemu, na drugoj strani su oni koji ga nisu čuli i koji manje-više imaju o tome negativno mišljenje.

Ja ne mogu da imam misljenje (ni pozetivno ni negativno) o necemu sto nikad nisam ni video a ni cuo...EDIT:Jedino mogu da primetim da je ceo projekat pod "velom tajne" .E sad zasto je tako - to je drugo pitanje.....:):)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolega Mikorist - kako je resen sukob identiteta - Vulejov-Varosanin-VuleJohn ?ili sam ja opet (po obicaju ) nesto prespavao ?mislim - upratio sam da Vulejov nije u igri .....:)

VuleJohn ostaje za sada , Vulejov je banovan :)a Varoshanin mi ostaje duzan prvo objasniti kako se loguje sa IP adrese koju ima... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ne mogu da imam misljenje (ni pozetivno ni negativno) o necemu sto nikad nisam ni video a ni cuo...EDIT:Jedino mogu da primetim da je ceo projekat pod "velom tajne" .E sad zasto je tako - to je drugo pitanje.....:):)

Ljudi koji su DD drajvere čuli kod mene mogu da posvedoče koliko je bilo komplikovano da dodju...vožnja noću i sa poveskom na očima na zadnjem sedištu automobila bez upaljenih farova.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Interesantna tema. Iskustva pojedinih ljudi koji su culi ove/ovakve zvucnike su dovoljna da pobude interesovanje.Medjutim, nacin komunikacije pojedinaca dovoljan da to sve anulira i odvrati paznju u potpunosti.No ovde jos uvek postoji nesto sto se zove kultura komunikacije (a pokazano je i strpljenje i tolerancija od strane "crvenih", "zelenih" a i "plavih"), pa ili ce se doticni pojedinci uklopiti ili cemo (siguran sam) nastaviti prijateljsku komunikaciju bez njih... Kao i do sada. :)Pozdrav!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaista me mrzi da prebrojavam ali ovde imamo jednu pomalo čudnu situaciju. Na jednoj strani smo mi koji smo patent čuli i/ili ga imamo u svom sistemu i govorimo pozitivno o njemu, na drugoj strani su oni koji ga nisu čuli i koji manje-više imaju o tome negativno mišljenje.

Upravo smo u Pinkiju slušali te 8" EI prepravljene jedinice (na tabli) sa slike waterfall merenja koje je bata bane okačio. Dernjavu na području 2-5 kHz da zubi ispadaju. Instant glavobolja. Iznad 5 kHz - ništa. Basa slabo i u naznakama. Brže bolje smo vratili kutije Dragana Beševića: TL dvosistemac sa Visaton WSP21S basom i DSM25FFL visokim. Kakva uživancija nakon DD prepravljenog EI-a. Inače, na waterfall-u se vidi upravo nesmirivanje membrane nakon odsvirane frekvencije, sa dosta visokim rezonancijama, a to isto se vidi na modifikaciji. Na prethodnom dijagramu vidi se da je kod modifikovane jedinice: samo bas nešto dublji, dok su harmonična izobličenja na srednjetonskom području veća, da je efikasnost ostala ista, da je povećana rupa na 1,5 kHz. Druge projekte nakon toga nisam slušao. Verovatno je bilo nekih poboljšanja nakon EI-a. Na prezentaciji ovih velikih kutija sa slike sa prepravljenim Audax 4" jedinicama nisam bio. Po priči drugih to je bilo bolje nego ovo prvo.Samo....priča me podseća na to kada Siniša Rankov kaže da uzme 17 cm mid-bas, prepravi ga i wonder-unit odmah ima 6 dB višu efikasnost. :) Kada se pokuša započeti konstruktivna rasprava o efikasnosti jedinice na teorijskim osnovama (bez ulaženja u to šta je radio kao prepravku), ili se čuje: "sve je to tajna", a ako je loše raspoložen, onda naglavce letite iz servisa. :) Ovde ne pričam o tome kako radi servisiranje i koliko su dobre kutije koje pravi. Dobre su.Moja poenta su "fame o prepravkama jedinica". BTW, Znam i one koji su u skorije vreme slušali DD kutije, i uopšte nisu bili oduševljeni. Ali, valjda ljudi po prirodi ne žele da budu partibrejkeri, pa ko ima takve impresije ne upušta se u negativne komentare. Ljudi se plaše da negativan komentar može stvoriti negativnu sliku o njima samima.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...