Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

3 hours ago, krca44 said:

Potpuno si u pravu ali imaju kontinuitet - planiram da predjem tinolom u svakom slucaju.

.... a mozda i uradim opet.

OK, ja te proste/jednostavne štampe radim glodalom.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

36 minutes ago, Leonardo said:

 

Nesiću, majstor koristi isti papir kao ti.  Ako po zahtevu treba grublje  ili  finije "oranje" tako se i papir prilagodi.

Nema tajni, samo rad:hammer: , vreme  i  šmirglanje  dok ne zamiriše na beli luk.   :cheers:

OK :thumbsup:

Preko vikenda nastavljam da se igram "oranja". Još uvek postoje nepravilnosti na pločama ispod šare (razne ogrebotine u različitim pravcima koje suvidljive pod nekim uglom), a to treba sve anulirati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nixie, oprosti ali moram da te ispravim, a primetio sam da i druge kolege brkaju pojmove.

Glodač = Stručan majstor  ili  rukovaoc alatnom mašinom koja se naziva glodalica.

Glodalo = Rezni alat koji se koristi na glodalici,  a radi mašinske obrade radnog dela  odnosno pripremka.

U zavisnosti od karakteristike obrađivanog pripremka može, a ne mora, nastati  izgurana ivica materijala uz zonu rezanja. Kada se koristi nov i propisno naoštren rezni alat, ta ivica ( majstorskim žargonom nazvana GRAT(valjda germanizam)) je minimalna ili je uopšte nema. Na većini mesta se mo\e ukloniti ručnim grebačem ( šaberom )  ili   ponovnim brušenjem površine, odnosno nekom drugom završnom obradom.         

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Nesic said:

OK :thumbsup:

Preko vikenda nastavljam da se igram "oranja". Još uvek postoje nepravilnosti na pločama ispod šare (razne ogrebotine u različitim pravcima koje suvidljive pod nekim uglom), a to treba sve anulirati.

Prodavci  materijala su vrlo grubi i nepotrebno pri manipulaciji ( istovar, utovar, slaganje, sečenje na meru ) oštećuju površinu rtepromaterijala. To n esmeta bravariji i nekim  konstrukcijama i proizvodima koji su grublje namene. Za ove naše potrebe je nekad neupotrebljivo ili traži obimnu i složenu obradu da bi dostiglo zadovoljavajući visok nivo kvaliteta površine. sve je u količini rada i posvećenosti, da ne kažem žrtvovanju.     

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Nije svejedno, jer treba da čuvamo i negujemo jezik. Arhitekta nije isto što i arhitetka. ;)

Sasvim je svejedno na kakvu će eloksažu kasnije ići obrađeni deo. Mehanički mora biti urađen perfektno, ako hoćeš dobar izgled posle eloksaže.

Eloksaža čak otkriva i neke nesavršenosti u obradi,  a najgore je ako dođe do takozvanog "otvaranja" materijala(kristalne rešetke) pa se po površini pojave anomalije, fleke, kraterčići, risevi itd. Onda sve mora ponovo da se radi jer u većini slučajeva nema pomoći.  Zato je plastifikacija bolji izbor ako se sumnja u kvalitet Alu materijala  ili sposobnost majstora koji treba da radi eloksažu.   

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vezano za te nepravilnosti i ubivotine materijala nastale nepažnjom - tvoj savet je da se ide skidanje istog granulacijom papira sa kojim se radi i završnica, ili da se ide grubljom kako bi se ranije došlo do problema i on anulirao, a onda da se svede sitnijom, završnom?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam početnik, udario na prvi brus :D

Nabacim/prilepim na MDF podlogu za miša, onaj sunđerasti deo, te on pritiska ravnomerno šmirglu. MDF-u oborim ivice gde se šmirgla lomi/savija, tako da imam tu neki radijus na nosaču. Na taj način ravnomerno skida i ujeda.

Ne kvasim u radu, sem grlo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nešto drugo sam juče šmirglao, i  ispalo je OK.  Naručio  dve razvodne letve  ProSafe 8 gnezda,  2m  3x2,5mm²  Zaječarskog kabla.

Kvalitet izvrstan, domaći proizvod!, komunikacija sa proizvođačem savršena, cena proizvoda prihvatljiva, sve 10!

Prilikom  uključivanja finih šuko utikača u gnezda, primetim da kontakti mase gnezda grebu po kontaktima utikača. Sitnica.

Rasklopim razvodnu letvu i traku sa kontaktima mase, koja je inače urađena od inoxa!,  prešmirglam (uklonim grat sa ivice kontakta mase) i prepoliram  do  stepena da  ženska najlon čarapa "ne kači".  Sada je to postala Hi-End letva :worship: 

Još nešto sam uradio što ću prećutati  ;), a zašto je Mika bio oduševljen učinkom kada je onomad jednu razvodnu letvu dobio na dar. :cheers:

 

ProSafe 8G_3x2.5.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, vladd reče

Ovo je isto ono sto je Nesic prosto uradio, bez fensi zakacki za smirglu, ionako se drzi rukom, uz dodatak nagiba na ivicama, bolje je smirgla zategnuta, ne pravi trbuh i obezbedjuje ravnomeran pritisak.

Ne znam, retko šmirglam, a ono sokoćalo radi besprekorno, i jedno i drugo. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nešto drugo sam juče šmirglao, i  ispalo je OK.  Naručio  dve razvodne letve  ProSafe 8 gnezda,  2m  3x2,5mm²  Zaječarskog kabla.
Kvalitet izvrstan, domaći proizvod!, komunikacija sa proizvođačem savršena, cena proizvoda prihvatljiva, sve 10!
Prilikom  uključivanja finih šuko utikača u gnezda, primetim da kontakti mase gnezda grebu po kontaktima utikača. Sitnica.
Rasklopim razvodnu letvu i traku sa kontaktima mase, koja je inače urađena od inoxa!,  prešmirglam (uklonim grat sa ivice kontakta mase) i prepoliram  do  stepena da  ženska najlon čarapa "ne kači".  Sada je to postala Hi-End letva :worship: 
Još nešto sam uradio što ću prećutati  [emoji6], a zašto je Mika bio oduševljen učinkom kada je onomad jednu razvodnu letvu dobio na dar. :cheers:
 
1770630204_ProSafe8G_3x2.5.thumb.jpg.7724cf7fdfe2397895dcb36bf90902f8.jpg
Ja licno kuci sve njihove produzne. Super su sto se kvaliteta tice a cena iskreno mala

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...