Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

On 28. 1. 2024. at 21:15, NIXIE reče

Spakovah jedan mali dačić sa AD1865N-K. Čisto da potrošim delove od eksperimenata. USB ulaz samo, Amanero Kineski, odličan, radi sa originalnim drajverima.  Ima i mali Oled displej, piše Welcome kad se uključuje. :shinymj5:

Nemam primedbi na zvuk.  Trafo je 10VA Trafomatik, slepi navojak + magnetni oklop za svaki slučaj da se ne pojavi neki brum jer sve je jako blizu trafoa.  Kutija 160x160x65mm plastična naravno.

Treba još da secnem parčence klirita da ga turim ispred displeja i fiksiram displej. I može da se zatvara.

 

IMG_20240128_193734_copy_1664x1248.jpg

IMG_20240128_200122_copy_1248x1664.jpg

IMG_20240128_204307_copy_1248x1664.jpg

IMG_20240128_171114_copy_1664x1248.jpg

viber_image_2024-01-29_14-08-23-530.jpg

 

svira ovo bre sjajno. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Zameniću ti šift registre na PCB da probamo i PCM 1702. Sa AHCT neće da radi. Ako neki dak ima basa, to je 1702. Samo treba odabrati dobro OPA da legne u sistem. Kod mene je bilo previše basovito sa 1702, pa sam ga korigovao sa SS3601 i Burson V5. I to sam slušao mesecima tako, nije mi se menjalo.

 

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Mikorist said:

Pa brate ovde ima vise MESA :D

 

A i gadja se mnogooo dobro sa ajronom. :sarcastic_hand:

 

 

Ista situacija je i kod mene, probao razne kombinacije sa PCM63 ni jedna mi se nije svidela, vratio sam se na PCM56 i eto muzike, trenutno sam na PCM1702 i mislim da ći tu stati sa eksperimentisanjem. PCM63 treba utopiti dok ima dobru cenu. Sreća pa sam ga pozajmio... Nabavi PCM1702 ubodi u Miro PCM63 pločicu i zaboravi na DAC.  Hvala Nixiju što me izveo na pravi put ! A Zen je još jednom bio u pravu :) PCM1702 rules 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, NIXIE said:

Zameniću ti šift registre na PCB da probamo i PCM 1702. Sa AHCT neće da radi. Ako neki dak ima basa, to je 1702. Samo treba odabrati dobro OPA da legne u sistem. Kod mene je bilo previše basovito sa 1702, pa sam ga korigovao sa SS3601 i Burson V5. I to sam slušao mesecima tako, nije mi se menjalo.

 

1702 + vivid rulezz  :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo se vi frljajte sa operacioni, to mu dodje ko da kuvate sa kupovni zacini

domaca tucana paprika brate, ene gledajte malo Nesu Travku kako kuva

 

:Viannen_loungelizard: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eo, setih se, davno sam radio sa 1862

i to cak nisam ni dirao nista ispred, nonosi i ostalo

jesam pomisljao ali nisam imao dovoljno vremena i to da isprobavam ...... oduzilo bi se 

 

WWW.ZENMOD.IN.RS

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Svi su ti čipovi dobri, samo neki će da legne u sistem neki neće. Zato sam ja probao skoro sve vredno pomena, osim TDA1541A. Nesam imo snage još i to. :D

Moguće je prilagoditi zvuk donekle neravno, ožičenje, OPA, lampe, ali opet svaki taj DAC nosi neki svoj pečat. Mislim da PCM63 eba da ima neku lampicu na izlazu da bi se dobio vrhunski rezultat. Izbacuje gomili detalja, vrlo svetao zvuk sa malo manje basa od ostalih. Probaću da modifilkujem malo ovaj Mikin primerak, možda mi i uspe nešto, možda i ne. :rolleyes:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Ma samo mi treba vremena duzmem to tvoje u razmatranje, moram komšiji dak da završim prvo, obećo sam čoveku. :hammer:

Ako se iščupati ne može, onda ga nećemo ni čupati. Prodaje se sa pločicom. :crkavanje:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvinjavam se moram javno pitati posto zaboravljam :

Kad izlaz iz Pavouk AD1865 u miliAmperima mnozim sa R/V  [  0,002 mA x 33 R = 0.066 V ]  da li je rezultat u V-RMS ili V-peak-to-peak ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Posto se digla dzeva za ad1865, evo ga jedan u stilu :) Stack 1:1 sa jlsounds plocicom (64x42mm, mica malena). Dupla regulacija, jer nam se moze, kad je jeftino sto da ne. Ostavljeno u plavoj boji, jbg da ne odskacemo od bugarina. 

ad1865.thumb.JPG.c1a319a9bb06a1440edef10374b6f7b0.JPG

Trebam jos stack napajanje da zavrsim, al za danas dosta. Bice u buducnosti i amanero stack verzija (a i sa plcc-28 ad1865 cipom) za one koji hoce jos jeftinije da prodju, a i dalje da bidne kompaktno. 

Nit manjeg, nit potencijalno bolje zvuceceg ad1865 daca 😁

Izmenjeno od Brijac
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 30. 1. 2024. at 8:08, NIXIE reče

Piše Ready ... ne znam kako sam ovo gore utripovao. Pomešao sa nečim drugim. :sclerosis:



Bitno da ne piše:
Selfdestruction sequence initiated....9....8....7...


:D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...