Jump to content

Sta ste udomili od drajvera i zvucnika u skorije vreme.....


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • 1 month later...

Iscitao to, nesto mi se ne uparuje sa deltalite 10"Onda bi mi trebao neki 18" sub u aktivi ili tako nešto, što je ok ali sam mislio da prođem samo sa 2 kutijePokušavao sam da nađem odgovarajući 12" koji bi mogao u transmisiji da radi od 40 Hz a gore do nekih 1200-1400, ali za sada bez uspehaZašto 12", jer je ovaj WG širok 26 cm, što odgovara realnoj širini 12" drajvera. Možda je razmišljanje glupo ali jbgDoduše još ne znam koliko mi uopšte DB treba, sad će prvo ovih dana merenja golog wg, pa isprobavanje onoga da turim sunđer, ako nađem odgovarajući

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imaš ovde merenja B&C DE250-8 sa XT1086 on i offaxis odziva kao i impedansu. Merenja su u inkrementima od 7,5 stepeni.

https://sites.google...8-sound-xt-1086

Ja bih išao na 10" zvučnik ali ne Deltalite 10". Link sam ti stavio da odmah vidiš jednu od varijanti skretnica za reznu koja je manje više u tom regionu gde ti želiš. Može se jako lepih midbasova naći za to. Odmah mi na um pada Sonido :)

Inače, nemoj da gledaš širinu vejvgajda sa širinom midbasa. Gledaj disperziju jednog i drugog i na kojoj frekvenciji se poklapaju. I na kraju, sad ćeš moći sam da proceniš koje su i kakve prednosti kompresionog drajvera u vejvgajdu nad klasičnim kalotnim visokotoncem ili obratno. Stvar preferencije ali kad ti se svidi jedno od ta dva, teško ćeš moći da živiš sa onim drugim. Nema tog kalotnog visokotonca (ili ga bar ja još nisam čuo) koji može da odsvira žičane instrumente na taj način kao što to radi kvalitetan kompresioni drajver u horni ili vejvgajdu koji mu odgovara. Sad, ja non stop pominjem žičane instrumente, ne zato što samo to dobro sviraju nego zato što većinu muzike koju volim da slušam predvodi gitara, čelo itd. Volem i klavir (koji nije žičani ali moram ga pomenuti da se ne naljuti :) ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imaš ovde merenja B&C DE250-8 sa XT1086 on i offaxis odziva kao i impedansu. Merenja su u inkrementima od 7,5 stepeni.https://sites.google...8-sound-xt-1086Ja bih išao na 10" zvučnik ali ne Deltalite 10". Link sam ti stavio da odmah vidiš jednu od varijanti skretnica za reznu koja je manje više u tom regionu gde ti želiš. Može se jako lepih midbasova naći za to. Odmah mi na um pada Sonido :)Inače, nemoj da gledaš širinu vejvgajda sa širinom midbasa. Gledaj disperziju jednog i drugog i na kojoj frekvenciji se poklapaju. I na kraju, sad ćeš moći sam da proceniš koje su i kakve prednosti kompresionog drajvera u vejvgajdu nad klasičnim kalotnim visokotoncem ili obratno. Stvar preferencije ali kad ti se svidi jedno od ta dva, teško ćeš moći da živiš sa onim drugim. Nema tog kalotnog visokotonca (ili ga bar ja još nisam čuo) koji može da odsvira žičane instrumente na taj način kao što to radi kvalitetan kompresioni drajver u horni ili vejvgajdu koji mu odgovara. Sad, ja non stop pominjem žičane instrumente, ne zato što samo to dobro sviraju nego zato što većinu muzike koju volim da slušam predvodi gitara, čelo itd. Volem i klavir (koji nije žičani ali moram ga pomenuti da se ne naljuti :) ).

Video sam bio već taj grafik, ali voleo bih i sam da premerim, mada su grafici i na tom i na onom forumu u principu slični, znam šta mogu da očekujem.Potpuno si u pravu za širinu i disperziju, jedino što za bass jedinice obično proizvođači ne daju offaxis merenja. Najbolje je da merim sam i onda da stavim frekvenciju skretnice na najpogodnije mesto.Inače čini mi se da bi se B&C 12PLB76 odlično uklopio, to mi je za sada favorit. Jedino što bi TL morao da ide do nekih 50 Hz, ne niže. Mislim da je i to ok, mada sam prvobitno hteo 40 Hz. Takođe ne znam da li je taj drajver dovoljno kvalitetan, jer je jedan od jeftinijih iz njihove ponude. Međutim mislim da ne bi trebalo da bude problema, merenja su tu i dobra su, parametri odgovaraju, mislim da je i distorzija dovoljno niska jer je ona ok kod većine PA drajvera (a i Zaph je merio jedan njihov 6.5" i jedan 8", oba jeftina, i rezultati su bili odlični). U svakom slučaju imam još dosta vremena da razmislim jer nedostaje para da se odmah kupe :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slika

Postavljena slika

Reticu...whatever foam, kod nas poznatiji kao sunđer za filter za akvarijume. Akvarijum-centar, Ugrinovačka 116b, Munze. Ovo je tabla veličine 50x50x5 cm, dovoljna je za dve horne (zavisi kolike :P). Na dotičnoj lokaciji košta 1300 din i ODLIČNOG je kvaliteta. Bio sam u pet centru ali tamo imaju za 1500 din neku plavu vrlo lošeg kvaliteta (gomila ostataka plastike, opni između ove mreže).

Probaću ovih dana merenja horni sa i bez sunđera, pa ću da postujem rezultate.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potrebno je da bude određene gustine (PPI - pores per inch). Kolika je gustina te ?Ako si potrefio gustinu, biće oko 2-3dB tiše sa sunđerom ali bi trebalo da imaš višestruko umanjen HOM.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odoka, poredeći sa slikama na netu, čini mi se da je 20 ppi. Ali nemam nikakvog načina da utvrdim, to je samo nagađanje, nigde ne piše. Imaju i plavu, gušću, a i jeftinija je. Nema veze, mislim da će ovo biti dobro. Kad je stavim preko uva, jbm li ga, čujem skoro isto :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...