Jump to content

Prašina


Lemić

Preporučeni Komentari

Da, ovo je ovde nenormalno postao prljav grad, nije u pitanju industrija, nego urbanistička neuređenost, da ne tupimo uzalud. 

Sinoć sam gledao, vuneni filc, on je dosta dobar filter, sa tri strane oklopim policu, a prdnju stranu napravim da može da se skine. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20231115_1844552.thumb.jpg.f509abacdebba04528712b5c8278085e.jpg

VIdi se gde je ta crvena tačka uperena.

20231115_1845002.thumb.jpg.61f021b1a1227e27d331cccf43efb7ee.jpg

Usmereno malo više, ali i dalje na taman deo.

20231115_1844142.thumb.jpg.0ace64ffe310bd5a7bff57ad2855210f.jpg

I ovo je na vrhu gde je užarenje, kad se tu šeta crveni marker, očitava se temperatura iznad 240 stepeni, ovo je najviše ozmereno, 250 stepeni Celjuza, amp je bio uključen oko 2 sata ali nije radio. Mislim da sam očitavao preko 270, meriću opet posle par sati slušanja. Sad, kako reče Woland, možda bi trebao da zalepim papirnu traku na staklo pa da tu nišanim, al to sutra, kad se oladi, peko sam se već, pa ne bi ako ne moram.:angry27:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
pre 30 minuta, shonne reče

Ja mislio samo smo mi u solid A klasa, crazy 😁



A ne!
VT4C, GM70, 845 i 211 su ulaznice u svijet mazohizma, a ima i opakijih lampi u bespućima audiofilije. 
Pravi frajeri koriste barem 833 sa oko 1,5 kV b+, a oni bez kompromisa su se odlučili za GM100 kojem je navodno maksimalan dozvoljeni anodni napon 5 kV.
Njima klima radi i u decembru. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

i, sta logika kaze, na koliko su stepeni elektroliti kojima gornja ploca dodje kao kisobran/poklopac?

Grejanje potiče od svih ovih cevi i oko njih je tih cca 70 stepeni i kako se meri dalje, sve je manja. Ne znam kolko je unutar ispod ploče, predpostavljam da je niža. 

1 hour ago, shonne said:

Ja mislio samo smo mi u solid A klasa, crazy 😁

Moja Hiraga u A klasi na  poleđini hladnjaka iza tranzistora je isijavala  blizu 80 stepeni, 1,7A mirne struje, kutija potpuno bez otvora za ventilaciju, ništa joj nije bilo, eno i danas radi kod drugara.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Lemić said:

Grejanje potiče od svih ovih cevi i oko njih je tih cca 70 stepeni i kako se meri dalje, sve je manja. Ne znam kolko je unutar ispod ploče, predpostavljam da je niža. 

.........

Moja Hiraga u A klasi na  poleđini hladnjaka iza tranzistora je isijavala  blizu 80 stepeni, 1,7A mirne struje, kutija potpuno bez otvora za ventilaciju, ništa joj nije bilo, eno i danas radi kod drugara.

 

sto definitivno potvrdjuje:

Pod uslovom da su ti ( u oba slucaja) merenja temperature validna, ti po drugi put ne samo da koristis nesto sto je ispod borderline zanatske izrade i zdrave pameti uopste, nego po drugi put dopustas sebi da istrajavas u odbrani kretenizma

ono, posle mog papagajisanja sa namerom da te navedem da razmisljas o sopstvenoj bezbednosti, i dalje predocavas nenormalne stvari kao normalne

nije normalno imati 70C temperaturu gornje zatvorene ploce kutije bilo kog pojacala

nije normalno imati 80C stepeni na hladnjaku pojacala kome je pored toga kutija zatvorena

ovo je tehnicki forum na kome treba da se postuje svaciji ukus, ali tehnicke cinjenice vezane za bezbednost i pouzdanost uredjaja nisu i ne mogu biti predmet polemike

 

to sto ti i tvoj drugar koristite uredjaje tako konstruisane ................ msm, nemam reci

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...