Jump to content

Babelfishing by Mighty AR2


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 72
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

speaking of that - gde i kako najlakse doci do osnove za ovo :

LINAK  E sad cena je na upit... (mada cifra o kojoj govorimo je reda 550 britanskih dinara za ceo sistem na slici i to tamo daleko  :blackeye: )Majku mu, da je i meni jedan takav, al bi bilo   :to_become_senile:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma moram da isvajsujem neku DIY varijantu

Teo ja da se častim proxxon bušilicom za prošlu novu godinu (ono kao dremel) i kad sam video cifre otišao i za deo cene kupio Dremell sa sve kuferom opreme... ...proxxon ostaje za neka bolja vremena.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Teo ja da se častim proxxon bušilicom za prošlu novu godinu (ono kao dremel) i kad sam video cifre otišao i za deo cene kupio Dremell sa sve kuferom opreme... ...proxxon ostaje za neka bolja vremena.

Znači, i tebi se kilavi forum... :aloofandbored12:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Elem, evo nova tura. Upravo zavrsavam projekat koji je vec dugo vremena u pripremama, razradama, planiranju... Konacno sam dosao do toga da ga zavrsavam. Rec je o izlaznom stepeny za DACove sa volume kontrolom. 6 kanala, balansiranih koji primaju signal iz DACa preko Lundahl transformatora, nakon toga balansirani buffer Chokijevog dizajna baziran na Nelzonovom B1 ali bez kondenzatora u izlazu, i na kraju relejnoi volume kontrol. Ja sa ovim izlaznim stepenom se igram u raznim konfiguracijama zadnjih sedam godina, i ovo bi trebalo da bude finalno resenje. Kutija je stara ali sam uradio par resenja tako da joj dam potpuno novi look i dizajn. Kao sto cete videti u snimcima, za prednju plocu sam koristio aluminijum i Carbon Fibre. Carbon Fibre je vrlo tanak, odprilike kao furnir, i koji je samolepljiv, tako da sam ga zalepio na staru plocu. Koristim ga samo za look, i jako je tesko i fotografijom docarati lepotu tog materijala, koji je neverovatno trodimenzionalan i sa veoma sjajnim higloss finisom. Pored toga izmasinisao sam ove dve ploce aluminijumske, koje su zaista predivne nakon eloksaze. Za veliku dugmad sam morao da ubacim kuglagere da ih lepo drzi, tako da je taj deo vrlo kompleksan sto se tice same izvedbe. Veoma sam zadovoljan sa konacnim rezultatom, sto se moze videti po kolicini slika koje pokazujem, slozice se Choky. Valja napomenuti da je ovo zaista bio dugorocan i prijateljski projekat. Choky je zasluzan za design a Christian Viller mi je pomogao sa dizajnom stampanih plocica.Zvuk, o tome sam cesto pricao - nista bez transformatora. Zvuk je prirodan da ne moze biti prirodniji, u signalu nigde nema kondenzatora, a aktivna jFet elektronika sluzi samo kao buffer, da pomogne pri kuplovanju putem transformatora. U Chokijevom dizajnu veliku paznju je poklonio PS, sve je sa cap multipliers i zaista i pri najjacem pojacanju absolutno se ne cuje nista. Toliko je tiho da je neverovatno. Ovo radi na svim Voltage out DACs, a takodje na current out DACs ukoliko se koristu I/V stage predhodno. Ja sam dosad koristio sa AKM4396 DACs, a od sada sa gore objavljenim ESS 9012.Eto toliko, nadam se da cete uzivati u slikama procesa sklapanja i izrade.

post-118-0-68179600-1303017163_thumb.jpg

post-118-0-03721400-1303017197_thumb.jpg

post-118-0-76994000-1303017199_thumb.jpg

post-118-0-39415700-1303017202_thumb.jpg

post-118-0-76764100-1303017204_thumb.jpg

post-118-0-65398700-1303017207_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na predhodnim slikama mozete da vidite pleksiglas koji sam obradio tako da stiti i drzi display, kao i glavni volume control board koji je montiran odozgo. Kombinacija masivnog kuglagera, koji je 2 inca u precniku, debelog aluminijuma - 0.5 inca i carbon fibre, po meni lezi sasvim sjajno i voli da se slika.

post-118-0-90121500-1303017467_thumb.jpg

post-118-0-91348500-1303017470_thumb.jpg

post-118-0-79758500-1303017473_thumb.jpg

post-118-0-23905100-1303017476_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Strasno...Covece, kakve sprave radis...Posle OVIH sprava, ne znam se sta jos moze da te zainteresuje. Pitam se kako bi prosao jos uvek "nas" BFA : TVOJ amp i preamp, posto ovde na njegov izazov mu zasad niko nije stao na crtu...Mislim da znam ko bi poneo smajlija koji place.Postovanje svima, ali dole kapa za genijalca...Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...