Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Dobro izgleda. Dajte neka merenja  :) 

 

Merenja kad dođeš. :) Samo ću reći da je Selenium ravan ko daska, odgovara po efikasnosti Isophone-u i ova dva drajvera daju dve opcije za skretnicu - niski i visoki rez.

 

Evo kako je izmeren jedan drajver (nažalost nije moj): :respect:

 

post-579-0-89723400-1378566808_thumb.jpe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Merenja kad dođeš. :) Samo ću reći da je Selenium ravan ko daska, odgovara po efikasnosti Isophone-u i ova dva drajvera daju dve opcije za skretnicu - niski i visoki rez.

 

Evo kako je izmeren jedan drajver (nažalost nije moj): :respect:

 

Postavljena slikaHF unit.jpeg

 

Nisam ga svojevremeno kupio sebi zato što ne valja :)  Drago mi je što ti se sviđa.

Nisam ga ni prodao zato što nije valjao već zato što sam hteo da se izvučem od titanijuma koji treba da svira na 1,6KHz, a tu je B&C DE250 uleteo taman.

I dalje nisam čuo kompresioni drajver koji je prebacio DE250 na bilo koji način. Izuzimam berilijumske membrane u kompresionim drajverima jer to još nisam čuo.

 

Bilo kako bilo, to merenje mi izgleda malo sumnjivo osim ukoliko nije sa skretnicom. Evo merenja koje je radio Zilch sa D220ti u H17-25;

http://techtalk.parts-express.com/showthread.php?215536-Flex-Your-PCD-Mettle&p=1693948#post1693948

Postavljena slika

 

 

Ova bleda crvena linija na vrhu je kompresioni drajver u toj horni bez skretnice, a ova deblja ispod je sa skretnicom. Ukršta se sa Eminence Beta 8a na ravno 2KHz.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam ga svojevremeno kupio sebi zato što ne valja :)  Drago mi je što ti se sviđa.Nisam ga ni prodao zato što nije valjao već zato što sam hteo da se izvučem od titanijuma koji treba da svira na 1,6KHz, a tu je B&C DE250 uleteo taman.I dalje nisam čuo kompresioni drajver koji je prebacio DE250 na bilo koji način. Izuzimam berilijumske mambrane u kompresionim drajverima jer to još nisam čuo.

 

Bilo kako bilo, to merenje mi izgleda malo sumnjivo osim ukoliko nije sa skretnicom. 

He,he.. ja ga nisam ni uzeo da svira na 1k6. 

 

Ona slika sa merenjem nije od Selenium-a, napisah da taj drajver nije moj. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam te razumeo. Mislio sam da je meren neki Selenium ali da taj Selenium nije tvoj :)Taj drajver čija su merenja, pretpostavljam u HM17-25 horni ?

 

A čekaj samo kad čuješ da sam namikerio B&C DE250 da svira u Lukinim wg od 900Hz :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...