Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 12 časa, Mikorist reče

Ajde neka mi neko dešifruje šta znači kad je ovakav grafik DAC

pcm63P.jpg

 

:D

2FOHM.jpeg

Liči zar ne ?

http://www.dddac.de/pcm63/DAC_I-V_Resistor.htm

 

 

Ali ništa dok ne odnesemo kod @vladd na merenje...Ne verujem ništa što se meri kroz PC običnu karticu:rofl:

 

Ali i dalje mislim da je besmileno meriti THD za signal koji nije sinus nego  je kockast :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Brijac reče

Kum pravi isto :) Tako da imacu samo jednu psu plocicu za podeliti i tri dac plocice. 

 

NAjviše obratiti pažnju kad se leme šifteri. Mora da budu kao fabrički zlemljeni precizno. Inače oće da zeza. Odnosno to i najviše zeza kolege na big diy.

Onda dužina žica - što kraće to bolje ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja gledo na internetu kako se to lemi. :risitas:

Zalemio iz prve bez problema. Samo dosta fluksa, laka ruka i nema greške.

Fiksiraš prvo dva pina po dijagonali da ne mrda. Nabaciš fluks i samo vučeš vrhom lemilice sa malo tinola po izvodima. Pljosnat vrh ostavlja manje tinola nego okrugli, ali može se sa oba zalemiti. Ako se slučajno prespoji negde, obrišeš vrh, dodaš fluksa i ukloniš višak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

Ja gledo na internetu kako se to lemi. :risitas:

Zalemio iz prve bez problema. Samo dosta fluksa, laka ruka i nema greške.

Fiksiraš prvo dva pina po dijagonali da ne mrda. Nabaciš fluks i samo vučeš vrhom lemilice sa malo tinola po izvodima. Pljosnat vrh ostavlja manje tinola nego okrugli, ali može se sa oba zalemiti. Ako se slučajno prespoji negde, obrišeš vrh, dodaš fluksa i ukloniš višak.

Imam 7 razlicitih vrhova, od tanacnih, okruglih plosnatih. Uzeo sam dosta tih t12 kada sam pazario ksger lemnu stanicu. Videcu, lemicu sustinski prvo neke testne jeftine smd cipove pa cu onda ovo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za taj "normalni" SMD je lako, videćeš. Glavno je prava temperatura i dovoljna količina fluksa koja drži tinol pod kontrolom. Za jednu po jednu nožicu okrugli vrh. Za lemljenje u nizu, pljosnati ili okrugli. Višak tinola ako se javi, samo ugreješ i otreseš. Lupa za vugla se podrazumeva, čak i ako imaš dobar vid, sitno je.

Lemljenje prvog izvoda na onom snimku gore nije baš pravilno. Tinol na pad ali onda fluks obavezno na pad i nožicu. Inače nije kvalitetan lem jer je fluks već ispario.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Mikorist said:

Bolji BRATE Superflex, SOMMER, PRO - od bilo čega što sam zakačio do sad.....

 

Next step . . . . and final step.

WWW.CARDAS.COM

ili . . . . volja ti ovo ?

UPSCALEAUDIO.COM

DH Labs USB cable continues DH Labs' tradition of offering state-of-the-art digital audio cables at affordable prices. As with our other digital cables, our new USB cable combines top quality material

Nema dalje. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...