Jump to content

D.D. Zvucnici


varošanin

Preporučeni Komentari

malo kasnije cu podeliti temu ;

@ Varosanin - ne zalazim da li si ti DD-ov sin , ne-sin a samo PR , ili samo zadovoljni simpatizer ;

polupao si loncice i sva potpitanja povedena striktno u tehnickom smislu , bez namere za nadmudrivanjem , si shvatio kao napad na DD zvucnike .

niko ih ne napada i - gotovo sam siguran - svi ukljuceni u raspravu su znatizeljni da ih cuju - bez zadnje namere .

mi uglavnom na ovom forumu ne merimo ciji je duzi , ko je gete a ko nije .

toliko za sada .

ZM

Ne znam o kakvim lončićima govoris, a pogotovo ne o merenju čiji je duži. Ništa nisam merio već sam pokušao da objasnim onima kojima se da objasniti u čemu je prednost dotićnih zvučnika. A ako tebi ove rečenice izgledaju kao (potpitanja povedena striktno u tehnickom smislu)onda nemam šta da dodam

(Ipak, vaš nastup je evoluirao - od prošlog skandalozno arogantnog na onom forumu, do podnošljivog, na granici dobrog ukusa. Sa tendencijom pogoršanja.)

Nisam nikakav PR, a Dragićev najsariji sin koji se pored oca bavio ovim o ćemu smo pisali je umro prošle godine, a sam Dragić ne zna ništa o ovim razgovorima koje ovde vodimo, a i da zana ne bi ga interesovali. Ja sam jedan od onih koji je shvato vrednost patenta o kome smo pokušali da razgovaramo sa pristojnim ljudima na pristojan naćin dok se nije javio MUDRAC i njegov BRAT. Pokušavam samo da se izborim protiv gluposti koja je na žalost svuda oko nas, ali po svemu sudeći to je borba sa vetrnjačama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 164
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Dakle? niko nema nikakve tehničke specifikacije ovih zvučnika? neverovatno...@varosaninpostovani ako imate specifikacije ili grafikone kriva impedanse i frekventnog odziva molim vas da ih postavite ovde da javnost vidi o čemu se radi. Ako su superiorni to bi lako moglo da se potkrepi štampanim karakteristikama koje bi jedan takav patentirani proizvod morao da ima. Da se razumemo ne traži se ovde mašinski nacrt zvučne jedinice, pa čak ni fotografije već samo grafikoni obavljenih merenja..čemu dalja diskusija bez ovoga?pozdrav

Ne znam po koji put treba da ponovim, za detalje se obratite KONSTRUKTORU KONSTRUKTORU KONSTRUKTORU !!!!. Ja niti prodajem niti pravim niti sam vlasnik patenta ja smo pokušavam da ljudima skrenem pažnju na biser koji nam je ispred nosa.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ Varosanin:ne znam ko je mudrac a ko je brat , niti mi pada na pamet da ikoga ovde branim od nekoga drugog ;ovde je sve dozvoljeno - razliciti ukusi , pa cak i razlicita tumacenja fizikalnih pojava .......sve je dozvoljeno , pod samo jednim uslovom - kultura komunikacije ;ti si rekao da su zvucnici dobri ;neko ti ne veruje ........ dobro - ili ga pozovi kuci da ga razuveris , ili predji preko toga kao nebitnog .ali ne treba to svoditi na nivo licnog .bilo kada i u bilo kom obliku - bar na ovom forumu - ukus ima istu tezinu kao i nepobitna tehnicka cinjenica ;ali ako se krene pominjati nedostatak pameti i ostalog u raspravi ...... uostalom - ne samo ti , nego bilo ko drugi - kad a zeli da dokaze vrednost necega , mora biti spreman na to da ga neko osporava .ja nisam ni na onom forumu implicirao da DD zvucnici predstavljaju hohstapleraj bilo kakve vrste ....... nego bas naprotivcini mi se da i niko drugi nije ni sada rekao tako nesto ..... sem sto je postavio tehnicko pitanje .nisam bas sasvim siguran da si ti odgovorio i na jedno ...... a siguran sam da ja o samom principu rada DD zvucnika mislim pozitivnije i razloznije od onoga sto si ti predocio .napisao si svoje prve postove u threadu , ljudi su komentarisali i pitali , dvojica'trojica napisali da su ih slusali i da jako dobro rade , a ti si ond akrenuo sa tintarama , "ko je shvatio shvatio" .ako zelis nekome nesto da dokazes u zivotu , potrebno je uloziti daleko vise licnog integriteta , a ne padati u vatru pri prvoj ( i to neporavdanoj ) pomisli da se -eto - neko ne slaze sa tobom .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... za detalje se obratite KONSTRUKTORU KONSTRUKTORU KONSTRUKTORU !!!!..... pokušavam da ljudima skrenem pažnju na biser koji nam je ispred nosa.

Emocije na stranu, ima li ta firma sediste, telefon, web-site...?Google mi nije pronasao nista od ovih podataka (samo mnogo linkova na patente). U drugim forumima se kontakt na DD daje iskljucivo kroz PM, kao da je neka tajna organizacija u pitanju.Hajde molim te, kad si vec upucen i zelis da skrenes paznju na biser, daj i neki kontakt podatak na njega.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Emocije na stranu, ima li ta firma sediste, telefon, web-site...?Google mi nije pronasao nista od ovih podataka (samo mnogo linkova na patente). U drugim forumima se kontakt na DD daje iskljucivo kroz PM, kao da je neka tajna organizacija u pitanju.Hajde molim te, kad si vec upucen i zelis da skrenes paznju na biser, daj i neki kontakt podatak na njega.

