Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

On 4/2/2023 at 12:08 PM, ZZZ said:

nesto nije tu u redu...

- Na IC sa stampane 2 krune u originalu mora da stoji "S2".

- Na IC sa stampanom 1 krunom u originalu mora da stoji "S1".

Tu na IC je "S1", a dve krune su odstampane?

Najverovatnije je to "S1" verzija a dostampana je jos jedna kruna ispod. Ona je i malo drugacije boje svetlija je od one iznad sto moze da znaci da je odstampana znacajno kasnije. I oblik nije bas 100% isti cini mi se ovako na prvi pogled?

Na kutiji jeste S2 ali to ne znaci da je to originalna kutija tih ICa...

Novi IC iz kutije moraju da imaju nogice pod blagim uglom to je indikator da nisu bili u podnozju...

Ovde se vide blaga ostecenja na DIP-u i na beloj traci...

 

image.thumb.png.a2feb3f329c0d23f22ca841f9218144f.png

WWW.DUTCHAUDIOCLASSICS.NL

On March 8, 1979 Philips publicly demonstrated a prototype of an optical digital audio disc at a press conference called Philips Introduce Compact Disc in Eindhoven, Netherlands.

deluje da je sve kako treba

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo smo upoređivali PCM1702 na adapteru sa PCM63, sa i bez šift registara (direktno Data sa JLS), sa dva različita lampaška izlaza. I/V konverzija je bila pasivna pa je iza išao stepen pojačanja sa lampama u dve varijante, klasično i WOT. Korišćene su dve identične PCB za PCM63 sa identičnim delovima (jedna bez šift registara) dva komada JLS kartica sa različitim setovanjem (I2S i direktna veza), dva identična napajanja, uvek isti kablovi itd. Čak su i daske na koje su namontirani dakovi bile iste. :D

Neki generalni zaključak gde se većina složila je da PCM63 zvuči bolje, čistije i detaljnije od PCM1702 u srednjem i višem spektru, dok je PCM1702 basovitiji ali fali malo detalja i vazduha u visokim. Tu sam ja dao malu prednost PCM1702, jerbo volem basa čak i kad je pomalo previše. Jedan od problema može biti što je PCM1702 na adapteru, tu su u igri podnožje, pa adapter, pa pinovi, pa sve opet zabodeno u podnožje, potpuno tehnički nekorektno. Verovatno će bolje biti kad se to direktno zabode u PCB namenski napravljenu za PCM1702.

Ako neko naručuje nešto kod JLCPCB, ja bih uleteo možda sa ovom za 1702 da delimo troškove. :ph34r:

Osim toga, malo bolji zvuk smo dobili direktnom vezom JLS sa DAC, u odnosu na varijantu gde je korišćen I2S izlaz i šift registri. Ne mogu da generalizujem, nije bilo to u mom skromnom sistemu, ali PCM63 i direktna veza JLS-DAC su ipak ispali pobednici testa. Mana toga je da se može u tom slučaju imati samo USB ulaz i ništa više. Nije velika razlika ali je čujna. Vrteli smo više puta konfiguracije da ne bude neke greške u subjektivnoj proceni. 

I da ne bude da sam ja pogrešio u ocenjivanju, broj prisutnih je bio veći od 4 a manji od 6. :D

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...