Jump to content

SemiSouth power Jfets .......... FW J2


Zen Mod

Preporučeni Komentari

neki novi vetrovi .... zahvaljujuci naporima industrije poluprovodnika da se proizvedu elementi koji omogucuju power conversion sa manjim gubicimahttp://www.semisouth.com/products/powersemi.htmlelem - poznato je posetiocima big DiyA da je Papa napravio svoj First Watt J2 amp koristeci u izlazu prvo .....R125 a onda ......R100 jfete

DS_SJEP120R125_rev1.8.0.pdf

DS_SJEP120R100_rev1 2.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 1.1k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

a tu su i ovi malo manji :friends: jfeti ....... kuciste isto , ali recimo da su bitni parametri ipak "duplo slabiji "sta cenjene vorumdzije misle - za sta bi bio "Bogom dan " ?sem izrade minimiziranih verzija "velikih" ampova ?headphone amp , driverski stepen , killer preamp :buehehe: ........

DS_SJEP170R550_rev1.3.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zene, iz datasheet-a taj 120R100 ne lici na nista: prenosna karakteristika ispod 5A je ocaj, parazitne kapacitivnosti se smiruju tek na Vds od 300V i vise...Da sam na tvom mestu ja bih snimio karakteristike u oblastima napona i struja koje nas interesuju, a bez toga slaba fajda, samo visokonaponski prekidac...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo bi bilo bar da radi u depletion modu (sa negativnim Vgs) kad ga vec prodaju kao JFET - ovako, kao enhanced device (gate pozitivan u odnosu na source) ne nudi nista privlacno u odnosu na HEXFET, osim visokog Vds (1200V) ako to nekom treba...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

snimicu mu k-ke u rangu struja koje nas interesuju - recimo do 3Ai za R100 i za R550koji graf bi tebi bio interesantan apscisa , ordinata - sta gde ?edit :jebo datasheet :buehehe:Vlada (AR2) mi rece da - kad je bio kad Pass-a , J2 je bio vrh od svih slusanih ampova : F3 , F5 , M2 , J2 ;slusano na OB ( F5 je uvek gurao bass preko B2 ) a gore su bili Lowther ili Feastrexdakle - F5 u svim slucajevima dole , a onda su gore probani svi ampovi redom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za 120R100 valjalo bi videti familiju prenosnih karakteristika:- x osa = Vgs (od 0 do 2V)- y osa = Id (od 0 do 5A)- parametar = Vds (za tri krive: 10V, 25V i 50V)kao i izlaznih:- x osa = Vds (od 0 do 50V)- y osa = Id (od 0 do 5A)- parametar = Vgs (za krive: 0V, 0.5V, 1V, 1.25V, 1.5V, 1.75V, 2V)Jebiga, jeste zamajavanje, al' transkonduktansa je velika (oko 20S) i pri tom nelinearna. Lako je onom matorom da se zeza kad ima curve-tracer...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ne bih, nije ovo nista narocito, ima on boljih stvari kojima se igra...A zasto se njima dopao taj J2 (to bese SE amp, ili...?) znao bih da sam bio tamo i zavirio malo u kutiju :buehehe:Fakat je da je bio nestandardan setup u pitanju (OB, biamping...) i secam se da je bio i neki dosta dugacak tekst o tome al' se ne secam dal' bese J2 ili M2 al' na kraju je drustvo odlucilo na osnovu tananih nijansi...Sve u svemu, ako si bas resio, teraj... (nisam se stvarno udubljivao u te price: "ja sam nabavio nesto sto necete nikad da vidite al' samo da vam javim da je super") :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ne bih, nije ovo nista narocito, ima on boljih stvari kojima se igra...A zasto se njima dopao taj J2 (to bese SE amp, ili...?) znao bih da sam bio tamo i zavirio malo u kutiju :)Fakat je da je bio nestandardan setup u pitanju (OB, biamping...) i secam se da je bio i neki dosta dugacak tekst o tome al' se ne secam dal' bese J2 ili M2 al' na kraju je drustvo odlucilo na osnovu tananih nijansi.........

J2 je SRPP u izlazu ..... recimo - vrsta SRPP

.......Sve u svemu, ako si bas resio, teraj... (nisam se stvarno udubljivao u te price: "ja sam nabavio nesto sto necete nikad da vidite al' samo da vam javim da je super") :cheers:

a da ..... bas je tako ... :buehehe: .... ne bi se ni ja mnogo zamajavao (imajuci u vidu sve , kao i cinjenicu da ima LU-ova na skladistu ) , nego me Magura stavio pred svrsen cin - pa sad moram nesto sebi da napravim , a da ne bude bas J2 , jerbo je to previse topla vodaanalogno tome - ne bi trebalo razmisljati ni o pisanju o VT4C ili 10Y ili vec nekim cevama koje kostaju malo vise ...

sta znaci "vrh" = najbolje ? :cheers:

pa Munze - "vrh" :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako je tako onda i meni da sklopish jedan :buehehe:

ne moze u onu tvoju kutiju ni da se udje rukama da se nesto zameni ....... :cheers:

sto ce reci - bas bi morao da se sklapa nanovo jedan

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa napravi onda cirklotron (taman imas 4 istopolna komada) - i to je "neka vrsta srpp" :cheers:

'bo te cirklotron ...... :buehehe:to mu dodje neka moda ....... k'o i SUSY :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... to mu dodje neka moda ...

Jel' ?Ko jos je ovde napravio nesto na tu temu (a i na velikom diyaudio.com ne vidim da se cesto objavi zavrsen circlotron, uglavnom samo crtkaju nesto po simulatoru pa na kraju ne bude nista)?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel' ?Ko jos je ovde napravio nesto na tu temu (a i na velikom diyaudio.com ne vidim da se cesto objavi zavrsen circlotron, uglavnom samo crtkaju nesto po simulatoru pa na kraju ne bude nista)?

kako ko - pa ti si napravio .......al' smo nesto osetljivi danas ...... a nism ti rekao ni da si pederlazov a ni da zivis u prestonici :buehehe::cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...