Jump to content

Sta ste udomili od drajvera i zvucnika u skorije vreme.....


Mikorist

Preporučeni Komentari

dva su kod drugara svinje ce klepamo Boenicke SLS klonj :D a ostalo je moooooooooooooooooje! tj te 4" sam osmeko da uparim sa isobaric compound Kenjdzijima! to su oni kineski drajveri sto su Kinezi greskom napravili super midbasse

http://www.diy-hifi-...5&postcount=457

http://www.hifi-foru...back=&sort=&z=1

a sa 3" cu sklepam monitore multipraktik sa Wavecore midbassima ;) eto ih ispod B&W midbassa

Postavljena slika

Postavljena slika

iako imam i neke kao high-end OEM 17ke sa sendvich membranama sto idu duboko u maloj kutiji, videcemo moram nabavim jos tangbanga :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 4 nedelje kasnije...

Postavljena slika

 

Usher 8" nabavljeni još pre godinu dana, bilo je u ovoj temi. Strpljivo čekaju.

Peerless HDS 6.5" i Vifa XT25 kupljeni novi ovih dana.

Waveguide 6.5" nabavljen preko foruma, odsečeno sve ono nepotrebno pozadi :)

 

Videćemo šta će i kako tačno da se pravi :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slika

 

Usher 8" nabavljeni još pre godinu dana, bilo je u ovoj temi. Strpljivo čekaju.

Peerless HDS 6.5" i Vifa XT25 kupljeni novi ovih dana.

Waveguide 6.5" nabavljen preko foruma, odsečeno sve ono nepotrebno pozadi :)

 

Videćemo šta će i kako tačno da se pravi :)

Tako treba...sta je uticalo da perles bude u kombinaciji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako treba...sta je uticalo da perles bude u kombinaciji

 

Uticali su cena i dobavljivost. Hteo sam da uzmem 6.5" drajver za mid, jer odgovara horni po veličini. Razmatrao sam i pomalo 5" drajvere gde je bio bolji izbor. Od 6.5" u obzir su po performansama dolazili SS 18W8531G (skup), Usher 8945P (delimično skup, ali lako dobavljiv, pomalo ružan), SB 17NRX35 (teško dobavljim, problem sa plaćanjem, čekanje itd), Vifa NE180W platinum (naručivanje, cena transporta, čekanje, carina), i ovaj Peerless HDS, koga nikad nisam nešto ozbiljno računao jer retko gde ima da se kupi. Onda se pojavio Dayensov oglas sa povoljnom cenom peerless-a, i koliko toliko podnošljivom cenom vifa xt25 visokotonaca, pa sam se odlučio da uzmem to sve i rešim pitanje drajvera. Vifa visokotonac sam bio planirao da sigurno uzmem, jer se ring radiatori bolje ponašaju u waveguideu od dome visokotonaca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Super su ti drajveri samo ja i dalje stojim da bi odlična varijanta bila uzeti KEF-ovu koaksijalnu 5" jedinicu koja se pakuje u Q100. Silan mali dualkoncentrik. Zaph je odradio merenja i moram reći da mi se svidža pogotovo što bi možda stvarno moglo sa po 6dB/o za mid i high. Treba malo  meriti ali je veći deo posla odrađen. Stavio bih to za srednji i visoki, a dole dodao jedan dobar bas. Čak je i KEF uradio slično ali za 1200 evra i sa 6,5" basom. Staviti 8" bas i taj koaksijalac gore bio bi pun pogodak. Koaksijalci su oko 200 evra za par. Bargain.

 

http://reconingspeakers.com/products-page/kef-brands/kef-6-q100-midrangehf-dual-concentric-driver/Dovući se može ako se hoće :)

 

Evo i KEF-ove varijante od 1200 evra http://www.player.rs/product.php?ID=4442

 

Za upola manje novaca da se napravi bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slažem se u potpunosti :D Samo što je poštarina sa tog sajta preko 100 dolara valjda. Možda bi čak još i bolje bilo ići na 6.5" varijantu iz Q300. Verovatno se dobije bolja direktivnost zbog većeg waveguidea, i možda malko manje distorzije u midbassu.

 

Šta je fora, letos kada je zaph testirao taj DC, prvo je okačio da je istestirao taj drajver, da je dobar, i da će okačiti rezultate. Baš u to vreme je bila odlična rasprodaja većine asortimana Kefa u 4audiu, takva da se isplatilo uzeti Q100 po ceni koja može da se poredi sa realnom cenom samo golih drajvera. Imao sam valjda tačno dovoljno para. Međutim, Zaph nikako da okači te rezultate. Na kraju je okačio posle tipa 2-3 nedelje, ja okrenuh 4audio, a ono taman prodato u međuvremenu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...