Uz dopuštenje moderatora ja mogu da dam njegov telefon, jer je to jedini naćin da stupite u kontakt sa njim.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uz dopuštenje moderatora ja mogu da dam njegov telefon, jer je to jedini naćin da stupite u kontakt sa njim.

ako je taj telefon poslovne namene ( znas da je ustanovljena praksa da se iole javno objavljuje) ,napisi slobodno .ako nisi siguran da je za javno objavljivanje - onda to cini putem PP-a , na upit clanova .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaci, u pitanju je kucna manufaktura, nista sajt, nista firma, nista serijska proizvodnja - samo silni svetski patenti...

sta da ocekujes kad covek zivi gde zivi ;i Vida je na kraju morala da proda Vidasil napolje , nama nije bio dovoljno dobar
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta da ocekujes kad covek zivi gde zivi ;

I Aca Ribon zivi ovde, jos gore - u Zajebcaru, pa ima i sajt i izvoz i reference i saso mange...

i Vida je na kraju morala da proda Vidasil napolje...

Al' ga je ipak prodala, nekome je bio dobar...Mozda covek nije marketinski vest, al' ima ko jeste, nasao bi se valjda neko za ovih 10-ak godina ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a ne znam Sipi ; ipak je jedan Aca ... da ne pricam od drugima , kojima ipak ne znam ni rad ni obrt ;da se mi ne bavimo necijom marketinskom vestinom ; ovde je samo bitno da li zvucnici valjaju ili ne ; svi koji su se ukljucili u raspravu - a culi su ih - kazu da rade ......nije te neka gripa ufatila ovih dana , pa si zato grumpy ? :buehehe:edit:pade mi napamet - Lowther - cudo marketinsko , a od cele produkcije samo najskuplje moze da svira a da ne moras i levo jajce i desnu siku da ulozis u trud da prosviraju a da ti usi ne krvare .stare ovalne iskre su mama Mara za sve Lowthere ovog sveta ...... eto ti o marketingu i kakva je to garancija kvaliteta .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko sam ja shvatio iz priche covek je zamalo napravio veliki uspeh ali to nije proshlo, neko je iz "neke" od stranih kompanija sa kojom je bio u pregovoru jednostavno odluchio da to nije njihov cup-of-tea i sve je palo u vodu (iako su svi izgledi bili da to uspe VEOMA), posle toga izgubio je interesovanje za komercijalizaciju proizvoda a njegov sin je nastavio rad na zvuchnicima i iskoristio ih da bi zavrtao ushi kokurenciji na Car audio SPL takmichenjima. To su i krajnji dometi komercijalizacije patenta ako sam dobro upoznat. Sada "matori" radi za poznanike, prijatelje i preporuchene klijente a sin (ne znam koji, valjda mladji posto je stariji preminuo) CarAudio i to mu je to.Eto ako baca malo svetla na misteriju DD :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaci, u pitanju je kucna manufaktura, nista sajt, nista firma, nista reference, nista serijska proizvodnja - samo silni svetski patenti...

Sipi, druže, ovo svakako ne umanjuje vrednost i proizvoda ( tehničkog rešenja ) i celokupnog rada. Sam gospodin N.PASS je kako kaže krenuo sa ampovima sa trpezariskog stola. Svako ko pokušava da udje u svet proizvodjača, pa još i da postane brend, zna koliki je to hod po trnju.Isto tako sajt danas svaki "kanta"autor može da pokrene, a na njemu laži i rupa.Pa braća kinezi imaju seriske proizvodnje za celi svet, a kako ih gledaju, kao polubofl, i podmetanje. Naravno uz časne izuzetke.U pogledu D.Dragićevih radova, znam samo toliko da iz njih bolje izlazi muzika nego iz nekih tabela, grafikona ili nacifranih i lepim fontom napisanih karakteristika.Znam da budem li nekad u prilici da sebi priuštim Dragićev rad, a uz to i poželim isti, znam gde da se obratim. Vredeće.Ugodan dan svima a Varošaninu drugarski pozdrav.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvini Zene ako tako izgleda, stvarno nisam namcor, samo pokusavam da povatam sta je to:- Leonardo koga znam i cenim, kaze da je jako dobar zvucnik u pitanju, on to ne bi napisao da stvarno nije tako;- s druge strane, na netu (a i sire) nigde ni jedan projekat, ni jedna referenca, dijagram, karakteristika - nista - samo: cula, rekla, kazala...Nekako mi nelogicno da toliko dobra stvar tako lose prolazi?A za marketnig si u pravu - gomilla je tih izvikanih a nisu nicemu, sto zapisa Vuk Karadzic: "Glas do neba, a muda u pepelu" :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

btw. ovako cisto informativno - znam da se prava informacija dobija na pravom mestu - koji rang cene je za par 8" ili 10" ( kljuc u ruke/ prepravka mojih) ......kakve informacije imaju ucesnici rasprave ?unapred hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...