Jump to content

Babelfishing by Mighty AR2


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 72
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Hvala svima na pohvalama. Nazalost carbon Fibre zahteva mnogo ozbiljniji rad na fotografiji da bi se ispravno prikazao. Za sad nemam vremena za to, mozda drugom prilikom. Imam jos dosta posla da sklopim ceo sistem. Inace, divota je igrati se sa drugacijim materijalima koji normalnu svaki nosi svoj set izazova. Pleksiglas je takodje divan za rad i daje puno slobode. Uz to lepak moze da se koristi, sto olaksava i ubrzava ceo posao. Mislim da cu za neki od sledecih projekata da pokusam nesto sa debelim komadom pleksija, sto mislimm da moze da bude jako zanimljivo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vlado, lepo si ga opravio. :ok:Naročito mi se dopada aplikacija karbona. Nadam se da si vodio računa o tome da nije naročito zdravo frezovati karbon, osim ako je odprašivanje kvalitetno.Nekada davno dok sam se više bavio aviomodelima ( i malo takmičio ) sami smo radili delove od karbona i nikad bez maskice preko ustai nosa.Mislim da ti pripada Ginisov rekord za najveći kotrljajući ležaj na dugmetu pota. Čestitam.Elektroniku nisam merodavan da cenim ali da je impozantno, jeste.Još jednom čestitam, ozbiljan i respektabilan rad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Strasno...Covece, kakve sprave radis...Posle OVIH sprava, ne znam se sta jos moze da te zainteresuje. Pitam se kako bi prosao jos uvek "nas" BFA : TVOJ amp i preamp, posto ovde na njegov izazov mu zasad niko nije stao na crtu...Mislim da znam ko bi poneo smajlija koji place.Postovanje svima, ali dole kapa za genijalca...Pozdrav

Blagodarim, blagodarim... Ja vec duze vreme radim na ovome, samo sada u istom momentu sve zavrsavam. Zeleo sam da napravim nesto sto ce da traje duze vreme, jer sam predhodni sistem rabio citavih 7 godina, pa predpostavljam da ce i ovaj da potraje. Ima jos dosta toga da se uradi, ali to je dobro, taj proces u stvari i najvise volim. Radeci na ovom sistemu sam puno naucio, u prvom mestu da dizajniram projekat kroz 3D app sto u mnogome olaksava zivot. Prvo lakse je videti kako sve fittuje u kutiji, a nakon toga mnogo je lakse u masinskom delu izrade raditi po tacnim nacrtima i dimenzijama.Sto se tice samog koncepta elektronike, smesno je reci, kada se vidi sve, ali sto manje u putu signala to bolje. U sustini ovo je vrlo jednostavan sistem, samo sto je obiman jer je sve balansirano i multiplicirano za sest kanala. Kad bih radio SE verziju za 2 kanala, to bi bilo veoma malo i lako da se spakuje, te u sustini i ovaj sistem treb atako gledati. Nazalost aktivni sistemi su kompleksni zbog multiplikacije, ali su rezultati odlicni.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vlado, lepo si ga opravio. :ok:Naročito mi se dopada aplikacija karbona. Nadam se da si vodio računa o tome da nije naročito zdravo frezovati karbon, osim ako je odprašivanje kvalitetno.Nekada davno dok sam se više bavio aviomodelima ( i malo takmičio ) sami smo radili delove od karbona i nikad bez maskice preko ustai nosa.Mislim da ti pripada Ginisov rekord za najveći kotrljajući ležaj na dugmetu pota. Čestitam.Elektroniku nisam merodavan da cenim ali da je impozantno, jeste.Još jednom čestitam, ozbiljan i respektabilan rad.

Maestro, havala na savetima i pohvalama. Jesam pazio sam se, i srecom da nisam imao bas mnogo posla oko njega. Kako rekoh Carbon je veoma tanak i samo je nalepljen preko aluminijuma, tako da sam ih frezovao zajedno. Cvrstina Carbona i u tom tankom listu je prosto neverovatna i ko nikada nije to video ostaje zapanjen. Avio modeli - ???? Jel to sa Desimirom Kacavendom u Narodnoj Tehnici u Cara Dusana?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Maestro, havala na savetima i pohvalama. Jesam pazio sam se, i srecom da nisam imao bas mnogo posla oko njega. Kako rekoh Carbon je veoma tanak i samo je nalepljen preko aluminijuma, tako da sam ih frezovao zajedno. Cvrstina Carbona i u tom tankom listu je prosto neverovatna i ko nikada nije to video ostaje zapanjen. Avio modeli - ???? Jel to sa Desimirom Kacavendom u Narodnoj Tehnici u Cara Dusana?

Da sa Desom Kačavendom, od njega se moglo naučiti mnogo lepih umeća. Imao sam čast da za njega uradim nekoliko sitnica. Dan danas se sećam njegove bradice i umetničkog lika.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da sa Desom Kačavendom, od njega se moglo naučiti mnogo lepih umeća. Imao sam čast da za njega uradim nekoliko sitnica. Dan danas se sećam njegove bradice i umetničkog lika.

Da li znas nesto vise o njemu, da li je ziv, sta readi i kako je? Ja sam radio u Tehnici, pre mnogo mnogo godina, to mi je bio drugi posao. Vodio sam foto klub i radio klub i radio sa Desom koji je vodio modelare. Pitam da li je ziv, jer je pio neverovatnu kolicinu kafe i pusio puno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li znas nesto vise o njemu, da li je ziv, sta readi i kako je? Ja sam radio u Tehnici, pre mnogo mnogo godina, to mi je bio drugi posao. Vodio sam foto klub i radio klub i radio sa Desom koji je vodio modelare. Pitam da li je ziv, jer je pio neverovatnu kolicinu kafe i pusio puno.

