Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Mirov odabir nije po footprintu koji je sam napravio :D Oni panasonici tu su LS 3.5mm, em su D 5mm. Mislim da su silmici dovoljno niskog ESR za tu lokaciju (posto je naveo low esr kao spec), ili prosto da se uzme taj panasonic samo da se poveca V i dolazi na svoje mesto kako treba. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na PCM63 PCB ima 4kom 47uF raster 3,5mm,  spoljašnji prečnik  8mm je taman, može i 10mm ali je onda tesno i 14 komada 100uF raster 5mm spoljašnji prečnik 10mm, može malo veći al 12mm je možda tesno. Visina kondenzatora što manja 12-16mm jer se deo montira odozdo da bi stao svaki OPA koji zamisliš, a da odstojnici budu recimo 20mm.

I još ovo, radni napon za sve može biti 10 ili 16V, a za 4kom 100uF uz OPA nek bude 25V ili više. Ovi Elna Silmic su čini mi se 25V, Ničikon gold 35 i više V kod Tome.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ne moze ovaj DAC da se poredi sa bilo kakvom maticnom plocom , audio karticom...Probao sam sad sve zive opcije....

Znaci dobar je M audio - ali nema te visoke i srednje...Bass se drzi dobro....Ploca svira bolje sa 1612 ali opet se cuje neki maskimum...Nije haj-end...

Fali im zivost koju ovo ima - i nece da moze da ima uopste da dubim na glavi podesavajuci sodtverski :phil_04:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, shonne reče

Zakaci to nekako na DAC, bice druga dimenzija 🤗

Ama nece....Jaci je analogni izlaz na ovoj maticnoj od DAC-a:sarcastic_hand:

Ne kapiras me od starta...

I to ovog DAC iz teme :tongue10:

Ima 6x i 2x  pojacanje.....

Na 6x je neizdrzivo - moz zvucnik da zakacis na izlaz direkt - ima bar 1W 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 32 minuta, Brijac reče

Stigle plocice 😊 Bice borba polemiti. 




Ja to ne bih polemio ni sa dvojim naočalama!!!

 

Spojler

Znam, znam....ne lemi se s naočalama nego s onim...onim....ma onim što kad uhvatim u ruku sve zamiriši po pečenoj slanini. :rofl: 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...