Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

7 hours ago, Mikorist said:

Zaista na specifičan način svira.

Po meni na najmanje specifičan način (najprirodnije), jer šta god drugo da sam zabo umesto 02 skontam ili da farba, ili da dodaje nešto drugo. 8820 je isto odličan i dosta jeftiniji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, NIXIE reče

Zavisi od uređaja i sistema. Sparkos i Burson V5 dobro dođu za AD1865 i PCM1702. Za PCM63 ne valjaju, previše oštrine, malo basa.

A BursonV5 koji ćeš danas dobiti, i taj OPA134 ,to je već nebo i zemlja. OPA1611 je nešto između, dobar je i za PCM63 ali nije idealan.

Zavisi i da li je Opamp u Inverting ili non inverting konfiguraciji. I kako se ponaša u tome.

Evo kako izgleda kod Mira za AD1862/PCM63P

shema.png.6b8a1aaf86485bb57f66146c8d7f9fd7.png

Ovo je potpuno druga priča od Topinga gde su najmanje 3 opampa. I menjaš zadnji u nizu koji faktički ne svira.

Kod topinga je sviranje q..a da se menja samo jedan opamp. Treba sva tri da imaju podnožja i da se menjaju.

Na matičnoj je pak neka treća opcija. Svaki slučaj je zaseban i drugačije se ponaša isti opamp.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako pak odaberem ove skupocene Muses 03 ili Muses 05 - za oba treba strujni limiter na izlazu

ovo.png

Znači ya 12V mi treba 68 oma otpor - ili da snižavam napon da mi ostanu 33 oma...evo pametan nisam...

 

p.s. 

Onda od slušalica nema ništa jer je klasični Line - out

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, NIXIE reče

Za AD1865 i PCM1702 koji imaju sličan zvučni karakter, ja bi predložio izlazni stepen sa 6CC42. Te lampe su ko Sparkosi, malo jače u gornjem spektru, osećam da bi legle lepo. E88CC isto, ali njih nije lako naći da su baš dobre a ne koštaju previše. No bez probe nema ništa, samo špekulacije.

 

6N1P sviraju isto tako dobro kao ECC88 iako su k-ke nesto drugacije, Mu je skoro isti.

Koristim stepen u kome je autor predvideo da obe cevi mogu raditi bez ikakvih izmena, pod uslovom da se ima dovoljno struje za grejanje 6N1P.

Probao obe.

Cevi rade vrlo otvoreno i jeftini komadi postoje kod Nebojse na KP - 5 Eu komad je smesna cifra.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...