Desa se upokojio pre par godina.Puno je radio sa raketnim modelarima, tako da danas Srbija ima i nekoliko šampionskih titula u raznim kategorijama.Imamo i svetskog prvaka Živana Josipovića, moj dobar drugar koga znam od detinjstva.http://tangosixblog.com/2010/07/17/zivan-josipovic-najbolji-srpski-raketni-modelar/To je nasleđe od pravih tehničara, koji su znali i voleli da stvaraju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Desa se upokojio pre par godina.Puno je radio sa raketnim modelarima, tako da danas Srbija ima i nekoliko šampionskih titula u raznim kategorijama.Imamo i svetskog prvaka Živana Josipovića, moj dobar drugar koga znam od detinjstva.http://tangosixblog....aketni-modelar/To je nasleđe od pravih tehničara, koji su znali i voleli da stvaraju.

E bas ti hvala za informaciju kao i za link. Desi, neka mu je laka zemlja. Secam se odlicno kada nam je dodeljeno da organizujemo svetsko prvenstvo. Tada je desa sa klincima pravio Saturn V, i za to su probali da izlivaju plasticne delove pa im nije islo, dok nisu nesto bili malo usavrsili. Bese to jako lepo vreme. Rane osamdesete. Vidim u tekstu o tvom drugaru da jok uvek postoje institucije kao sto su klubovi. To je jako dobro da drzava i dalje stimulise tehnicko obrazovanje. Predpostavljam da su pare klimave za to, kao sto je i uvek bilo, ali bolje ista nego nista. Sada, gledano u nazad od drzavnih institucija u Zemunu bili su jedrilicari, motonauticari, kajak klub, Galeb veslacki klub, radio, foto i raketomodelari. To je prilicno impresivno i veoma dobro. ne znam koliko je od toga ostalo u zivotu, siguran sam da je dosta preslo u komercijalizaciju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a jok"drzava" ne stimulise nista , cak su i statusi i sve zivo na jako klimavim - neustanovljenim zakonski , nogamaako neko otme nesto para - koje kao i budu predvidjene budzetima - to je pre izuzetak nego pravilomoj RK je trenutno u tuzbi sa lokalnom jeboupravom ; srusili nam i natenski stub i odneli da negde naprave neka svetla

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a jok"drzava" ne stimulise nista , cak su i statusi i sve zivo na jako klimavim - neustanovljenim zakonski , nogamaako neko otme nesto para - koje kao i budu predvidjene budzetima - to je pre izuzetak nego pravilomoj RK je trenutno u tuzbi sa lokalnom jeboupravom ; srusili nam i natenski stub i odneli da negde naprave neka svetla

Uvek moze i bolje a moze i gore. Evo skoro sam procitao studiju a analiazu OECD-a. US je prva po broju stanovnista u zatvorima - 760 zatvorenih na svakih 100,000 stanovnika a deveta od dna dna po drustvenim izdvajanjima kao sto je zdravstvo, skolstvo, kultura... Sledeci po broju zatvorenih je Juzna Afrika sa nekih 230 na 100,000 a prosek za razvijene zemlje je oko 140 na 100,000 stanovnika. Prva po drustvenim izdvajanjima je Francuska, a nakon nje Svedska pa Austrija. Pametan covek bi lako mogao da vidi srodnost brojeva i ka cemu vodi smanjivanje u drustvenim izdvajanjima. Pored side effecta od zaglupljivanja populacije, razvijanja bolesne debljine kod dece, srcanih oboljenja i raka, cena raste u dilovanju sa povecanim kriminalom i potrebom za povecanim brojem zatvora. Normalno, to je ovde jako "lepo" reseno, pa su poceli da prave privatne zatvore. To "divno" radi, evo bas je skoro sudija zavrsio u zatvoru koji je bezrazlozno osudjivao decu na jako dugacke i nezasluzene kazne, izazvane najobicnijim nestaslucima. Normalno bio je placen od strane privatnog zatvora za svako poslato dete. U svojoj odbrani, rekao je da on ne vidi da je ista zgresio, smatrao je da je to legalno jer se i u drugim biznisima placa finder's fee. Elem, u tekstu su celu analizu lepo sumirali sa: US - big on prisons, low on pensions. Strasno je to da se ta idiotska filozofija ustaljuje kod nas i jako je tuzno da umesto da se nastavi sa tradicijom onog sto je bilo dobro, to se prekida. Narocito mi ide na zivce potreba da se prvo promene imena ulica sa novom vlascu, ali ajd, bolje da se ja drzim pravljenja kutija u terapeutske svrhe...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što je najgore od svega ovde nema dovoljno zatvora, a ima mnogo onih koji bi trebali u istima da budu i to da im se ne izmišlja ništa.Razlika između US i Srbije (koliko vidim po tvojoj priči) je u tome što u US takav čovek, kakav je taj sudija, može nekada da dospe na optuženičku klupu dok je to ovde potpuno nemoguće. Dok se ne promeni sudstvo, neće se promeniti ni stanje u državi. Kako će se sudstvo promeniti na kukovo leto, tako će i Srbija izaći iz krize u kojoj je od Turaka na ovamo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakvog su kvaliteta Plitron trafoi?

Vode se kao jedni od najboljih. sad nesto blize ne mogu da kazem osim da su tihi, bez bruma i da rade ono sto kazu da rade. Imaju dosta veliki gamut proizvoda a glavni dizajner je jedan holandjanin koji je izdao knjigu o audio toroidalnim transformatorima i cevnim pojacalima. Poseto njihov web site da saznas vise, ukoliko te to zanima. Ja sam svojedobno imao ideju da menjam izlazne trafoe u Ampeg SVT 300W koji koriste 6 cevi 6550s.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...