Jump to content

D.D. Zvucnici


varošanin

Preporučeni Komentari

Ja sam takodje slushao zvuchnike pomenutog DD i mogu recji da zaista bolji zvuk iz dinamickog zvucnika u zivotu nisam cuo... tako precizan a dubok bas i srednjetonsko podrucje koje se granici u detaljnoshcju sa staticima... a ni visokih nije falilo, fenomenalno... pritom ih tera pojacalo od citavih 5-6w i do neprijatnih dB po uho...+1 za DD

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 164
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Opet lagano kreće rasprava o ukusima.Zvučna kutija je komponenta sistema gde je potrebno napraviti najveće kompromise.Velika je, stoji na sred sobe, ako hoćemo magičnu sredinu faliće dole i gore,ako hoćemo sve imamo veliki problem sa skretnicom itd...Zato su i razlike u zvučnoj prezentaciji najveće kada su zvučne kutije u pitanju.Svako bira prema svom ukusu i afinitetu. Ako se nekom ne dopada zvuk određene kutije, ne znači automatski da ta kutija ne valja. Svedoci smo da su kutije domaćeg proizvođača u koje su ugrađeni vrhunski Scan Speak drajveri nazivane dosta ružnim imenima... besmislica.Drugo je pitanje da li se tim istim, naviknutim na zvuk kutija drugačijeg karaktera to dopada... očigledno ne.Ne vidim šta bi se postiglo merenjem DD kalemova. Nekome se dopada, nekome ne. Neka ostane tako.Nemam pojma zašto sam ovo napisao, došlo mi. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poštovane gospodo "babice":buehehe:Izneću jedno iskustvo ...

Ok, sve je to lepo, al di' su slike?! Ja sad ne mogu ni da zamislim: Koliki je zvucnik, 10cm ili 25, ili 40 cm precnika? Koliki je panel? Koje pojacalo tera te zvucnike? Izvor? Muzika? Velicina sobe? Sve je to relevantno u ocenjivanju niskog i utegnutog basa, na primer. Ne kazem da zvuchnik ne valja, ali ako ga vec ne mozemo cuti, mozemo ga bar videti! :angry::frusty:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne radi se prijatelu tu niokakvim ukusima, nije to pasulj, već o tome sta ko ima u svojoj tintari.

Sa ovim nikako ne mogu da se složim. Vidim da nisi shvatio šta je pisac hteo da kaže.Na pr. meni se ne dopada zvučna prezentacija FR zvučnika. Jel to znači da ti zvučnici ne valjaju, ne znači.Sa druge strane imamo dva primera gde su se opasno lomila koplja.Focal JMlab Grande Utopia i B&W Nautilus.Jel znači da ovi zvučnici ne valjaju, ne znači ni to. Nikad nisam rekao za nešto što mi se ne dopada da ne valja. Jednostavno svi mi različito čujemo i imamo različite ukuse(tj. različita očekivanja kakva bi trebala da bude zvučna prezentacijaodređenog muzičkog materijala). :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa ovim nikako ne mogu da se složim. Vidim da nisi shvatio šta je pisac hteo da kaže.Na pr. meni se ne dopada zvučna prezentacija FR zvučnika. Jel to znači da ti zvučnici ne valjaju, ne znači.Sa druge strane imamo dva primera gde su se opasno lomila koplja.Focal JMlab Grande Utopia i B&W Nautilus.Jel znači da ovi zvučnici ne valjaju, ne znači ni to. Nikad nisam rekao za nešto što mi se ne dopada da ne valja. Jednostavno svi mi različito čujemo i imamo različite ukuse(tj. različita očekivanja kakva bi trebala da bude zvučna prezentacijaodređenog muzičkog materijala). :buehehe:

Dakle, ko je shvatio, shvatio.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dakle, ko je shvatio, shvatio.

Evo, ja sam shvatio: DD je apsolutno savršenstvo. :frusty: Ipak, vaš nastup je evoluirao - od prošlog skandalozno arogantnog na onom forumu, do podnošljivog, na granici dobrog ukusa. Sa tendencijom pogoršanja. :buehehe:Da se razumemo, ne sumnjam u kvalitet tih zvučnika.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema ništa protiv (baš kao ni za) DD zvučnika, al' još jednom lepo molim mo(o)deratore (svih boja) : SEL'TE OVU RASPRAVU O DD ZVUČNICIMA ODAVLE! :angry: ... SUNCE LI VAM ŽARKO :frusty: ( A, što sam opasan :yes3: ) :yes3: Čisto radi podsećanja, ova tema ima naslov : Open Baffle - part 2 :) Da ne bude nedoumica, i meni je cela ova priča oko pomenutih zvučnika veoma zanimljiva; upravo stoga i mislim da treba otvoriti posebnu temu u kojoj će biti reči (samo) o njima .P.S. Za varošanina : na ovom forumu svi članovi poseduju (i uglavnom ih i koriste :buehehe: ) GLAVE ... TINTARE nisam viđao na ovom forumu :) ... do sada :) ... "Dakle, ko je shvatio, shvatio".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, ja sam shvatio: DD je apsolutno savršenstvo. :frusty: Ipak, vaš nastup je evoluirao - od prošlog skandalozno arogantnog na onom forumu, do podnošljivog, na granici dobrog ukusa. Sa tendencijom pogoršanja. :buehehe:Da se razumemo, ne sumnjam u kvalitet tih zvučnika.

