Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Hvala svima! A sad da se sredim, pa u bolnicu da vidim zence i malog... :)

Srećno ...meni je jedna od jačih scena iz naših filmova ona gde se tip šunja oko neke zgrade u ranim jutarnjim časovima sa nekim sumljivim licima ....zgrada onako neosvetljena i u mraku ..... na terasu izlazi neka žena i pokazuje srednji prst .....muško , muzika i kreće opštenarodno veselje
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je film Tri palme za dve bitange i ribicu.

Srećno ...meni je jedna od jačih scena iz naših filmova ona gde se tip šunja oko neke zgrade u ranim jutarnjim časovima sa nekim sumljivim licima ....zgrada onako neosvetljena i u mraku ..... na terasu izlazi neka žena i pokazuje srednji prst .....muško , muzika i kreće opštenarodno veselje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Brusio aluminijumske ploče. Čuj brusio - izbrusio. Onako seljački - ručno. Na water jet-u se okrajčilo, izbušili otvori za hladnjake, i svaka ivica je bila iskrzana, nije se rukom moglo preći preko površine. Leonardo rek'o - što grublji brusni papir (najbolje onaj na sunđeru), drvenu letvu za vodilju i udri. Ovako je izgledalo:

Postavljena slika

Posle prve ruke :

Postavljena slika

Odvratno, a? To su otisci prstiju majstora koji je sekao (Leonardo Holmes me je upozorio da ne pipam). No, uz malo (ih da je malo) truda se dobije:

Postavljena slika

Ova leva je brušena dvared, a desna trired. I na kraju:

Postavljena slika

Vid' razlike. Drastićne :)

Ovo je pravi muški posao koji se obavlja bez upotrebe mozga. Nije za sekaperse. Treba da se opre dobro. U tome sam šampion. Mislim na ono bez upotrebe... :) Na šmirgli (brusna goba) je pisalo 60 (il' 80 'bemliga, skinula se nalepnica). 4 ploče cca 40x40 cm 2 sata. Uz pauze naravno :) Ostale još dve.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeftinije jeste (i to značajno), ali nije mnogo bolje (radio sam i na laseru): laser je OK za 3 mm debljine i više i ako ne mariš za estetiku donje strane. Waterjet je u Novom Sadu: http://www.rapidlaser.com/

Tako je. Ostaje pucna sa suprotne strane od ulaza lasera. Do 3mm najbolje je probijacica. E tu se samo odlepi PVC folija i gotovo :wink2: vido ja svojim ocima. Ali kucke kapitalisticke ne daju Al na manje od table. Postoji firma u Cacku, zove se Amiga. Oni su veoma povoljni i usluzni ali neznam bas sve njihove mogucnosti, ali znam da imaju sta ti dusa iste od metala (i celici i obojeni) i seku koliko hoces. Ali ne znam da li imaju probijacicu, znam da imaju plazmu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta je planirano za zaštitu alumunimuma? Elox, lak?

Planirao sam eloksiranje. U crno.

Tako je. Ostaje pucna sa suprotne strane od ulaza lasera. Do 3mm najbolje je probijacica. E tu se samo odlepi PVC folija i gotovo :wink2: vido ja svojim ocima. Ali kucke kapitalisticke ne daju Al na manje od table. Postoji firma u Cacku, zove se Amiga. Oni su veoma povoljni i usluzni ali neznam bas sve njihove mogucnosti, ali znam da imaju sta ti dusa iste od metala (i celici i obojeni) i seku koliko hoces. Ali ne znam da li imaju probijacicu, znam da imaju plazmu.

Rajan prodaje alu limove na metar. Širina je 1m, min dužina 1m. Alu ploče na cm, minimalna širina 1m.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Firma Perform iz Požege radi perforirane limove.Mislim da je Bata Bane uzimao neke poklopce za uređaje od njih. BB ajd rekni neku pametnu, ako ja nisam nešto zbunjen...Kažu im se dimenzije ploče (kao i uvek ko može AutoCad da ne bude zabuna) i iz kataloga izbiraju tipske rupe (tj. alati koje imaju) i oni to naštancaju na nekim CNC mašinama i pošalju poštom. Video sam na sajmu neke maske za PA zvučnike sa šestougaonim otvorima, to opasno dobro izgleda. Nisu bili nešto preskupi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...