Jump to content

Sta ste udomili od drajvera i zvucnika u skorije vreme.....


Mikorist

Preporučeni Komentari

Cimati nekog u USA i neka šalje.Meni su Ameri sa Audiokarme hteli bez problema da šalju. Iscimao dvojicu trojicu svojevremeno potpuno nepoznatih mi ljudi. Nije problem ni za kintu. Dvojica su bili su u fazonu da mi šalju pa kad vidim da je poslato, da im uplatim novce preko paypala. Ljudi hoće da izađu u susret samo ako se pita :)

 

No ovo sam postovao više zbog drugih no zbog tebe ili sebe. Ti si se već obezbedio :) , nego da zna neko ko bi možda pravio neki ozbiljan bukšelf koji ima basa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

U ovoj KEF-ovoj varijanti od 1200 evra nije isti Uni-Q drajver o kome ti govoriš (Q100),

već ovaj.... http://reconingspeakers.com/products-page/kef-brands/kef-rf300-sp1632-dual-concentric-speaker/

 

Inače ta KEF R serija zv. kutija svira zaista sjajno, čak i onaj najmanji model R100

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam mislio da se treba kopirati KEF već ideja/koncept. Čak su i ti koji baš idu u R seriju skuplji za samo 25-30 evra po komadu. No, to što je 30 evra skuplji nikako ga ne čini obavezno bolje zvučećim niti kvalitetnijim.Ovaj mali drajver iz Q serije je premerio jedan od jako velikih autoriteta u svetu projektovanja zvučnika i njegova merenja mi se sviđaju. Ne kažem da taj zvučničić iz R serije nije možda i bolji, ali ne bih voleo da dam 250 evra za par tih iz R serije pa da, mereći ga, saznam da ipak nije bolji od ovog drajvera iz Q serije.Nisam slušao R300 ali mi koncept (dualkoncentrik sa 0 pomeraja po X, Y, Z osama, a tu je sva muzika - potpomognut negde od 500Hz basem) deluje više nego dobar. Čak bih ja rez između srednjetonca i basa spustio niže.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam mislio da se treba kopirati KEF već ideja/koncept. Čak su i ti koji baš idu u R seriju skuplji za samo 25-30 evra po komadu. No, to što je 30 evra skuplji nikako ga ne čini obavezno bolje zvučećim niti kvalitetnijim.Ovaj mali drajver iz Q serije je premerio jedan od jako velikih autoriteta u svetu projektovanja zvučnika i njegova merenja mi se sviđaju. Ne kažem da taj zvučničić iz R serije nije možda i bolji, ali ne bih voleo da dam 250 evra za par tih iz R serije pa da, mereći ga, saznam da ipak nije bolji od ovog drajvera iz Q serije.Nisam slušao R300 ali mi koncept (dualkoncentrik sa 0 pomeraja po X, Y, Z osama, a tu je sva muzika - potpomognut negde od 500Hz basem) deluje više nego dobar. Čak bih ja rez između srednjetonca i basa spustio niže.

 

Pravi pandan tom Uni-Q drajveru (Q100) čak i nije taj iz modela R300 (koji je nešto manji -5 inča, i ima drukčije vešanje),

već onaj koji se nalazi u model R100, koji je takođe 5,25 inča sa istim vešanjem, ali čvršćom membranom i verovatno

kvalitetnijim pogonskim sklopom, a po specifikacijama ima bolju ekstenziju u visokotonskom spektru.

 

Ako su merenja za taj Q100 tako dobra, onda po mom mišljenju za ovaj R100 mogu biti samo još bolja. Slušao sam

oba modela zvučnih kutija i Q100 svira veoma dobro, ali je razlika u korist modela R100 nesumnjiva. Slažem se da nije to

samo zbog boljeg drajvera, drugačiji je kabinet, skretnica, dampiranje, BR-port... itd. Naravno, R300 sviraju još bolje, sa više

autoriteta i voluminoznijom prezentacijom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razlika može vrlo lako biti baš u tome što je R100 pravljen da bude skuplji pa je više truda uloženo u njega. Ne samo materijala nego truda.Kada se pravi par kutija koji treba u maloprodaji da košta 350-400 evra, količina inženjeringa uložena u njega je smešna. To što se 1 na 1 R100 čuje bolje od Q100 ne govori ništa o kvalitetu drajvera... ili da preformulišem...... to što se R100 čuje bolje od Q100 najmanje govori o kvalitetu samih drajvera.O kvalitetima istih bi se moglo raspredati naširoko i porediti tek kada bi imali merenja i za R100.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada se budu pojavila i ta merenja, biće komentar u stilu „gde njega ne uzeh“ :oke:

Ili će biti "gde uzeh ove kante kad su oni iz Q100 bolji" :)

 

 

Ti su za broj manji od ovih o kojima govorimo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...