Jump to content

Preporučeni Komentari

Ne, nisam pogrešio, tačan navod na samoj kutiji je 82 dB, neka Monaqcor kutije od pre recimo 15-ak godina, tako nekako. Inače sasvim solidna, ali zdravo neefikasna.Oko cevi, odnosno cevne verzije - o toj verziji nisam ni reč rekao, govorio sam samo za bipolarnu i FET/MOSFET verziju. O cevnoj ne govorim jer je još u ispitivanju, nije sasvim zaključena.Za ostalo - bujrum, široko nam polje, neka svako radi kako misli da treba, ja nikada nisam ni razmišljao o tome da li je moj pristup najbolji, a kada već to spomenusmo, mislim da je najbolji onaj pristup koji čoveku najviše godi - ma šta iko drugi mislio o tome.

I dalje sam sumničav da to pred-pojačalo može da ispuni sobu zvukom u kombinaciji sa kutijama osetljivosti 82db, ali u redu, vidim da nije greška rilikom pisanja posta, a pošto ste doživeli, mogu i da prihvatim da je to moguće.Tako je uvek - svako uvek i radi ono što misli da mu odgovara. :matrix002:Niko ne ide protiv sebe.Hvala na odgovorima i pozdrav.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

I dalje sam sumničav da to pred-pojačalo može da ispuni sobu zvukom u kombinaciji sa kutijama osetljivosti 82db, ali u redu, vidim da nije greška rilikom pisanja posta, a pošto ste doživeli, mogu i da prihvatim da je to moguće.Tako je uvek - svako uvek i radi ono što misli da mu odgovara. :matrix002:Niko ne ide protiv sebe.Hvala na odgovorima i pozdrav.

Primetio si, nadam se, da sam rekao "ispunio sobu zvukom". Sasvim je jasno da za "ono pravo" nedostajalo i napona, i struje, i hladnjaka. On to jeste postigao, ali se jasno čulo da se bori sa tranzijentima, iako nigde ni traga od klipinga.Poenta je da je to mogao, ali to nikada ne bih ikome preporučio da radi, čak ni sa kutijama sa nominalnom impedansom od 16 Oma. Ako je to mogao, onda mislim da je sasvim jasno da sa bilo čime što su dinamičke slušalice neće biti ikakvih problema. TO je poenta.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

*sp300BUostalom, umesto da gudimo ovde, hoćeš li demonstraciju? Samo treba da napraviš bilo kakve kablove sa RCA Cinch sa jedne strane i bilo čime što tvoje kutije prihvataju.I normalno da skuvaš kafu. :to_become_senile:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Primetio si, nadam se, da sam rekao "ispunio sobu zvukom". Sasvim je jasno da za "ono pravo" nedostajalo i napona, i struje, i hladnjaka. On to jeste postigao, ali se jasno čulo da se bori sa tranzijentima, iako nigde ni traga od klipinga.Poenta je da je to mogao, ali to nikada ne bih ikome preporučio da radi, čak ni sa kutijama sa nominalnom impedansom od 16 Oma. Ako je to mogao, onda mislim da je sasvim jasno da sa bilo čime što su dinamičke slušalice neće biti ikakvih problema. TO je poenta.

Nisam imao nameru da budem neprijatan. Upalo mi u oko dve stvari u prvom postu i na to sam dao komentar. Naravno da neće biti problema sa slušalicama.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

*sp300BUostalom, umesto da gudimo ovde, hoćeš li demonstraciju? Samo treba da napraviš bilo kakve kablove sa RCA Cinch sa jedne strane i bilo čime što tvoje kutije prihvataju.I normalno da skuvaš kafu. :to_become_senile:

Ne bih smeo da pustim to kod mene na 90db osetljivosti :crazyrocker:Ima dana...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ne kaze se prao nego Oprao! :Viannen_loungelizard:

ali sa veliko O - rojalsko pranje :buehehe:inache "prao" na francuskom znachi "brza jedrilica" :tongue10:http://translate.google.com/#fr|sr|prao

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ne bih smeo da pustim to kod mene na 90db osetljivosti :crazyrocker:Ima dana...

ja zakacio Cabasse direktno na MAYA zvucnu kartu gde je izlaz za slusalice :Viannen_loungelizard: ali ubija kako se cuje na 94db :connie_nutzo: ovo moze da svira i na T-Amp-u :sarcastic_hand:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Nije mi jasno, zašto se svaka tema u poslednje vreme, u koju Mika gurne šapu pretvori u priču o Clobasama... :connie_nutzo:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

eto uclanio nam se smorhttp://www.diyaudio.rs/user/830-smor/ :lol: a na hifi deda Pantelijahttp://www.hi-files.com/forum/index.php?/user/16969-pantelija-topalovic/ :buehehe:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...