Jump to content

Linearno napajanje 32V 5A


asimze

Preporučeni Komentari

Ali sigurno im pada impedansa niže, 5-6oma u nekom delu. Ili ćeš ga probati na 4oma nekad.

32V x 5A = 160W

Pojačalo je 2x60W na 8 oma i 2x120W na 4 oma sa 32V napajanjem. Znači to napajanje koje imaš zadovoljava na 8oma za uobičajeno slušanje i ne moraš ništa menjati. :rolleyes:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 minuta, NIXIE reče
WWW.AUDIOPHONICS.FR

This AC adapter takes an input voltage of 100-240VAC to output 32VDC 10A. The components are integrated in a robust aluminum chassis that dissipates the heat generated by the components.

 

Lepo spakovano kinešče, ali sam modul se moće naći za 1/5 ove cene ...

https://www.aliexpress.com/item/1005005987487490.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, NIXIE reče

Prekida je bio kod OPA o kod jednog tranzistora BD140, praktično nepopravljivo ovo kod OPA. Poskidao delove i bacio pločicu, nepouzdana je i samim tim otpada.

Pa to ti kažem. Te PCB nisu pravljene u JLCPCB i atestirane. Nego ko zna gde u kini za kikiriki. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Mnogo je 48V,

Zapravo najbolje svira sa 48V :) Sad jbg, ako je izvedba losa i skrtareno, onda necem se mesam vopste 😁

A da se ja pitam, uzeo bih na ovoj akciji to fosi v3 pojacalce i to 48V gan napajanje za nekih ~130$ koliko je na black friday akciji. Nema jeftinijeg a kvalitetnijeg/boljeg pojacala ili bilo kojeg komboa za tu cifru. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On je izeo 32V 5A zajedno sa pojačalom. Piše na sajtu da može i 48V, a čitao sam da je kod nekih pojačala tog tipa crkavao neki interni sklop za napajanje OPA kad su priključeni na 48V. Možda to nije slučaj sa ovim, ne znam, treba progooglati pažljivo da ne bude posle kuku lele. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, zek reče

Lepo spakovano kinešče, ali sam modul se moće naći za 1/5 ove cene ...

Uvek je tako, ali dodaj kutiju, ostale delove, nečiji rad i zaradu, i eto te cene. A gde je još poštarina i carina.

Samo sam dao primer kako to može da izgleda, da liči na nešto, ne bih to nikada sebi kupio jer imam boljih DIY opcija za te novce.

A na tom konkretnom napajanju sa Audiophonics, ako nije rešena velika polazna struja, taj prekidač će da služi za nekoliko uključenja i ćao.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, NIXIE said:

Klasično napajanje, samo debele žice i PP. Ja bi dodao i stabilizaciju napona. To je najbolje, najteže, najveće i najskuplje. U tom slučaju se isplati dodati tu u kutiju i pojačalo neko kad se već sve to pravi. :rolleyes:

Malo sam razgledao i nasao ovo ; sve je na jednoj ploci za 81.99$ , treba samo da se prikljuci recimo neki dobar i snazan toroidni ili slican mrezni trafo ,  https://www.aliexpress.us/item/3256803564146273.html?gatewayAdapt=glo2usa4itemAdapt

btw , po mom misljenju 160W (5A) SMPS napajanje je slabo za tu namenu .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, BANAT reče

Malo sam razgledao i nasao ovo ; sve je na jednoj ploci za 81.99$

Sa transportom oko 100E, što mi se čini previše za nepoznatu firmu, sa tim istim čipom ima gotovih rešenja kod Fosi Audio ili Aiyima koji su se pokazali dobri u zadnje vreme (bar prema onome šta pišu oni koji su koristili te igračke).

Izmenjeno od zek
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Veće!

Žao mi je što sam se tek sada uključio, niisam bio ranije u mogučnosti.

Al hajde malo da se vratimo na početak.

Poslije totalnog faula kod nabavke elektronike korištenog Babel od jednog člana foruma (ime nije bitno) moji su odlučili da mi nabave ovu stvarku. Jel pojačalo ili nije to je sada druga priča. Ne bavim se ja audiofilijom jer nema novca za to. A rado bih da imam, i još koju godinu manje.

Prije toga sam nabavio Topping E30 II i kada mi je @Brijac poslao filter PO89ZB mojem oduševljenju nije bilo kraja  Šta sve radi ta mala pločica. Gledajuči njene parametre napon odgovara ali struja ne. Po onda, kao neiskusan a bolesni optimista mislio sam da nije to neki kosmički problem ista šema samo sa večim opterečenjem. E ispada to ne ide tako.

OK. Mislio da nabavim torusni trafo, cca 40 €, pa dodaj još 30 € za elektrioniku da to sve fino poravna, nije loše. Ako me pasjaluk prođe možda bi se ukušao sa nekim F-om pa da imam napajanje gotovo. Kutija se računa posebno. Nema ni tu rješenja. Gledao prije toga šeme napajanja, vidim nije neki kosmos. Ali eto ispada da jeste.

Onda krenem, moglo bi se nabaviti Mean well za cca 30 €, dodaj još malo elektronike da to filtrira, plus prekidač, utičnica .. kutija posebno. E ni to nevalja.

E bit če na kraju da ja NEVALJAM! Jbg.

Odoh ja slušati Kajhan Kalhora, da se malo presabere.

U svakom slučaju bilo je ovo lijepo iskustvo, hvala učesnicima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...