Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

UH!

Pa de to u ovom momentu da mi radiš! 

Svaka čast na prezentovanom radu!

Krivo mi samo što nisam uživo bio tu da vidim kako izgleda ovaj lepotan.

Ja ne znam samo ko će slušati toliko zvučnika...

 

Mlada pokolenja :wink2:  Pitaj moju zenu, to je za deciju sobu  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ahahaaahaa

 

Zen, Ninja, ceka vas gozba kad se nadjemo u Su :-)

 

Jos jednom mnogo hvala obojici!!!

 

PS kakav dan, Tannoyi su OK a i Beta prvi put probana kuci, Ekte joj se raduju :guitarplayer:

 

 

:hihihihi:

post-2-0-63139700-1368047063_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ahahaaahaa Zen, Ninja, ceka vas gozba kad se nadjemo u Su :-) Jos jednom mnogo hvala obojici!!! PS kakav dan, Tannoyi su OK a i Beta prvi put probana kuci, Ekte joj se raduju :guitarplayer:

Moze :-) Nema na cemu i drugi put :-)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo da skrenemo sa teme o poljoprivredi...ja takve forume ne posecujem, nekako mi strano sve to...seme, GMO, Zeitgheist, ko je ubio JFK...Malo me povratila tema i prelepe slike sa Munich High End show-a. Pa reko da nastavimo u slicnom tonu :whistle2:

 

Ovo je koncept amp. Cilj je napraviti nesto izuzetno...

 

Nekoliko dragih ljudi ucestvuje u svemu.

 

Zen je (kao i obicno) zacin u supi. Glavni sastojci nek zasad ostanu tajna.

 

kuciste seljacko (sti bi rek'o deveve) od 10mm alu (gornja i donja), izmedju ili sper ili furniran mdf.

 

Kad sve bude gotovo verovatno cemo sve to objediniti u jednoj temi/blogu.

 

 

 

post-73-0-37262900-1368486378_thumb.jpg

post-73-0-15728000-1368486397_thumb.jpg

post-73-0-95282600-1368486410_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uh, uh - obećavajuće, Lundahl, seljački aluminijum, lanpe... ih, već sam zaboravio na GMO :)

 

Lundahl je Interstage. AudioNote su izlazni.C core mrezni i choke. Bez elkosa u napajanju.

 

6H30 ulazna lampa, 2a3 izlazna

 

Push pull

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nista jos za sad. Na Berindzeru to izgleda odlicno i na opsegu od pola db p podeoku a na vecem opsegu savrsena crta ali uvo kaze drukcije. Za sad ovako na uvo ubodeno ima dosta mana. Bas mi ide nize nego sto sam zeleo pa je malo mek dole. Hteo sam dag aodrezem da izbacuje samo cvrst bas pa sam zbog toga i korigovao bas refleks otvor u odnosu na predlog softvera za ovaj drajver. imam malo isturenje na oko 800Hz ali nisam ustanovio jel do prostorije ili stvarno izlazi. korigovao sam kond na basu zbog toga. Imam ne odredjenom tonskom delu klavira kao da izlazi dupli ton. Na ostalim instrumentima se ne cuje jer su kontinuirani tonovi vec samo na klaviru gde je ton odsecan. To se cuje samo na dve tri tipke klavira. Smanjio sam taj prizvuk korigovanjem skretnice na rezu ali mislim da sma mozda pogresio razmak izmedju drajvera. mozda je trebao biti malo manji. Ovo me najvise plasi. Prvo sto cu probati je sa dodatnm dampiranjem kutije a zatim cu pokusati pormeniti polozaj konda na visoko jer mi se cini da dok je bio okrenut za 90 stepeni i malo dalje od zavojnice, visoki cistije zvucao. Mozda umisljam ali cu probati pa videti.

 

Sto se tice kabla i on je neki test primerak koji sam sklopio pre par meseci jer su mi svi koji su mi dosli pod ruku bili malo muljavi u basu. moarcu probati jos sa drugim presecima zice da dobijem nijansu vise visokih ali i ovako odlicno radi posao. Na JBL l80 se mnogo bolje uklopio od drugih probanih. Posto JBL nije vise kod mene morao sam na brzinu nesto da sklopim da moze da mi posluzi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oko razmaka nema mnogo greške ukoliko se ne sluša sa pola metra, a frekvencija ukrštanja se može pomerati gore dole po volji.Behringer nije sprava koja može dati realne rezultate. Jednostavno, nije dovoljno precizan što uho potrvđuje. Izdizanje opsega od 1 ili 2dB, ako je na dovoljno širokom frekventnom opsegu se itekako čuje.Ulaganje od 100 evra u karticu i 50-ak u Behringer ECM8000 prevazilazi svaki tweak na uho i pomera miljama unapred rad sa zvučnicima tj. skretnicama. Još je jeftinije ako se ide sa kapsulama za koju je dovoljna baterija, a sama kapsula je mnogo jeftina. Skoro je bio GB istih. Ne znam otkud toliki strah od merenja i ko je ubedio ljude da je to komplikovano za uraditi ili shvatiti. Valjda strah da merenja neće biti tačna, šta li ? Bolje i merenja koja lažu za 1dB, nego nikakva. Pričam u globalu, ne za konkretnu situaciju.

 

Koliko vidim, skretnica je 12-12 dB/o. To za 800 Hz je realno i potiče od bas srednjetonca jer, ukoliko je to 18w/8545, on ima pik od 3dB, širine 400 Hz, sa vrhom na 750.Možda bi bolje bilo pokušati sa 6dB/o i RLC-om na midbasu kako bi se spustio taj pik. Troels ga malo ubije sa 12dB/o.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...