Jump to content

$6 million home theater


Mikorist

Preporučeni Komentari

post-1-1243184118_thumb.jpg

post-1-1243184133_thumb.jpg

post-1-1243184152_thumb.jpg

post-1-1243184178_thumb.jpg

post-1-1243184191_thumb.jpg

post-1-1243184208_thumb.jpg

post-1-1243184233_thumb.jpg

Wof74IUmVx0

The Acoustic Space:

2250 Sq/Ft. Custom Designed, Two-Story Concert Hall with Vaulted Ceiling & Balcony - 1" Solid Maple Flooring on 4" tall Pine studs - 12" spacing, sitting on a solid 16" reinforced concrete foundation, itself isolated on 4 - 156' solid steel girders all the way down to bedrock. Features non-parallel walls, ceiling, and floor, with dedicated installed noise isolation system, and acoustic treatments designed to supersede ANSI, SMPTE, AMPAS and AES/EBU noise specifications for professional movie theaters, mixing stages, and anechoic test chambers.

Seating for 3-6 (Arizona Leather Curved Couch & Director's Chair) or up to 24 (Premium Leather Theatrical Recliners).

Projectors:

Sony SRX-R-110 - 4k (4096 x 2160p) 3-chip SXRD Cine Alta 10,000 ANSI Lumen Theater Projector (short throw Fujinon zoom lens: 1.56-1.90) - Main Projector

Sony Qualia 004 - 1920 x 1080p 3-chip SXRD 2,000 ANSI Lumen Home Theater Projector (short throw Zeiss zoom Lens: 1.43-1.86) - Background Projector

Components (video):

Sony LMT-100 4k Media Block - DCM D-Cinema, X' Y' Color Space (Professional Cinema Media Server)

4 - Apple 2.33 GHz MacBook Pros (4k & 2k Digital Media Server)

Sony BDP-S1 Blu-Ray Disc Player

Samsung BDP-1000 Blu-Ray Disc Player

Sony PlayStation 3 Blu-Ray Disc Player

Toshiba HD-A35 HD-DVD Player

Toshiba HD-XA1 HD-DVD Player

JVC HM-DH5U D-VHS Recorder

JVC HM-DH400U D-VHS Recorder

Scientific Atlanta 8300HD Cable DVR (72 hours HD recording via Maxtor 300 Gb External SATA drive)

Pioneer HLD-X0 MUSE Hi-Vision HD LaserVideo Disc player

Sony HIL-C2EX MUSE Hi-Vision HD LaserVideo Disc player

Sony MSC-4000 MUSE Hi-Vision HD Decoder

Mark Levinson No. 51 DVD Media Player

Lumagen Radiance XD HDTV Processor

Gefen 6 x 2 HDMI Switcher

Components (audio):

Theta Casablanca III

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 16
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Mogu samo da kazem dve stvari:Subotica još uvek nema pozorište, a garant neće biti ugrađeno tol'ko para u ceo objekat (koliko će da košta, to je nešto drugo)Moja ćerkica i ja uzivamo u Ratatouille i na 19" ekranu sa mono muzikom. To nema cenu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bravo Stein <_< Kazu stari ljudi : " Nije sretan onaj koji mnogo ima, nego onaj kome malo treba "Fantastično je videti toliku količinu opreme, ne bilo kakve, na jednom mestu.Verujem da je dotična osoba pronasla sreću, energije bilo kog oblika svakako ima i viska.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogu samo da kazem dve stvari:Moja ćerkica i ja uzivamo u Ratatouille i na 19" ekranu sa mono muzikom. To nema cenu...

Respect!Ja i moje dve ćerkice uzivamo gledajući TMNT (RTS sinhronizacija) na 17"... Pa kad me ova starija zabode mačem... To nema cenu <_<
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

pa i ja sam nekad uzivao na vehaesu gledajuci bioskopske verzije tadasnjih hitova i bio presrecan ako film ne trese gore dolemedjutim, vise uzivam sada u blurej filmovima na 32" i ne mogu da se nakajem sto ne uzeh 42"sustina je: koliko para toliko muzike (i filmova)...bitno je da su svi srecni i zadovoljni

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Od McIntosha sam čuo samo MC275 kako tjeraju neke engleske ormare (ime proizvođača sam zaboravio, ali je jako poznato, model se zove D100) i to je radilo - fantastično!Ne vrijedi komentirati uložen novac. Svatko uloži koliko hoće ili koliko može u svoje ludorije. Razlika između njega i nekoga tko si je napravio posebnu slušaonicu za hifu je samo u kolićini viška novca nakon što se podmire elementarne stvari u životu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od McIntosha sam čuo samo MC275 kako tjeraju neke engleske ormare (ime proizvođača sam zaboravio, ali je jako poznato, model se zove D100) i to je radilo - fantastično!Ne vrijedi komentirati uložen novac. Svatko uloži koliko hoće ili koliko može u svoje ludorije. Razlika između njega i nekoga tko si je napravio posebnu slušaonicu za hifu je samo u kolićini viška novca nakon što se podmire elementarne stvari u životu.

:hunter: Pogodi gi u sred srede. Svaka ti je ka .... Teslina. :lol:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogu samo da kazem dve stvari:

Subotica još uvek nema pozorište, a garant neće biti ugrađeno tol'ko para u ceo objekat (koliko će da košta, to je nešto drugo)

Moja ćerkica i ja uzivamo u Ratatouille i na 19" ekranu sa mono muzikom. To nema cenu...

Bravo Stein Postavljena slika

Kazu stari ljudi : " Nije sretan onaj koji mnogo ima, nego onaj kome malo treba "

Fantastično je videti toliku količinu opreme, ne bilo kakve, na jednom mestu.

Verujem da je dotična osoba pronasla sreću, energije bilo kog oblika svakako ima i viska.

Bravo za obojicu,boljih komentara nema! Kod mene su dva para "nekih" zvučnika,tri pojačala,crt monitor i sinčić na mišci uz "ledeno doba" i "kung-fu pandu"...uskoro će dobiti i batu... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima se, može se ...

Meni su opet dovoljna dva zvučnika po sobi, kod mene i kod supruge, za sasvim lepo uživanje i u stereo režimu. Još uvek mi više znači sam film od opreme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...