Od 12:18 PM držim sledeći text posta u Notepadu. Mislim se da li da okačim. Rek'o da ne budem prvi. :angry: ""Ahahaahahaha, dakle, javlja mi se da je varošanin onaj DD-ov svadljivi sin koji se na drugom forumu svojim uvredljivim postovima sa svima ekspresno pokarabasio.@ varošaninTi si ono beše PR firme ? :yes3: Bolje učite od onog drugog, (poslovno) uspešnijeg DD-a kako se radi marketing."" :yes3:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, ja sam shvatio: DD je apsolutno savršenstvo. :frusty: Ipak, vaš nastup je evoluirao - od prošlog skandalozno arogantnog na onom forumu, do podnošljivog, na granici dobrog ukusa. Sa tendencijom pogoršanja. :buehehe:Da se razumemo, ne sumnjam u kvalitet tih zvučnika.

Eto vidiš, ako i dalje budeš slušao savete pametnijih možda nešto i naučiš.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, ja sam shvatio: DD je apsolutno savršenstvo. :frusty: Ipak, vaš nastup je evoluirao - od prošlog skandalozno arogantnog na onom forumu, do podnošljivog, na granici dobrog ukusa. Sa tendencijom pogoršanja. :buehehe:Da se razumemo, ne sumnjam u kvalitet tih zvučnika.

A, evo javio se i brat po oružju, njegovi postovi izgledaju toliko izbezumljeno kao i slčica koju je okačijo pored.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

malo kasnije cu podeliti temu ;

@ Varosanin - ne zalazim da li si ti DD-ov sin , ne-sin a samo PR , ili samo zadovoljni simpatizer ;

polupao si loncice i sva potpitanja povedena striktno u tehnickom smislu , bez namere za nadmudrivanjem , si shvatio kao napad na DD zvucnike .

niko ih ne napada i - gotovo sam siguran - svi ukljuceni u raspravu su znatizeljni da ih cuju - bez zadnje namere .

mi uglavnom na ovom forumu ne merimo ciji je duzi , ko je gete a ko nije .

toliko za sada .

ZM

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stvarno nema smisla raspravljati o necemu sto je samo par ljudi videlo. (setimo se dela iz prvog serijala Black Adder-a i "Famous stone of Galveston")Bilo bi dobro da se gospodin koji je zapoceo ovu pometnju malo spusti na zemlju, promeni nacin obracanja i da nam neke slike famoznih zvucnika! Manjak tolerancije i nedostatak iole kulturnog ponasanja svakako nije dobrodosao, bar ne u ovoj temi ! I da, meni EMINENS odlicno odradjuje posao !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stvarno nema smisla raspravljati o necemu sto je samo par ljudi videlo. (setimo se dela iz prvog serijala Black Adder-a i "Famous stone of Galveston")Bilo bi dobro da se gospodin koji je zapoceo ovu pometnju malo spusti na zemlju, promeni nacin obracanja i da nam neke slike famoznih zvucnika! Manjak tolerancije i nedostatak iole kulturnog ponasanja svakako nije dobrodosao, bar ne u ovoj temi ! I da, meni EMINENS odlicno odradjuje posao !

Ma, šta sad ti off-topičariš u ovoj temi ? :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dakle? niko nema nikakve tehničke specifikacije ovih zvučnika? neverovatno...@varosaninpostovani ako imate specifikacije ili grafikone kriva impedanse i frekventnog odziva molim vas da ih postavite ovde da javnost vidi o čemu se radi. Ako su superiorni to bi lako moglo da se potkrepi štampanim karakteristikama koje bi jedan takav patentirani proizvod morao da ima. Da se razumemo ne traži se ovde mašinski nacrt zvučne jedinice, pa čak ni fotografije već samo grafikoni obavljenih merenja..čemu dalja diskusija bez ovoga?pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...