Jump to content

D class


Sync

Preporučeni Komentari

1 hour ago, Brijac said:

Sta si sve cuo od D klase?

Nekoliko, ne secam se sad, Tpa3116, 3110, neki tda ne secam se sad...

Uglavnom, svi su zvucali slicno, nekako... Nije moja solja caja, sto bi rekli...

Nekako mi bezivotno zvuce, ne mogu to da opisem.. 

Nercu da kazem da nijedan ne valja, ali ovi malecki nisu nesto... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Vix said:

Nekoliko, ne secam se sad, Tpa3116, 3110, neki tda ne secam se sad...

Uglavnom, svi su zvucali slicno, nekako... Nije moja solja caja, sto bi rekli...

Nekako mi bezivotno zvuce, ne mogu to da opisem.. 

Nercu da kazem da nijedan ne valja, ali ovi malecki nisu nesto... 

Jbg u najmanju ruku bi valjano hypex nc500 da cujes, preferabilno purifi eval 1. Nebo i zemlja u odnosu na te nabrojane, dva sveta. Purifi pogotovo. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Још нисам чуо де класу која може да ради високе достојно, или бар скоро као друге технологије..

Полако напредује, реално сада би можда смео да је пустим на мидбас, на почетку није била ни за бас.. за високе сам и даље скептичан..

Слушао сам hypex, слушао оне  ice power или какве већ модуле који су били пре пар година модерни па их после бејаху пуни огласи.. не знам да ли су ти purify урадили неки драматичан пробој, једном ће ваљда неко ту технологију морати да упристоји..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko nas *ebe (mislim na sve nas audiJofile) kad nam sve malo i sve nam smeta :D

Dečurliji po kafeima sve to nije važno, kanda, bejah zapanjen kvalitetom zvuka iz JBL aktivnih PA modula.

Glasnoću svako može da proizvede, ali onoliko kristalno čistu glasnoću retko. Stajao sam uz DJ-a (drugar kome sam došao u posetu na set), a pored nas moduli 600W - onaj mali hladnjak, kao što mi stavljamo na pojačalce 20W u AB klasi, nije ni mrdnuo - jeste topao, ali ne i vruć, držiš ruku lagano.

Napravili su već D klasu a da je sjajna, nego ili nismo poslušali još, ili nam ni to pa nije dovoljno dobro.

Nisam upamtio model, ali je kafić besan, a vlasnik nije žalio novce.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 časa, grone reče

Da li neko slusao ovo:

ORCHARDAUDIO.COM

A high performance 150W audio amplifier that is ready to be installed. The next generation of class d amplification is here.

 

Radi na 800kHz, to obećava dobre performanse. Samo nema hladnjak, hladi se izgleda samo preko bakra na PCB a snaga poveća? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Leo Ayzenshtat, projektant tog ampa i osnivač Orchard audio je poklonio jednu turu pločica (znam za 3 para u Srbiji). Kad se napravi neki biće i slušanja, delovi su trenutno baš pakao za nabavku. Ako me nejako sećanje služi i uvaženi drug član DJ Nik poseduje par fabričkih pločki. Sve u svemu, po merenjima izuva iz gaća a i komentari mušterija su slični.

NDS agreement je potpisivan pa neće biti nikakvih detalja o samom ampu što nema na sajtu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razumem da barem 650 od tih 750 plaćaš inženjering - ok, poštujem. Sedi i sam ga napravi ako nećeš - sve ok...

To što je nama goljama mnogo je druga stvar...

Rado bih ovo oprobao, da se razumemo :)

 

pre 1 sat, NIXIE reče

Samo nema hladnjak, hladi se izgleda samo preko bakra na PCB a snaga poveća? 

A pazi ovo:

ORCHARDAUDIO.COM

High-performance 150W GaN monoblock audio amplifiers

Nemo' se čudite, to vi je taj progres :D

Nema više da greješ noge na anap, moraće da se pali grejalica :rofl:

 

Pomenuh JBL, pa sam se majao po njihovom sajtu i tražio šta sam ono slušao... nisam našao model koji ima hladnjak na zadnjem poklopcu, što znači da je nešto od starijih modela u pitanju.

Ovi novi, 650W sinus snage, i nema uopšte hladnjak :Dizzy: :crying:

JBLPRO.COM

15-inch Powered PA Speaker with Bluetooth Launched in 1995, JBL’s best-selling EON family of PA...

07._JBL_EON715_Rear_Straight_original.pn

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bolja su merenja na purifi modulima. Ono sto me interesuje je korelacija sa zvukom. Voleo bih uporedo da pustam i slusim, te ako neko od domacih bude nabavio/sklopio, samopozivam se :)

Placa se i vise od te cifre na inzenjering, u fabrickim porudzbinama, cene komponenti su drasticno manje nego ove koje vidite po nama dostupnim mouser, lcsc, itd. A komponente su siromasne, prazna plocica. Nije se to jos omasovilo kao tehnologija (zvucno dobra poput navedenih), i placa se jos uvek premium cifra. 

Hladjenje, nema tu drasticno nista da se greje. Moji moduli su 400W, i nema problema nikakvih sa hladjenjem, ne u normalnim uslovima slusanja. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...