Jump to content

Sugden A21 - pitanje


чика-Брка

Preporučeni Komentari

Meni za moje zvučnike, taki kaki su, dovoljno bi bilo jedno PP lampaško od 40-50W po kanalu. Ali to  je veliko ulaganje, ne samo delova nego i rada, sa mogućnošću da svira ko tranzistorsko, i šta sam onda uradio osim što imam lampaša?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa postoje razni razlozi kao i kriterijumi zasto se nesto nabavlja ili - jos bolje ( kao DIY forum smo) - pravi

kuj te tera na lampasa?

msm, akoj Cika Brka, onda ne diram, valja se

 

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 hours ago, чика-Брка said:

vaki bio.

...

takav i veci model koristi jedan tip sto ja cesto idem do njega da kupujem nove LP,kad sa Dynaudio vecim-manjim modelima,ili svojim all time love Bowers 802-kama (prva serija,jos kompresione kutije)......uz njih je prosetao i sve Harbeth modele...not my cup of tea,malo je to ona british fetish skola zvuka,dosta specifican zvuk,rekao bih antinaimish,umrtvljeno-dosadno-uvrnuto,ali ima ko to voli tako...cak se vrlo brzo prodaju i polovni primerci...jbga,svi putevi vode u Rim...

sugden.jpeg

sugden 2.jpeg

sugden bowers.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, чика-Брка reče

procitaj specifikacije i samo ce ti se kasti.

po meni jok.

:cheers:

Ma ne bih ja gotovo u životu kupio, možda neko za prepravku, nego samo pitam za mišljenje. Ili iskustvo vlasnika. Dosta dugo je u ponudi, mora da postoji razlog. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, чика-Брка said:

procitaj specifikacije i samo ce ti se kasti.

po meni jok.

:cheers:

sta fali specifikacijama?
si slusao kad korektan VTL amp?

ono, nisam slusao Korato, ne znam kakvi su izlazni , ali - po semi to ima svirke koliko volis

a sema daje specifikacije, ako je korektno uradjeno ......... sto pretpostavljam da jeste 

cenu ne komentarisem, nisam je ni pogledao

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, NIXIE said:

Meni za moje zvučnike, taki kaki su, dovoljno bi bilo jedno PP lampaško od 40-50W po kanalu. Ali to  je veliko ulaganje, ne samo delova nego i rada, sa mogućnošću da svira ko tranzistorsko, i šta sam onda uradio osim što imam lampaša?

Gledajuci cene pojedinih `fabrickih` PP pojacala napraviti sam dobra PP pojacala i nije tako skupo , naprotiv...

za pocetak recimo nadjes neka kvalitetnija jezgra kako za izlazne trafoe tako i mrezne i obratis se nasem kolegionu DJmilicic-u , kolegion radi trafoe izuzetno kvalitetno i dosta brzo , po bloku u izlazu najmanje 4x EL34 ili neke slicne lampe , a moze i PL snaznija serija iz TV prijemnika koje su dosta pristupacne  , recimo Niske PL504 ,...

koncept koji ti preporucujem za rad sa 34-ke je modifikovan Mullard 5-20 , vrlo je jednostavan i obicno proradi iz prve a i odlicno zvuci ,

dok za PL seriju lampi iskljucivo Circlotron koncept baziran na Philips semi , tu izlazni trafoi mogu biti jako jednostavni i jeftini za izradu .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inače, polu vezano za temu. Neverovatno je koliko sistema koji ljudi imaju, pa kače slike, zvučnik je naguran u ćošak sobe. Znam naravno da je jako teško napraviti adekvatan raspored, a i prostori su uglavnom skučeni. Ali, ja to kad vidim, za mene tu prestaje bilo kakva diskusija o klasi, lampama, snazi, osetljivosti, drajverima, hornama, vinilu itd. Za takav raspored su Logitech 2.1 zvučnici i da se prikače na telefon da svira i to je to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo, sve krece da zalazi u uredjenje stana a ne u hifu. Tu su i pojacalo i zvuja u rangu lustera od ceskog kristala, ili neke modernisticke vitrine.

Sto se Korato pojacala tice, odlicno je i nije preskupo, to da ima slova sugden po sebi, ne bi bilo ispod 10k$.

Specifikacije su vise nego korektne, a za 1500€ se dobija izuzetan amp. Trafoi u kupovini bi mogli da dobace do 700+ evra.

Da ne racunam dizajn, i majstorije oko vrste motanja ultralineara..

Tako da i sam ovaj novi sugden vise jedri na imenu i potrosackoj modi nego na nekom zapanjujucem dizajnu i izradi..a 5500$ je ne mnogo nego suludo.

A21SE.jpg.8895f2cd739b023717e13260f4fe498b.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, Koja said:

Inače, polu vezano za temu. Neverovatno je koliko sistema koji ljudi imaju, pa kače slike, zvučnik je naguran u ćošak sobe. Znam naravno da je jako teško napraviti adekvatan raspored, a i prostori su uglavnom skučeni. Ali, ja to kad vidim, za mene tu prestaje bilo kakva diskusija o klasi, lampama, snazi, osetljivosti, drajverima, hornama, vinilu itd. Za takav raspored su Logitech 2.1 zvučnici i da se prikače na telefon da svira i to je to.

klasican primer generalizacije, da se izrazim izrazito kulturno

kod mene je jedan zvucnik u cosku

bilo bi bolje da nije ...... ali daleko od Logitech-a

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...