Jump to content
Mikorist

Ma užas !

Recommended Posts

Ovo, skoro, k'o kod Sava Velikinca...Uvek sam k'o na odvikavanju, posle posete njegovoj kući...

Jedna od ovih soba bi lako mogla da postane epicentrom nekog razornog... :connie_nutzo:

Imam veliko poštovanje prema tim ljudima! Čak i nakon katastrofe se ponašaju kao ljudi - nema pljački, bezakonja, sebičnosti, nediscipline i svega što se inaće događa kad ljudi budu dotjerani do psihičkog ili fizičkog ruba. U tim se okolnostima skidaju maske i ljudi postanu kakvi bi bili bez kočnica koje im nameće "civilizacija". Kapa dolje za sve te heroje koji i dalje misle na svoju dobrobit kroz dobrobit zajednice!E sad kad sam se unaprijed izvinuo mogu posegnuti za crnim humorom... :blush: A da nije sve ono u Japanu posljedica testiranja bas drivera u nekoj od tih soba? :)

Ma kako impresivno ovo sve izgleda, lično mislim da je ovo već bolest. Ili način da se stvori sopstveni muzej.

I ja obožavam vintage elektroniku, kupujem je i osvežavam i ponekada malo baš pa ludujem, ali još uvek sve to radim ne zato što je to možda sada "in", nego zato što volim taj zvuk. Samim time, relativno sam ograničen po polju interesovanja, zanima me samo jedna serija samo jedne firme, u trajanju od 2 godine, jer je to bio njihov vrh. Tada su bili najbolji, pa iako skuplji u ono doba od proseka, ipak još uvek u dometu nas običnih smrtnika i onda, i sada.

I dalje smatram da ovo bolje radi nego bar 90% novoga, naravno, kada se osveži, naštimuje i dovede u fabričko stanje.

Postavljena slika

Ma kako impresivno ovo sve izgleda, lično mislim da je ovo već bolest. Ili način da se stvori sopstveni muzej.

I ja obožavam vintage elektroniku, kupujem je i osvežavam i ponekada malo baš pa ludujem, ali još uvek sve to radim ne zato što je to možda sada "in", nego zato što volim taj zvuk. Samim time, relativno sam ograničen po polju interesovanja, zanima me samo jedna serija samo jedne firme, u trajanju od 2 godine, jer je to bio njihov vrh. Tada su bili najbolji, pa iako skuplji u ono doba od proseka, ipak još uvek u dometu nas običnih smrtnika i onda, i sada.

I dalje smatram da ovo bolje radi nego bar 90% novoga, naravno, kada se osveži, naštimuje i dovede u fabričko stanje.

Postavljena slika

Hej! Dugo te nije bilo po srpskim forumima. Lepo je videti te opet :bravo:

Postavljena slika

dobro je nisam sam :sarcastic_hand:

Ne da je bolje od 90% novog nego i malo više

Uz dobro sređivanje ima da služi još toliko

Inače Marantz iz tih godina i sansui iz 78-79 poznata AU serija su i dan danas neprevaziđeni

Za Sansui su rađene izlazne trandže samo za njih i nema zamjena ili je bar ja kad sam imao au137 i 417 nisam mogao naći.

Mada je to bilo davno

Svaka čast na marantz-u :hi::ok:

Da te dobro služi :cheers:

Hej! Dugo te nije bilo po srpskim forumima. Lepo je videti te opet :bravo:

Hvala najlepše, istina je, dugo sam se petljao sa svime i svačime. Takav je put razvoja novoga, a ja sam razvijao kompletno novu generaciju mrežnih filtera, pa mi to nije bilo dosta, nego sam usput razvijao i neku elektroniku, pojačavač za slušalice u bipolarnoj, FET/MOSFET i cevnoj tehnologiji. Nema veze, ne žalim se, bilo je ludo i nezaboravno, i srećom sa sjajnim rezultatima, ili bar mi tako mislimo.Šta da kažem, na pojačavač za slušalice zakaćismo neke kutije sa efikasnosti od 82 dB/2.83V/1m, i on uredno ispuni sobu zvukom.

Čekaj bre reVoxe, nakašljiki se malko. Pogledaj malo ovo:

Postavljena slika

A šta su ovo, BDejci iz Niš? :Viannen_loungelizard:

Šalu na stranu, moje je iskustvo da su svi ovakvi "specijalni" tranzistori u stvari okrečeni standardni, samo tako bolje izgledaju.

Glavni sex nije u posebnoj vrsti, nego u posebnom uparivanju, koliko znam, fabrike su to radile za velike porudžbine i dostizale su i 1% razlike, što je sjajno.